Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Za dosadne skandinavske noci... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sanci:

    Heia Drøbak:)))


Predivno mjesto, narocito ljeti 10.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

10-22-2007 11:52 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

otvorite sebi temu pa hvalite skandinaviju 23.gif

na ovoj se kudi 35.gif 13.gif

10-22-2007 11:53 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sandy:

    otvorite sebi temu pa hvalite skandinaviju 23.gif

    na ovoj se kudi 35.gif 13.gif


Ma ovo se mi branimo 13.gif , necemo vise 10.gif .

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

10-22-2007 11:54 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
^Mujic^ ^Mujic^ is a Male
rodjeni




Poruka: 790
Location: Stockholm

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moss do groba 13.gif[/quote]

Joj, prolazio sam jednom kroz Moss prije par godina kad sam svirao u Norveshkoj... Ide neki trajekt iz Mossa za jedno mjesto sa druge strane jezera zaboravio sam sada kako se zove...Zima bila...Nisam ono nikad vidio da se moze brod onako ljuljati...Sta je ono Tito dragi... 13.gif

___________________________________________________________________
DMC production - The Noise Of New Generation

    10-22-2007 12:22 ^Mujic^ is offline Pregledaj poruke od ^Mujic^ Dodaj ^Mujic^ u listu prijatelja
    Hogar Hogar is a Male
    moforaja


    Poruka: 2729
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od ^Mujic^:

      Moss do groba 13.gif


    Joj, prolazio sam jednom kroz Moss prije par godina kad sam svirao u Norveshkoj... Ide neki trajekt iz Mossa za jedno mjesto sa druge strane jezera zaboravio sam sada kako se zove...Zima bila...Nisam ono nikad vidio da se moze brod onako ljuljati...Sta je ono Tito dragi... 13.gif[/quote]

    Gdje si legendo 10.gif . Jos da je proljece bilo udusio bi se od smrada dragi Mujicu. Fabrika celuloze u sred grada, smrdi regija na kuhana jaja. A trajektna linija je Moss-Horten ako se ne varam. All the best 10.gif

    ___________________________________________________________________
    lose,lose MSP

    10-22-2007 12:25 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
    ^Mujic^ ^Mujic^ is a Male
    rodjeni




    Poruka: 790
    Location: Stockholm

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Horten jes jes...u pravu si brato... 10.gif Trebalo mi je majkemi stravu saljevati kad sam sisho s broda... 13.gif

    ___________________________________________________________________
    DMC production - The Noise Of New Generation

      10-22-2007 13:20 ^Mujic^ is offline Pregledaj poruke od ^Mujic^ Dodaj ^Mujic^ u listu prijatelja
      TUTI
      Mister foruma 2008

      Poruka: 5888

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da nije Hortn 13.gif 13.gif ....................................treba pitati Pashe 05.gif



      ta ce Norveska 35.gif 19.gif 13.gif

      10-22-2007 13:20 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
      Hogar Hogar is a Male
      moforaja


      Poruka: 2729
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od TUTI:

        da nije Hortn 13.gif 13.gif ....................................treba pitati Pashe 05.gif



        ta ce Norveska 35.gif 19.gif 13.gif


      Ta ce Kongsberg 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      lose,lose MSP

      10-22-2007 13:22 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
      TUTI
      Mister foruma 2008

      Poruka: 5888

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Hogar:

            citat od TUTI:

          da nije Hortn 13.gif 13.gif ....................................treba pitati Pashe 05.gif



          ta ce Norveska 35.gif 19.gif 13.gif


        Ta ce Kongsberg 13.gif 13.gif 13.gif


      23.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif

      10-22-2007 13:25 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
      Hogar Hogar is a Male
      moforaja


      Poruka: 2729
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od TUTI:

            citat od Hogar:

              citat od TUTI:

            da nije Hortn 13.gif 13.gif ....................................treba pitati Pashe 05.gif



            ta ce Norveska 35.gif 19.gif 13.gif


          Ta ce Kongsberg 13.gif 13.gif 13.gif


        23.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif


      Ma salim se ja fini je to jedan gradic, pare se tu kuju raja, snajperi prave 01.gif 10.gif .

      ___________________________________________________________________
      lose,lose MSP

      10-22-2007 13:27 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
      TUTI
      Mister foruma 2008

      Poruka: 5888

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Hogar:

            citat od TUTI:

              citat od Hogar:

                citat od TUTI:

              da nije Hortn 13.gif 13.gif ....................................treba pitati Pashe 05.gif



              ta ce Norveska 35.gif 19.gif 13.gif


            Ta ce Kongsberg 13.gif 13.gif 13.gif


          23.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif


        Ma salim se ja fini je to jedan gradic, pare se tu kuju raja, snajperi prave 01.gif 10.gif .



      odosmo na politiku 35.gif 13.gif 10.gif

      10-22-2007 14:44 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
      ^Mujic^ ^Mujic^ is a Male
      rodjeni




      Poruka: 790
      Location: Stockholm

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @ Grozdana:
      Izvini ali mozda nisi razumjela sta je Rondo pisao, jer je bilo napisano na shvedskom. Nije tu stvar oko povratka, da mi falimo nekom i tako to, nego na koji je nachin to izesheno. Vecina tih stvari kojih je napisao su velika bolna istina za dosta raje. ali nemozemo sada generalizirati da ca:30 000 Mostaraca zivi loshe u Skandinaviji....Vjeruj mi ima ih u Stockholmu i cijeloj Svedskoj da su uspjeshni pravo u svojoj branshi i da su obezbjedili sebi dobru egzistenciju, pa sigurno i u Norveshkoj, napr sto ja znam Bruce Lee(nick) i njegova ekipa - momci zavrshili fakultete, magistrirali, doktorirali...Svaka chast ekipa 10.gif Ja kad chujem tako neshto meni srce bude veliko ko Mostar...
      U drugu ruku kada vidim da je nekom od raje teshko u zivotu i da se lomi, da pati... pa brate ako mu nemogu pomoch nechu mu sigurno sjedati na muku. Pa malo ljudskosti dragi moji... Najlakshe je uvrijediti nekog. To moze svak...
      I zato nemojte mi molim vas dirati moje Mostarce u Skandinaviji, dok mi je njih osjecam se da nisam sam !!!

      ___________________________________________________________________
      DMC production - The Noise Of New Generation

        10-22-2007 15:13 ^Mujic^ is offline Pregledaj poruke od ^Mujic^ Dodaj ^Mujic^ u listu prijatelja
        Hogar Hogar is a Male
        moforaja


        Poruka: 2729
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od ^Mujic^:

          @ Grozdana:
          Izvini ali mozda nisi razumjela sta je Rondo pisao, jer je bilo napisano na shvedskom. Nije tu stvar oko povratka, da mi falimo nekom i tako to, nego na koji je nachin to izesheno. Vecina tih stvari kojih je napisao su velika bolna istina za dosta raje. ali nemozemo sada generalizirati da ca:30 000 Mostaraca zivi loshe u Skandinaviji....Vjeruj mi ima ih u Stockholmu i cijeloj Svedskoj da su uspjeshni pravo u svojoj branshi i da su obezbjedili sebi dobru egzistenciju, pa sigurno i u Norveshkoj, napr sto ja znam Bruce Lee(nick) i njegova ekipa - momci zavrshili fakultete, magistrirali, doktorirali...Svaka chast ekipa 10.gif Ja kad chujem tako neshto meni srce bude veliko ko Mostar...
          U drugu ruku kada vidim da je nekom od raje teshko u zivotu i da se lomi, da pati... pa brate ako mu nemogu pomoch nechu mu sigurno sjedati na muku. Pa malo ljudskosti dragi moji... Najlakshe je uvrijediti nekog. To moze svak...
          I zato nemojte mi molim vas dirati moje Mostarce u Skandinaviji, dok mi je njih osjecam se da nisam sam !!!


        Svaka cast Mujichu, kontao sam i ja nesto slicno napisat ali smetno. Kako se neko moze ismijavati ljudima koji su dosli u nekim 40-im godinama , jedva naucili malo jezika pa ih zapao staracki dom ili baustela. Svaka im cast, njihova djeca sad gonjaju fakultete i sigurno ce i njima i svima nama osvjetlati obraz.
        Evo samo jedan podatak : Mladi porijeklom iz BiH procentualno u vecem broju upisuju vise studije nego njihovi norveski vrsnjaci.

        ___________________________________________________________________
        lose,lose MSP

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Hogar dana 10-22-2007 u 15:23.

        10-22-2007 15:23 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
        grozdana grozdana is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1047

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a ja sam komentarisala samo ono sto je rondo pisao na bosanskom

        svedski norveski i to...nix versten 07.gif

        ja sam primjetila(i ne samo ja9 da su nasa djeca za tri koplja bolja u skoli od njemacke djece
        slaba vajda....vazda dobiju nesto losiju ocjenu(npr...dijete zna za 5 dobije 4)
        osjeti se diskriminacija pravo
        znam primjera nekoliko ne govorim napamet....ucim vamo neku djecu volonterski....
        kako bilo bio je nedavno neki ciko iz spanije....strucnjak za obrazovanje tako nesto
        utvrdio je da je njemacko skolstvo ocajno i da je jako izrazeno proteziranje bogate njemacke(ne bas pametne djece) i namjerno tiskanje u nize obrazovne krugove djece radnika i stranaca koja su vrlo cesto neuporedivo pametnija od domacih bogatih....

        ___________________________________________________________________

          10-22-2007 15:32 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
          Hogar Hogar is a Male
          moforaja


          Poruka: 2729
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od grozdana:

            a ja sam komentarisala samo ono sto je rondo pisao na bosanskom

            svedski norveski i to...nix versten 07.gif

            ja sam primjetila(i ne samo ja9 da su nasa djeca za tri koplja bolja u skoli od njemacke djece
            slaba vajda....vazda dobiju nesto losiju ocjenu(npr...dijete zna za 5 dobije 4)
            osjeti se diskriminacija pravo
            znam primjera nekoliko ne govorim napamet....ucim vamo neku djecu volonterski....
            kako bilo bio je nedavno neki ciko iz spanije....strucnjak za obrazovanje tako nesto
            utvrdio je da je njemacko skolstvo ocajno i da je jako izrazeno proteziranje bogate njemacke(ne bas pametne djece) i namjerno tiskanje u nize obrazovne krugove djece radnika i stranaca koja su vrlo cesto neuporedivo pametnija od domacih bogatih....


          Nema ti toga ovamo, a skandinavsko skolstvo je poznato da dosta brise te klasne razlike, tako da ti je u Skandinaviji najjaca ta tzv. "staleska pokretljivost". Sto ce reci da djeca radnika vrlo lako mogu zavrsiti fakultet i postati akademski gradjani, i vice versa.
          Doduse igraju se u skoli uglavnom dok nekrenu u vojsku 13.gif , salim se ali stvarno im je malo prelabavo za moj ukus, prvo se trebaju svi dogovorit sta ce se radit danas u skoli, pa malo primirit i tako to.

          ___________________________________________________________________
          lose,lose MSP

          10-22-2007 16:03 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
          prepelica prepelica is a Female
          mofo beba




          Poruka: 1
          Location: United States of America

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sandy:

            ehh ovu temu sam totalno pogresno shvatila 19.gif

            mislila sam da je rondo ciljao na jedan uzak krug ljudi kad je otvarao

            i to s razlogom 29.gif

            e hebi ga 11.gif do mene je 35.gif


          Izgleda sa si samo ti (pored mene) i shvatila poentu ove teme.
          Ali mi zaista nije jasno, kako se ovako pametni momci, kao sto su Mujic i Hogar, mogu naci u ovom tekstu i u ovoj temi?
          Tema je, kako sam ja shvatila, posvecena onima u skandinaviji, kojima je pravo dosadno. Pa da im malo ubija vrijeme.

          ___________________________________________________________________
          Mozes kupiti sat, ali vrijeme ne!
          Mozes kupiti knjigu, ali znanje ne!
          Mozes kupiti poziciju, ali postovanje ne!
          Mozes kupiti doktora, ali zdravlje ne!
          Mozes kupiti sex, ali ljubav ne!
          Prije nego sto komentarises moj zivot, moraces da ga zivis!!!

          10-24-2007 18:20 prepelica is offline Pregledaj poruke od prepelica Dodaj prepelica u listu prijatelja
          Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com