Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Ostvaren Teslin san » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

        citat od prowler2:

      Pitanje za tanu. Poznato je da zemlje juzno od ekvatora imaju topliju klimu nego zemlje na sjeveru....kako to da onda imamo zaledjeni juzni pol?


    Ovo nije taèno, okle ti ovo? Na ekvatoru je najtoplije , a iduæi sjeverno ili juzno postaje hladnije.
Upravo sam to rekao nekoliko postova dole. Ekvator je naj topliji. Shta te buni?

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 07-12-2016 u 22:20.

07-12-2016 22:18 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pogledaj klime zemalja na ekvatoru ili juzno od istoga. Swedku I Brazil... Dansku I Argentinu....itd itd. Nemoj misliti da ne znam da imaju snijega I u Argentini I u Australiji. Medjutim to nije klima tog podruchija. Nemoj mi samo rechi da poredish Mostar sa Sidnejom u klimi ?

07-12-2016 22:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od prowler2:

      Tana... ono shto je Green rekao je definicija...
        Znachi da zemlja ima osu koja nije pravilna. Poshto je okrugla I vrti se oko sunca naravno da che biti promjena u temperaturama na njenoj povrshini.
      To se ochito moze vidjeti na pojasu ekvatora . Naime zemlje koje su u tom pojasu maltene da I nemaju promjenu godishnjeg doba. Znachi da je zemlja malo nakrivljena... 20 do 25 stepeni ako se ne varam. Sad me zajebaji ako sam pogrijeshio u stepenima. Jebi ga... Titovo obrazovanje. 01.gif


    cekaj malo bola,

    svasta ti nama naprica ali nisi objasnio zasto imamo godisnja doba.
    evo sam podebljo tvoje objasnjenje. nisi uopste objasnio proces. samo si nabrojo par termina s brda s dola.
    zasto je sada upravo ljeto?

    *smijesni smo cime se bavimo, i ti i ja 07.gif
    ali haj' sta ima veze, meni ovo sega 19.gif
Eto moj sveznajuchi tana. Pitash pitanja ... mnogi ti odgovorishe njihova mishljenja ali nikada nisi dao svoje mishljenje. Jeli da prikupish razne teorije pa da po receptu vjernika slozish svoju? Da imash uporishte u svakom objashnjenju? Eh... sad ti izvedi svoje shvatanje. Zashto imamo godishnja doba.

07-12-2016 22:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od prowler2:

      Tana... ono shto je Green rekao je definicija...
        Znachi da zemlja ima osu koja nije pravilna. Poshto je okrugla I vrti se oko sunca naravno da che biti promjena u temperaturama na njenoj povrshini.
      To se ochito moze vidjeti na pojasu ekvatora . Naime zemlje koje su u tom pojasu maltene da I nemaju promjenu godishnjeg doba. Znachi da je zemlja malo nakrivljena... 20 do 25 stepeni ako se ne varam. Sad me zajebaji ako sam pogrijeshio u stepenima. Jebi ga... Titovo obrazovanje. 01.gif


    cekaj malo bola,

    svasta ti nama naprica ali nisi objasnio zasto imamo godisnja doba.
    evo sam podebljo tvoje objasnjenje. nisi uopste objasnio proces. samo si nabrojo par termina s brda s dola.
    zasto je sada upravo ljeto?

    *smijesni smo cime se bavimo, i ti i ja 07.gif
    ali haj' sta ima veze, meni ovo sega 19.gif
Dosta mi je bilo tvojih ne toliko inteligentnih pitanja. Isto tako neinteligentno pitanje je ... Shto je sad Zima u Australiji ?

07-12-2016 22:38 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smatrash li ti Tana da je Kuran nauchna knjiga?

07-12-2016 22:43 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ne mora biti nauèna, nego da li je božja rijeè ili rijeè nekog èobana iz pustinje?

ja stvarno ne znam kako komunicirati o ozbiljnim temama sa osobama koje vjeruju da je melek šaputao pastiru na uši božije mudosti, a ovaj pamtio.

ne želim nikakvu svaðu i ismijavanje ali jednostavno u 21. vijeku kako ozbiljno shvatiti osobu kojau to vjeruje.

možda i mene lupi kriza srednjih godina, pa se okrenem vjeri, tamo za nekih 10 godina, ko zna

___________________________________________________________________

    07-12-2016 22:47 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6168
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od prowler2:

          citat od HaraIzMostara:

            citat od prowler2:

          Pitanje za tanu. Poznato je da zemlje juzno od ekvatora imaju topliju klimu nego zemlje na sjeveru....kako to da onda imamo zaledjeni juzni pol?


        Ovo nije taèno, okle ti ovo? Na ekvatoru je najtoplije , a iduæi sjeverno ili juzno postaje hladnije.
      Upravo sam to rekao nekoliko postova dole. Ekvator je naj topliji. Shta te buni?

    Ti si rekao da zemlje juznije od ekvatora imaju topliju klimu, a to nije tacno.
    Logicno je da su polovi najhladniji. Procitaj sta si rekao ponovo.
    btw, moj komentar je bio drugi poslije tvog originala, neznam sta si poslije pricao

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    07-13-2016 01:20 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      ma ne mora biti nauèna, nego da li je božja rijeè ili rijeè nekog èobana iz pustinje?

      ja stvarno ne znam kako komunicirati o ozbiljnim temama sa osobama koje vjeruju da je melek šaputao pastiru na uši božije mudosti, a ovaj pamtio.

      ne želim nikakvu svaðu i ismijavanje ali jednostavno u 21. vijeku kako ozbiljno shvatiti osobu kojau to vjeruje.

      možda i mene lupi kriza srednjih godina, pa se okrenem vjeri, tamo za nekih 10 godina, ko zna
    Znachi da Islam moze biti istinit isto kao Krishchanstvo iliti nedaj boze mormonstvo. Naime ... chovjek zvani Joseph Smith tvorac mormonske religije je isto tako kao jedan... nechu ga imenovati...postao glasnik boga tako shto je nashao tajne , skripte ili ploche ...u zemlji koje su mu davale upute.....Konvinient. Isto ko Muhamed u pechini....konvinient. Isto ko Mozes na vrhu planine ......konvinient. Nikoga okolo I puffff...Vishe vjerujem u Ivicu I Maricu.

    07-18-2016 05:09 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od HaraIzMostara:

          citat od prowler2:

            citat od HaraIzMostara:

              citat od prowler2:

            Pitanje za tanu. Poznato je da zemlje juzno od ekvatora imaju topliju klimu nego zemlje na sjeveru....kako to da onda imamo zaledjeni juzni pol?


          Ovo nije taèno, okle ti ovo? Na ekvatoru je najtoplije , a iduæi sjeverno ili juzno postaje hladnije.
        Upravo sam to rekao nekoliko postova dole. Ekvator je naj topliji. Shta te buni?

      Ti si rekao da zemlje juznije od ekvatora imaju topliju klimu, a to nije tacno.
      Logicno je da su polovi najhladniji. Procitaj sta si rekao ponovo.
      btw, moj komentar je bio drugi poslije tvog originala, neznam sta si poslije pricao
    Kako nije tachno? Zar Australija nema topliju klimu od Danske , Norveshke , Kanade...Honduras od Shvedske , Finske I islanda???? Shta ti treba josh da ti potvrdim moju obzervaciju ???

    07-18-2016 05:17 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    prowler2 prowler2 is a Male
    moforaja


    Poruka: 5248
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

          citat od prowler2:

        Tana... ono shto je Green rekao je definicija...
          Znachi da zemlja ima osu koja nije pravilna. Poshto je okrugla I vrti se oko sunca naravno da che biti promjena u temperaturama na njenoj povrshini.
        To se ochito moze vidjeti na pojasu ekvatora . Naime zemlje koje su u tom pojasu maltene da I nemaju promjenu godishnjeg doba. Znachi da je zemlja malo nakrivljena... 20 do 25 stepeni ako se ne varam. Sad me zajebaji ako sam pogrijeshio u stepenima. Jebi ga... Titovo obrazovanje. 01.gif


      cekaj malo bola,

      svasta ti nama naprica ali nisi objasnio zasto imamo godisnja doba.
      evo sam podebljo tvoje objasnjenje. nisi uopste objasnio proces. samo si nabrojo par termina s brda s dola.
      zasto je sada upravo ljeto?

      *smijesni smo cime se bavimo, i ti i ja 07.gif
      ali haj' sta ima veze, meni ovo sega 19.gif
    Shega??? Hahahaha. De bola odgovori barem na par pitanja ...shega.... 13.gif 13.gif Kad se nema odgovora naravno da je ono ...ja se brato shalio..loll.

    07-18-2016 07:55 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
    Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com