Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Dijabetis ili ti secerna bolest! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

RE: Dijabetis ili ti secerna bolest! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od T@JN@:

    Ima li iko na ovom forumu da se bori s ovom vrstom bolesti?? I uopste koliko toga znamo o njoj 14.gif



ima moja mati dijebetes 26.gif 28.gif 28.gif


    osnovno pravilo : to je Autoimuna bolest i ne podnosi nikakav STRES !! "Apaurini" su bitniji od lijiekova ako je stresan period u pitanju
29.gif


    ako taj bolesnik nije jos na insulinu neka pokusa sa "voda terapijom" mjesec/2 neka pije ujutro na taste 1 Litar vode na pocetku jeste zajebanu ali ima i gorih stvari i ovo pomaze
10.gif 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________

    12-18-2007 16:21 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nadam se da je ovdje bolje stanje

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    02-16-2008 10:09 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484
    pokretac teme Thread Started by niko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      Nadam se da je ovdje bolje stanje



    Ni bolje ni gore draga Djemila.Imamo tu vrstu problema vec vise od godinu dana,mada evo necu to vise nazivati problemom nego recimo da smo promjenuli nacin zivota prije vise od godinu dana.Vec smo se navikli na nas novi stil zivota.Hranimo se isto kao i nas sin,sve u cilju da se on ne osjeti sam i da mu bude lakse.Moram istaknuti da je stvarno vrlo vazna kvaliteta doktora kod kojeg ide dijabeticar.Mi smo nedavno morali naci novog doktora jer se nasa doktorica preselila u drugi grad.Ljudi kazu da u svemu ima nekog "hajra" ma koliko se isprva cinilo katastrofalnim.Da se ne preseli ona u neki drugi grad ja vjerovatno nikad ne bih potrazila pomoc od nekog drugog strucnjaka.Za nepovjerovati je koliko se sve promjenilo ovaj zadnji mjesec dana.Novi doktor ima pozitivno djestvo na naseg sina u svakom smislu.Ohrabrio ga je maksimalno i nacin na koji je uzeo stvar u svoje ruke je za svaku pohvalu.Stvarno treba znati s djecom pogotovo kad imaju problem ove vrste.Sad nas sin ima cilj i trudi se da cini sve onako kako mu je doktor rekao.Njih dvojica su zacrtali sebi cilj,a to je da nakon napunjene 12-te godine smanje broj inzulinskih terapija na samo dva puta dnevno 07.gif Osjecam se mnogo lakse,sretnija sam nekako i konacno mogu da spavam kako treba.Do prije mjesec dana sam svaku noc Boga molila da i meni da dijabetis da se moj mali ne bi osjecao sam u borbi protiv te bolesti.Stvarno nije lako ni onom ko se suoci s njom ni onom ko treba biti podrska samom bolesniku.Sve rijeci koje upucujete toj osobi pogotovo ako je dijete moraju biti pazljivo izabrane,jer nazalost nakon spoznaje da im se zivot mijenja najednom i zauvjek vecinu baca u razna depresivna stanja i osoba se pocinje ponasati buntovnicki.Uvjek se mozete susresti s pitanjem "Mama zasto ja?"Svima vam zelim zivot pun zdravlja i srece 01.gif Hvala na komentarima od srca,super ste 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    02-16-2008 12:01 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moja Tajna, samo treba snage da se sve bolje i lakse podnosi.a vidim kod vas nije toga falilo

    Strah je obicno produkt "ne znanja"ili ne upucenosti, bez obzira o cemu se radi, a najgore je kad se tikne zivot najdrazeg, svog djeteta.

    Naravno da najprije dolazi shok, NE prihvatanje istine, nevjerice,... bezbroj pitanja, pa kad se to nekako "sazvace" a i isto kazes uz dobru medicinsku pomoc, roditeljsku ljubav i njegu sve je lakse.

    Bice jos lakse, vidjeces

    Radila sam u ustanovi a susretala sam se sa djecom koja se odlicno nose sa ovim, necu da kazem problemom, jer kad necemu ima poboljsanja vise nije problem.Djeca odrastaju, zive normalnim zivotom, svjesni sta mogu a sta ne, lakse prihvataju stvari nego mi mislimo.

    Zelim da istrajete u svemu i da vam dragi Bog podari sve najbolje, 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    02-16-2008 13:24 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    lala lala is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1331
    Location: dalekoooo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nisam citala postove prije ove stranice..

    cula sam da djeca koja boluju od dijabetesa mogu cak i da "ozdrave" kad odrastu, tj da dijabetes nestane. moja mama je nedavno obolila od secera, uzima inzulin jednom dnevno.

    komunikacija sa malom djecom (i starijim ljudima jer moja mama nijedan savjet neslusa) je vrlo vazna. najvaznije je da ti sin uvijek ima glucose tablete u dzepu ako osjeti da mu je secer opao, cim osjeti blazu malaksalost neka popije ili zvace (zavisi koje kupis).

    zelim vam sve najbolje 33.gif

    sto manje ti i tvoj muz uvelicate dijabete pred vasim sinom on ce ga lakse prihvatiti. hvala Bogu pa sad se moze i sladoled i cokolada i keks kupiti za dijabeticare 10.gif

    ___________________________________________________________________
    rad je stvorio covjeka a nerad gospodina :)

    03-04-2008 01:00 lala is offline Pregledaj poruke od lala Dodaj lala u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Tajna pogledaj Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    RTV Mostar je uveo novu emisiju, Ordinacija svaka cast !!

    Nadam se da ce mnogima biti od koristi

    i za tebe pa pogledaj...mozda vidis kakve su kod nas metode i mogucnosti , te terapije... 33.gif

      http://www.rtvmo.ba/index.php?option=com_seyret&Itemid=130&task=videodirectlink&id=196

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    05-01-2008 11:25 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484
    pokretac teme Thread Started by niko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    super si djemila 10.gif evo vec virim da vidim ima li ista za mene 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    05-01-2008 14:35 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne znam dje zivis ali pokusaj pronaci dobrog Homeopatu HOMEOPATIJA je super dio medicine ja bih to svakom preporucio

    ___________________________________________________________________

      05-01-2008 14:50 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484
      pokretac teme Thread Started by niko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od metallica:

        ne znam dje zivis ali pokusaj pronaci dobrog Homeopatu HOMEOPATIJA je super dio medicine ja bih to svakom preporucio


      nisam htjela odgovarati dok ne ispitam ima li ta vrsta terapije u turskoj..sve u svemu uspjela sam stupiti s homeopatom u kontakt a njegov odgovor na moj mail otprilike u prevodu izgleda ovako:

      kad osoba dobije dijabetis i pocne s terapijama inzulina,inzulin i ono malo celija koje su ostale u zdravom stanju onesposobljava i dalje koristenje inzulina je neizbjezno..u ovom slucaju homeopatskom terapijom se moze samo poboljsati stanje dijabeticara u smislu smanjivanja doza inzulina koje bolesnik praktikuje,dok je pokusaj trajnog izljecenja nemoguc i vrlo riskantan po zivot bolesnika..


      eh sad sto se tice naseg slucaja,ja bih bila sretna i smanjenim dozama inzulina,jer sto su doze vece,to vise jede,sto vise jede to su doze opet vece 21.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      05-06-2008 15:11 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pa i to je dobro Tajna,
      slusala sam na TV Hayat da ima i kod nas neki dobar homeopat i uspjesno lijeci razne bolesti,

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-06-2008 15:57 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484
      pokretac teme Thread Started by niko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:

        Pa i to je dobro Tajna,
        slusala sam na TV Hayat da ima i kod nas neki dobar homeopat i uspjesno lijeci razne bolesti,


      upratila sam ja jednog u Konjicu,mama je vec stupila u kontakt i on tvrdi da ce malog lisiti dijebetesa u velikoj mjeri..

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      05-06-2008 16:03 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E super, drago mi je samo tako 10.gif

      Pa i smanjiti u najmanju ruku, opet je uspjeh,

      daj dragi Boze da vas sunce obasja 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      05-06-2008 16:07 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484
      pokretac teme Thread Started by niko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:

        E super, drago mi je samo tako 10.gif

        Pa i smanjiti u najmanju ruku, opet je uspjeh,

        daj dragi Boze da vas sunce obasja 33.gif



      hvala Djemka na lijepim zeljama...bit ce valjda bolje 33.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      05-07-2008 16:58 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      dida62
      SexNepoznat

      Poruka: 1517

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      T@jn@ ja sam zivjela u Istanbulu neko vrijeme i tamo sam srela naseg doktora hirurga, Ismet Pezo.On je meni puno pomogao.Ne znam jeli on jos u Istanbulu ali sam sigurna da bi Ti pomogao ako nista savjetom i uputio bi Te nekom dobrom strucnjaku.

      Sve najbolje i da sve bude u redu ako Bog da 33.gif

      05-07-2008 17:28 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484
      pokretac teme Thread Started by niko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od dida62:

        T@jn@ ja sam zivjela u Istanbulu neko vrijeme i tamo sam srela naseg doktora hirurga, Ismet Pezo.On je meni puno pomogao.Ne znam jeli on jos u Istanbulu ali sam sigurna da bi Ti pomogao ako nista savjetom i uputio bi Te nekom dobrom strucnjaku.

        Sve najbolje i da sve bude u redu ako Bog da 33.gif




      daaaaaaaaavno su se oni vratili u BiH 01.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      05-08-2008 08:53 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      auu znala sam dosta toga o dijabetisu..ali vi me bas zamisliste... 28.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      10-22-2008 19:42 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484
      pokretac teme Thread Started by niko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ista novo da ste saznali?? Neki alternativni nacini lijecenja?? Bilo sta ?? Gledam sad datum pa ne mogu da vjerujem da je proslo vec par godina od ovih postova..Hajmo malo ako neko zna ista novo,bilo kakav nacin lijecenja osim inzulinom neka pise..U nas se do sad nista promjenilo nije..Nivo ne ide bas najbolje..Tu su oscilacije nivoa secera u krvi jer je sada i u pubertetu pa se najednom poceo razvijati..Jedino sto mu sada pomaze je to sto igra kosarku svaki dan pa su mu u tom periodu dana nivoi secera u krvi nizi nego inace..Hajde cekam komentare 05.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      01-07-2011 08:34 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com