Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » 16 godina tuge i zalosti, srebrenica 2011 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040
pokretac teme Thread Started by tulpe

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Provler2:

    Oprosta mora biti. Zaborava ne. Kad nekome oprostish stavljash se iznad njega. 01.gif


Oprostiti se moze, Allah tako trazi - za ubitstvo.. ali sta je sa drugim stvarima. Podlost, neprijateljstvo... Mucenja, omalovazavanja.. mislim da se takve stvari nikad ne zaboravljaju. Dusa se nekad oporavi, i zaboravi i oprosti, ali racun ostaje, i njega svi cekamo. A poznajemo ga 33.gif

07-16-2011 15:54 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne bih da narusavam ovako zalosnu temu, ali samo da kazem da se moj stav razlikuje od ovoga "treba oprostiti ali ne zaboraviti"...ja sam misljenja da ne treba oprostiti i da treba monstrume da stigne i na ovom svijetu zasluzena kazna!! a svi koji govore da "treba oprostiti" uvjeren sam da ni oni ne bi oprostili...ali to je dobro, to podrzavam, jer smo ljudi, nismo ni andjeli ni meleci. da je meni neko ovako svirepo ubijen kao jadni civili u srebrenici, ne da ne bih oprostio nego bih bio gori od simona vizentala - on je citav svoj zivot posvetio privodjenju pravdi nacistickih zlocinaca..a ja bih citav svoj zivot posvetio...hmmm..recimo samo da ih ne bih privodio...

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    07-16-2011 16:59 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5986
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    1. Al-Fatiha - Pristup
    Mekka - 7 ajeta

    Bismillahi rrahmani rrahim
    U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

    1. Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,
    2. Milostivog, Samilosnog,
    3. Vladara Dana sudnjeg,
    4. Tebi se klanjamo i od Tebe pomoæ tražimo !
    5. Uputi nas na Pravi put,
    6. na Put onih kojima si milost Svoju darovao,
    7. a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali !


    ....ovo samo da popravim ono što Ricini nije pošlo za rukom u njegovom postu ! 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    07-16-2011 17:03 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala na prevodu ...Ja nisam ni pokusavao da prevodim jer je izvorno na arapskom jeziku i tako se i izgovora...
    Pozdrav Sarajlija... 10.gif

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    07-17-2011 10:16 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5986
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ....znam, Ricina - al' ima lijep prevod i na Bosanskom jeziku, meni nekako bliže srcu.... ! 10.gif
    ....pozdrav iz Portoroža....! 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 07-17-2011 u 14:52.

    07-17-2011 14:51 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com