Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » tagarica » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cok cok is a Male
liska mjeseca maja


Poruka: 5450
Location: seher mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko kec iz rukava a jes probo ganjeklusu pitu chesku 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

04-21-2006 22:33 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
amra p. amra p. is a Female
carica mjeseca maja




Poruka: 5017
Location: DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

de cok napisi recept 35.gif 13.gif

___________________________________________________________________

    28.gif

    04-21-2006 22:34 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
    cok cok is a Male
    liska mjeseca maja


    Poruka: 5450
    Location: seher mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    moras prvo igrat ganje s rajom malo luka i da ti neko na kraju kaze haj usha ali to je gdanjsko prashko tepsijaska ceshka sherpa.cuj tagarica a joj familije mi ovo nema ni u TLN 13.gif ma ovo nema ni tamo a joj kako sam se ismijo jos i recept ima 13.gif a joj familije mi pa nisam toliko pijan, a joj sta mi napravi 13.gif 13.gif zivila tagarica 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

    04-21-2006 22:39 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
    nidze veze nidze veze is a Female
    miss foruma '05


    Poruka: 4765
    Location: na stolu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    14.gif

    ___________________________________________________________________

      Ljudi su, opcenito,
      nalik na pse koji pocnu lajati
      cim izdaleka zacuju
      lajanje drugih pasa.

    04-21-2006 22:56 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    RE: Tagarica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gizma:

      sad sam na googlu nasao nešto....

      Eh, recept za tagaru pa recimo da to ide ovako nekako u glinenoj posudi, u narodu i narodnostima poznatoj kao tagara ili tagarica, dinstati crveni luk, jednu glavicu onako srednju, i komade juneceg mesa sa kostima, plecka, prsa, rebra oni malo masniji dijelovi tu dodati malkice mrkve, jednu saku bamije (ako imas al je prvo treba staviti da baci kljuc u vodi) moze i jedan manji mladi patlidzan, 2-3 paprike (potrazi negdje okolo kakvu bastu one male su najljepse), 2-3 fafaronkice da malo ljutne, biber u zrnu, lovorov list, koji cesanj bijelog luka citav, nemoras ga ni guliti, isjeci jos jednu manju glavicu crvenog luka, posoliti i dodati koji fildzan vode da ima safta pa sve to dobro izmjesati i ostaviti paaaaa dok meso ne bude skoro gotovo da se krcka, za to vrijem oguliti 5-6 krompirica i isjeci na reznjeve pa ubaciti pola i malo promjesati ostatak krompira istresti odozgo poklopiti i ostaviti jos 3-4 sata na vrelom pepelu i laganoj vatri i samo po mrvu vode doljevati da ne zagori nakon toga isjeci paradajz na kolutove i nabaciti na krompir staviti malo persuna jos malo doliti vode i za 15 minuta bi trebalo biti gotovo Moras paziti da to sve drzis na laganoj vatri da ti ne pukne posuda jer onda ode sve u vatru a novu tagaricu moras prvo pripremiti tako sto ces u njoj otkuhati malo veci komad loja da glina upije masnocu i taman dok to sve bude gotovo proba se rakija, malo se prebaci koja rijec, zapali cigar i eto tako to

      Prijatno !


    odma sam znao da je to 13.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-05-2011 22:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com