Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Fk Vele 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (124): « prva ... « prethodna 121 122 123 [124] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije još, ali moglo bi bit uvedeno.
inaèe, braæa Šapina su porijeklom iz Tomislavgrada ilitiga Duvna...

07-27-2010 14:01 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Radobolja:

        citat od Stari Grad:

          citat od Magistar:

        Znaèi ne znaš koje su stranke zakazale.

        Èuj obožavatelj? Golgeter, klasièni engleski centarfor.
        Ja uopæe ne navijam ni za koga posebno u nogometu. Ali bih volio da Mostar ima dva prvoligaša kad može. I da se navijaèi ne mrze toliko. Da rivalitet bude samo sportskog karaktera i ništa više.


      Poguraj onda kao prvi korak prijedlog da se Velež vrati na gradski stadion, kad voliš oba kluba.

      Ni ja ne navijam ni za kog posebnog u fudbalu, pa šta?

      Dva kluba u dvije kasabe (a ne jednom gradu)?
      Ðe nema dobre volje nema ništa....
      A odakle i ta tolika mržnja? Je li odlazak Veleža sa stadiona proizvod ljubavi?

      Ja ranije spomenuh Zrinjski i Velež '20-ih godina ovog vijeka. I znam lica koja su imala indirektne veze i sa tadašnjim Zrinjskim.

      Ono što je tada bilo moguæe, i trajalo oko, ili preko 20 godina, danas je nemoguæe?

      Zašto?


    U pravu si da su Zrinjski i Velez dobro suradjivali 20-godina ,ali ti je malo glupo pitanje bez uvrede
    zna se zasto


Radobolja, pitanje je retorièke prirode i ima svoj smisao. Adresirano je citiranom u mom postu i drugima, kao kontra pitanje, pošto je naèin voðenja debate baziran na provokaciji i provlaèenju jednih te istih stvari.
I ne samo o tematici vezanoj za Velež.
Ako se kolektivno ljudi prave mahniti i služe svim i svaèim da navedu vodu na svoj mlin u prièi, ovakva im pitanja treba postaviti, jer su ona puno opravdanija nego pitanja koja oni sami postavljaju.

Zna se jako dobro odgovor na to što ja pitah.
Ali treba prevalit preko usta, a neki to ne mogu, ili ne žele, i istovremeno se služe zamjenom teza gdje stignu.

Takoðe, pogledaj sve postove koje napisah, prije davanja sudova o tome koliko je pitanje suvislo ili ne.

      citat od Radobolja:

    prvo Velez kao ljevicarski klub je bio zabranjen 1941-45,Zrinjski je nastavio igrati
    od 1945 Zrinjski kao hrvatski(nacionalni)klub je zabranjen sve do devedestih godina proslog vijeka
    Znaci Zrinjski i Velez se nikada nisu upitali sta se s onim drugim desilo
    Nego su jedva docekali da budu glavni u gradu
    I to je nazalost danasnji problem razmisljanja
    Velez i Zrinjski trebaju ovom gradu,isto tako Lokomotiva ,Branitelj Radobolja itd
    Samo sa zdravim pristupom i postovanjem se moze to postici


Ok; samo je meni izuzetno jadno razmišljanje u tvom ranijem postu (koje ne èujem prvi put) da niko ne bi išao ili trebao iæi na Veležove utakmice pod Bijeli Brijeg kada i ako bi se isti vratio na gradski stadion (svi mi znamo da je stadion bio gradski a ne Veležov btw., ništa novo ni nepoznato), zbog toga što bi to izazvalo probleme i incidente.

Ako je dovoðenje stvari na staro - u sportu - razlog za incident, vjerovatno je greška u onom ko bi inicirao iste, a ne onom (normalnom graðanu grada) koji bi bio izložen provokacijama, incidentima i sliènom.

Gdje je taj zdravi pristup i poštivanje danas, kada je Velež u Vrapèiæima?

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 07-27-2010 u 15:37.

07-27-2010 14:43 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

        citat od abraxas:

      Moram reæi da se s magistrom moram složiti u svemu osim u tome da je Zrinjski ozbiljan klub. Takvog nema na ovim prostorima, bez uvrede. Da samo uzmemo za primjer najboljeg u zadnjih 20 godina, NK Dinamo. Od njegovog proraèuna se jednom "ozbiljnom" Zrinjskom može zavrtjeti u glavi a šta taj Agregat predstavlja u Evropi? Ništa,baš ništa. I njega vode kokošari i primitivci,(istina veæeg kalibra) pa propali jugogenerali, ta smijurija oko istorije i imena, užas od navijaèa, hiljade nekih krpelja na njemu poput novinara,glasnogovornika,kladionièarske afere. A kvalitet? Prvi je na selu a i to na manjem. Dugo selo je veæ nepremostiva prepreka. Èim preðu u EU spotaknu se u prvom gradiæu kao što je pitoreksni Koper. Užas,užas....Da li ste ikada vidjeli javni nastup njegovog predsjednika? Sav ovaj tkz sport je spoj primitivizma,kriminala,niskih strasti, nasilja,nacionalizma i rasizma. Iživljavanju navedenoga služe i ova dva Mo kolektiva. Po meni su dva izlaza: financijska policija u klubove a poslije toga neminovno slijedi amaterizacija. Ali kako je mafija i politika uvezana u paketu ovo se dugo neæe razmrsiti. Toliko.


    10.gif
    baš tako.
    i što je najgore, tom šugavom dinamu grad koji pliva u dugovima plaæa stadion, i još plus imaju stavku u plaæanju prireza, koji je valjda najveæi na svijetu, da se izdvaja za tog koèijaša mamiæa, dok mu nepismeni jadnici koji sebe zovu nogometašima uzimaju po pola miliona eura za sezonu. bagra zadnja. i što kažeš, opet je ta zadnja bagra stepenicu iznad bh nogometa.
    samo amaterizam je tu lijek, ništa drugo...


Ništa ni dodati ni oduzeti, nažalost.

Samo, kod nas, i nažalost i u ovoj prièi na ovoj temi (potpuno nevezano sad za ova dva posta) je jako prisutna jedna stvar, u svim vidovima života, a posebno politici i meðususjedskim odnosima (nažalost meðususjedskim, eto na šta smo došli...):

(Ponovo, sve dole se, naravno, ne odnosi na chabu i abru)
    Nevjerovatno je koliko ljudi traže trn u jednom oku, a ne (žele da) vide balvan u drugom.

Mada je to valjda i svjesna taktika, i prilièno oèigledna.

Sva ova prièa o Veležu stoji, a smiješno je sad istu koristiti u propagandne svrhe, jer nemojmo se zanositi:
Neki od kritièara njegovog stanja na ovoj temi mu nisu pretjerano naklonjeni i imaju svoje preference za druge klubove u gradu, i to se ne jednom vidilo (otvoreno) na forumu.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 07-27-2010 u 15:05.

07-27-2010 15:04 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
cema cema is a Male
rodjeni


Poruka: 923
Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA !

VELEZ SE VOLI I KAD GUBI I KAD VODI !

VELEZ SE VOLI I KAD JE ZADNJI I KAD JE PRVI !



Sve ovo sto je do sada receno je u vecem dijelu istinito mada neki komentari odose malo predaleko.

Evo ovhje u Holandiji je cak u cetiri fudbalska kluba u prvoj ligi situacija katastrofalna da je pitanj hoce li i poceti ligu (a nema Pike i lopova ).Prema tome situacija je svugdje teska negdje manje negdje vise pa boze moj zasto ne i kod nas.Ove godine su transferi gotovo zamrznuti nema se para zbog svjetske krize.Nadam se da ce nas Velez i iz ove krize izaci uzdignuta cela vec danas su neke stvari dosle na svoje tako da se nadam da ce do pocetka 1. kola sa komsijama biti sve rjeseno !

___________________________________________________________________
MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

07-27-2010 15:49 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
Velezovac do groba
SexNepoznat



Poruka: 215

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:



    Pa evo, probaæu pobrojati te ''''stranke bez nacionalnog predznaka'' (mostarske ogranke): SDA, SBiH, SDP, SNSD, BPS, NS, NSRZB, i pretpostavljam SBB u buduænosti.
    Prilièno šareno društvo. Ali eto. Naši su, drugih stranaka bez nacionalnih predznaka nemamo.
      Ipak, jedna, odnosno dvije od ovih pobrojenih ''stranaka bez nacionalnog predznaka'' su dovele postojeæe kokošare i ''struènjake'' u Velež. Ta nisu došli u klub preko konkursa u Osloboðenju i na temelju struènosti i prethodnih rezultata. Uvalila ih je ''stranka bez nacionalnog predznaka'' , i sad šuti i radi, nitko te ne pita ništa. I to je to. E sad pošto je voda došla do grla i ako opet ''stranke bez nacionalnog predznaka'' budu upetljale u rad kluba kako ti to predlažeš, tko zna koje æe tek sada ''struènjake'' dovesti.

    Btw. Ugrožavanja Veleža od strane drugih klubova.
    Varaš se tu. Boli nekog neka stvar. U sportu vladaju druga pravila. Velež je, upravo zahvaljujuæi ''struènjacima'' koje su dovele te tvoje ''stranke bez nacionalnog predznaka'', isuviše nevažan i marginaliziran tim u postojeæoj ligi da bi bio objekt neèijeg ''subverzivnog'' djelovanja. Zrinjskog više interesira stanje u Želji, Širokom, Sarajevu, Borcu…timovima koji su mu izravni konkurenti u prvenstvu.

    Imao je i Zrinjski u jednom periodu kojekakve lokalne ''heroje'' i ''face'' u vodstvu kluba, poput Veleža danas. No, razvojem lige, porastom klubskih ambicija, jedan po jedan su otpali i Zrnjski je postao ozbiljan sportski kolektiv, koji svake godine nastupa vani (s takvim-kakvim uspjehom) i koji je veæ dva puta bio prvak države i jedanput osvajaè Kupa. A da bi to sve ostvario, može zahvaliti samo velikom ulaganju, ali i profesionalnom i struènom pristupu u radu kluba.
    Opet æu ponoviti. Ne sporim da je Velež imao teških trenutaka u poèetku, upravo iz navedenih problema stadiona. No, taj se problem više ne može pripisivati današnjem stanju u klubu.
    Postoje ljudi koji još žive u 1995. godini. Ne može se na državnu sportsku razinu stupiti s nekoliko lokalnih kokošara - ''menadžera'', i još oèekivati nekakve rezultate. Ako se malo bolje pogleda, Velež je po tom pitanju jedan od najoèitijih primjera kako ne treba raditi u sportu. Gdje su ti proslavljeni veležovi igraèi? Pa ima desetine i desetine uspješnih ljudi u svijetu koji su ponikli u Veležu i kojih veže za taj klub mnogo toga lijepog. Gdje su ta imena? Zašto se nitko ne ponudi? Zaobilaze ga u širokom luku. Nitko nije mahnit i stvar je oèita iz aviona. Ono, daruje se koja kopaèka, dres, lopta, evocira koja uspomena, obeæa dolazak i bog te veselio. Kupi èahure i bježi bez gubitaka. Iskreno, ja s divim entuzijazmu veležovih igraèa, struènog tima ali i navijaèa, i pravo je èudo kako i opstaju u ligi.
    Eto, ja toliko o tim ''strankama bez nacionalnog predznaka'', njihovom dosadašnjem doprinosu i tvojim oèekivanjima od njih.


Upravo "Magistre" i govorim to isto sto i ti kazes(ovo boldirano)da upravo ove stranke(bez nacionalnog predznaka a koje imaju dobru podrsku u gradu)snose veci dio krivice za katastrofalno stanje u Velezu.Ima tu i svjetske ekonomske krize i drugih objektivnih stvari ali trenutno su najveci krivci ove nabrojane stranke i "kokosari "kluba,a sto se tice ne igranja na svom stadionu to se sada manje osjeti nego odmah iza rata,ali se jos osjeti i dok god Velez ne dobije uslove priblizno onima pod BB osjetit ce se 23.gif .

___________________________________________________________________

    07-28-2010 00:27 Velezovac do groba is offline Pregledaj poruke od Velezovac do groba Dodaj Velezovac do groba u listu prijatelja
    _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
    raja




    Poruka: 1665
    Location: Na zidicu... ispod borova...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    na netu spominju kemu hafizovica kao novog trenera a ja sam cuo za hozica/hošica, zna li iko ista?

    ___________________________________________________________________



      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

      07-28-2010 22:49 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
      cema cema is a Male
      rodjeni


      Poruka: 923
      Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kemal Hafizoviæ novi voða Veleža
      Mostar - Sport | Srijeda, 28 Srpanj 2010


      Situacija u Veležu, nakon svih turbulencija koje su u posljednje vrijeme pogodile klub, polako se poèinje stabilizirati. Novi kormilar Mostaraca od danas bi trebao biti Kemal Hafizoviæ, donedavni trener Krajišnika iz Velike Kladuše, koji je u svojoj karijeri u više navrata sjedio na klupi Èelika, te jedno vrijeme Travnika.

      "Obavio sam razgovor sa ljudima iz kluba i postigli smo naèelan dogovor. Danas bismo trebali ozvanièiti našu suradnju", rekao je Hafizoviæ za vrijeme putovanja iz Zenice prema Mostaru, javlja portal Sportin.ba, prenosi RTM.

      ___________________________________________________________________
      MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

      07-28-2010 22:51 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
      zalik13 zalik13 is a Male
      moforaja




      Poruka: 4619
      Location: Rio de Zalik

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Novosti iz Veleža

      Hotiæ šef struke, Kalajdžiæ vd direktora, Zaimoviæ ostaje



        http://www.novasloboda.ba/clanak/citaj/8817/novosti-iz-veleza-hotic-sef-struke-kalajdzic-vd-direktora-zaimovic-ostaje

      07-29-2010 12:18 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
      cema cema is a Male
      rodjeni


      Poruka: 923
      Location: Tako daleko ali sa rajom tako blizu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E ebi ga oni mjenjaju trenere ko carape 21.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________
      MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA A POSLJE CEMO VIDJET 10.gif

      07-29-2010 13:34 cema is offline Posalji Email za cema Homepage of cema Pregledaj poruke od cema Dodaj cema u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a sta rade vise od veleza 23.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      07-29-2010 13:37 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
      raja




      Poruka: 1665
      Location: Na zidicu... ispod borova...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Velež - Olimpik 1-1

      ___________________________________________________________________



        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

        07-29-2010 15:04 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
        zalik13 zalik13 is a Male
        moforaja




        Poruka: 4619
        Location: Rio de Zalik

        mostar oblijepljen plakatima Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        07-29-2010 23:27 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
        Stranica (124): « prva ... « prethodna 121 122 123 [124] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com