Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Kako s ovim platiti .... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
rodenomoje rodenomoje is a Female
puterica


Poruka: 80
Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od grozdana:

        citat od rodenomoje:

          citat od grozdana:

        sta je rodenomoje...jesi li to i ti unjemackoj pa te oplela po ledjima ova poskupljenja 04.gif 33.gif


      Jesam draga moja...i nije ni malo lako. Nekada bilo, ali sto sve vrijem odmice, sve skuplja, majke mi pomislim na ono vrijeme kod nas prije rata...Nemiri, strajkovi, svako malo pa nesto poskupi...znas protrnem sva...nije ovo nikako dobro draga moja..

      Imam i u Mostaru familiju..moram i njima pomoci, pa gdje su prijatelji, rodice...moras svakom...sto me onda imaju., dok bidem mogla , pa makar od usta otkinula slacu i pomagati..ali je veoma tesko postalo..ne mogu vise svaki mjesec..



    jao jao razumijem te potpuno.....ko ovo cita a zivi u bosni pocece nas pljuvat da nismo normalni....ali bogami ne pise se ni nama dobro

    i da znas podsjeti i mene sve ovo kao u nas ono pred rat sa strajkovima i korupcijom, cisto me strah obuzme kad razmisljam puno o tome....pa se trudim da ne mislim
    ali dosta ti u radnju otic i vidjet posto danas kosta sta....a posto je kostalo prije mjesec dana i sve ti je jasno 21.gif



... samo da rata ne bude..nigdje vise..vjeruj mi kad pomislim da bi morala opet negdje bjezati...ma ne bi mogla psihicki da izdrzim...a kako draga moja da se trudim da ne mislim, gdje god podes, moras vidjeti te razlike, od prodavnice 21.gif do doktora 21.gif ...sve otislo u piz.. mat....
Bice bolje, nadajmo se 10.gif 21.gif

___________________________________________________________________
Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane rodenomoje dana 10-24-2007 u 15:56.

10-24-2007 15:54 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
niko niko is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 484

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni ovde u zemlji u kojoj zivim mirishe duboko na rat.Nemiri su strasni poceli,jutros gledam kroz prozor na radnom mjestu da vidis samo demonstracija i cuda.Milijoni se iskupise da protestuju.Ljudi moji oka sklopit ne mogu po citavu noc od razmiljsanja.Jos jedan rat prezivjeti??Ne,ne,neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ne zelim to 16.gif

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

10-24-2007 15:54 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od T@JN@:

    Meni ovde u zemlji u kojoj zivim mirishe duboko na rat.Nemiri su strasni poceli,jutros gledam kroz prozor na radnom mjestu da vidis samo demonstracija i cuda.Milijoni se iskupise da protestuju.Ljudi moji oka sklopit ne mogu po citavu noc od razmiljsanja.Jos jedan rat prezivjeti??Ne,ne,neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ne zelim to 16.gif


a gdje si ti to? 14.gif lol,neæe valjda...

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

10-24-2007 15:56 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma turska garant......jelde tajna

___________________________________________________________________

    10-24-2007 15:57 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    niko niko is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 484

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jasta je,gdje ce drugo bit.

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    10-24-2007 15:58 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
    grozdana grozdana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1047

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    aaaa govnarije tamo u tebe moja tajna.....pa sta taj narod tamo radi.....
    nek smjenjuju sve redom......najprije ce tamo gradjanski rat izbit.....cccc... 21.gif

    ___________________________________________________________________

      10-24-2007 16:00 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
      rodenomoje rodenomoje is a Female
      puterica


      Poruka: 80
      Location: ispod Starog mosta..sjedim i mislim i dode mi da vristim

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od T@JN@:

        Meni ovde u zemlji u kojoj zivim mirishe duboko na rat.Nemiri su strasni poceli,jutros gledam kroz prozor na radnom mjestu da vidis samo demonstracija i cuda.Milijoni se iskupise da protestuju.Ljudi moji oka sklopit ne mogu po citavu noc od razmiljsanja.Jos jedan rat prezivjeti??Ne,ne,neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ne zelim to 16.gif


      ...ista sam ti takva...kad pogledam svoju djecu, pa onda pomislim na ono sto sam ja prezivila dole...ma znas sta ne da ne mogu citavu noc spavati...nego ne mogu ni o cemu drugom razmisljati ....nije to dobro, toliki pesimizam, ali sta ces ...kazem daj boze zdravlja, a bogami i mira, mira i opet mira 28.gif 14.gif 26.gif

      ___________________________________________________________________
      Zivi i umri al' budi do kraja covjek...

      10-24-2007 16:01 rodenomoje is offline Posalji email za rodenomoje Pregledaj poruke od rodenomoje Dodaj rodenomoje u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      10-24-2007 16:11 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      kaokakao kaokakao is a Female
      raja


      Poruka: 1583
      Location: A11-A@

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od grozdana:


        jao jao razumijem te potpuno.....ko ovo cita a zivi u bosni pocece nas pljuvat da nismo normalni....ali bogami ne pise se ni nama dobro



      ja vas zaista razumijem. živim u BiH i nikada mi nije palo na pamet da pljujem po našim ljudima koji su morali otiæi vani. znam da vam nije baš lijepo tako skupljati prvo lovu za karte, pa onda za poklone rodbini i prijateljima, pa za more, pa za izlaske, itd.mislim da je grozan osjeæaj kada doðete a svi od vas oèekuju brdo love i poklone, gladne oèi upere u vas...ali, opet nisu ovdje ni svi takvi.
      po naslovu teme, ispade da i mi u BiH i vi vani imamo iste muke. mislim da je to manje-više uvijek i bilo tako, samo su sada neke stvari poèele izlaziti na površinu. meni takoðe nije jasna tolika razlika u platama 21.gif pa oni sa velikom platom i ne stignu je potrošiti a veæ dolazi naredna. jer njima su plate redovne, kao i svi ostali dodaci na platu /odvojen život, èlanstvo u raznoraznim upravnim odborima, dnevnice, putni troškovi, topli obrok.../ A radnim ljudima 38.gif raji u fabrikama, onim što rade na crno ... 26.gif 26.gif 26.gif
      nije da se ne zamisliš kuku_meni.gif ali, ko vidi i ko zna rješenje? 14.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________
      = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

      10-24-2007 23:55 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle
      pokretac teme Thread Started by Carmela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dobro sad, malo se tema proširila u smjeru u kojem baš nisam mislila, ali nema veze 10.gif bit je upravo u velikoj razlici u plaæama, a mislim da je tako svugdje u svijetu, ne samo kod nas. No, koliko mi se èini, ovi po svijetu što spavaju na sjednicama ponekad nešto i urade za narod za razliku od naših 02.gif .
      Btw. evo traži se u Mostaru da se sve sjednice Gradskog vijeæa direktno prenose putem lokalnih medija, pa æemo da vidimo kome fali sna 13.gif 04.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      10-25-2007 09:10 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      niko niko is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 484

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od kaokakao:

            citat od grozdana:


          jao jao razumijem te potpuno.....ko ovo cita a zivi u bosni pocece nas pljuvat da nismo normalni....ali bogami ne pise se ni nama dobro



        ja vas zaista razumijem. živim u BiH i nikada mi nije palo na pamet da pljujem po našim ljudima koji su morali otiæi vani. znam da vam nije baš lijepo tako skupljati prvo lovu za karte, pa onda za poklone rodbini i prijateljima, pa za more, pa za izlaske, itd.mislim da je grozan osjeæaj kada doðete a svi od vas oèekuju brdo love i poklone, gladne oèi upere u vas...ali, opet nisu ovdje ni svi takvi.
        po naslovu teme, ispade da i mi u BiH i vi vani imamo iste muke. mislim da je to manje-više uvijek i bilo tako, samo su sada neke stvari poèele izlaziti na površinu. meni takoðe nije jasna tolika razlika u platama 21.gif pa oni sa velikom platom i ne stignu je potrošiti a veæ dolazi naredna. jer njima su plate redovne, kao i svi ostali dodaci na platu /odvojen život, èlanstvo u raznoraznim upravnim odborima, dnevnice, putni troškovi, topli obrok.../ A radnim ljudima 38.gif raji u fabrikama, onim što rade na crno ... 26.gif 26.gif 26.gif
        nije da se ne zamisliš kuku_meni.gif ali, ko vidi i ko zna rješenje? 14.gif 21.gif




      Ma jasta su vec iste muke i kod vas dole i kod nas vani.Samo sto ce ti to rijetko ko' priznati.Govorit cu u svoje ime da se ne bi sad pola dijaspore pobunilo na moje komentare.Niko ti nece reci koliko mu je tesko u dijaspori,jer mi svi ipak patimo od te grozne nostalgije.Krivi su mi ionako svi sto ja nisam u svom gradu,to me mori vise nego sto iko moze i zamisliti.Pa zasto bih jos rekla da mi je lose ovde?Mozda ce nekome biti drago.Tjesim sama sebe da je bolje sto sam vani,nego dole.Vidi sve mi se prijateljice koje su dole gledaju izvuci iz tog grada za kojim ja bolujem.Jesam li bogata ovde?Pa nisam covjece,imam za prezivjeti,imam stan,jedno dijete(ako bude dvoje kako cu im sve priustiti?),radim 10 sati dnevno 6 dana u sedmici.Muz i ja sa sinom provedemo 2 sata dnevno i to pred spavanje.Da bih dosla svako ljeto u Mostar kao sto Gara rece zaduzim se do grla,pa onda po citavu zimu odplacuj i odrekni se svake godine od mozda nekog drugog uzitka ili neke kucne potrepstine,jer ipak dusevno me hrani to sto jednom godisnje ugledam roditelje,sestre,sestricne.Po cemu sam ja to u boljem stanju od neke moje prijateljice koja zivi u Mostaru?Ako nista ona kad joj se stisne ode pa se izjada svojoj majci ili sestri,ma bilo kome od porodice,a kome ja da se izjadam kad sam sama ko prst u ovoj tudjini?Nego skupljam u sebi sve sto me tisti,zivci ko izjendjane strune i gledaj nekako zivjeti kako je Bog zapovjedio,a ne onako kako bih ja to htjela.E sad,da ne bi rata,da ne napustih svoj grad,pa zar ne bih imala bolji zivot od ovoga sada?

      ___________________________________________________________________
      Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

      10-25-2007 09:57 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
      Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com