Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Partizansko groblje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (24): « prva ... « prethodna 21 22 23 [24] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

12-28-2013 10:55 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1109
Location: Sverige

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

12-28-2013 11:05 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cudan je ovaj zivot, stvarno..

Kako to da se preko noci ovako desi… I stvarno jeste bilo preko noci. Toliko su se partizani voljeli. Toliko se komunizam volio. Sto se tice Tite on se obozavao. Tako smo barem mnogi odgajani.

Eh, kako to sada da skoro nikog vise nije briga, nego se pojedini ovako malo rastuze iskazu svoja misljenja (vecinom) anonimno i to je to. Pa ako je to najboje drustvo bilo i ako je zaista najbolji sistem zivota bio. Gdje su ti ljudi danas da promovisu te ideje?? ili je to politicki nekorektno? Jer danas mnogi "obozavaju" deomktratiju.

Od jednom nakon rata kao da nije Juge bilo… Sve to preko noci odleti negdje. Zar su nasa srca toliko prevrtljiva… do duse ostade koje Jugo auto i to je to (ovo je malo sala bila pa se nasmijite sada =))

Da li smo mi samo ovakav narod ili je ovo ustvari neka normala da se covjek mijenja kako mu vlasti narede.. ili bolje receno da se prilagodi vlastima..

12-28-2013 11:23 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Postavio su puno pitanja koja zahtjevaju posebnu temu
Partizansko groblje je spomenik mostarskim antifashistima i nema nikakve veze sa drustveno-politichkim promjenama
koje su se odigrale u bivshoj Jugoslaviji
Snage mraka su iskoristile demokratske promjene i na mala vrata uvele fashizam
Shest ulica u Mostaru nosi nazive deklarisanih fashista,pa ne chudi ovakav odnos prema nekad najljepshem partizanskom
antifashistichkom spomeniku u Europi
Da se razumijemo,ova pojava podizanja spomenika fashistima i davanja ulicama njihovih imena je prisutna shirom BH,
odnosno na cjelokupnom prostoru ex Jugoslavije

12-28-2013 12:29 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Postavio su puno pitanja koja zahtjevaju posebnu temu
    Partizansko groblje je spomenik mostarskim antifashistima i nema nikakve veze sa drustveno-politichkim promjenama
    koje su se odigrale u bivshoj Jugoslaviji
    Snage mraka su iskoristile demokratske promjene i na mala vrata uvele fashizam
    Shest ulica u Mostaru nosi nazive deklarisanih fashista,pa ne chudi ovakav odnos prema nekad najljepshem partizanskom
    antifashistichkom spomeniku u Europi
    Da se razumijemo,ova pojava podizanja spomenika fashistima i davanja ulicama njihovih imena je prisutna shirom BH,
    odnosno na cjelokupnom prostoru ex Jugoslavije


Boza, hvala na odgovoru, pade mi napamet pa nipisa....

12-28-2013 13:06 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nadam se da necete pogresno shvatiti moj tekst.

12-28-2013 13:14 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nedo bog,chak si otvorio jednu ljudsku temu 10.gif

12-28-2013 13:46 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2847
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Cudan je ovaj zivot, stvarno..

    Kako to da se preko noci ovako desi… I stvarno jeste bilo preko noci. Toliko su se partizani voljeli. Toliko se komunizam volio. Sto se tice Tite on se obozavao. Tako smo barem mnogi odgajani.

    Eh, kako to sada da skoro nikog vise nije briga, nego se pojedini ovako malo rastuze iskazu svoja misljenja (vecinom) anonimno i to je to. Pa ako je to najboje drustvo bilo i ako je zaista najbolji sistem zivota bio. Gdje su ti ljudi danas da promovisu te ideje?? ili je to politicki nekorektno? Jer danas mnogi "obozavaju" deomktratiju.

    Od jednom nakon rata kao da nije Juge bilo… Sve to preko noci odleti negdje. Zar su nasa srca toliko prevrtljiva… do duse ostade koje Jugo auto i to je to (ovo je malo sala bila pa se nasmijite sada =))

    Da li smo mi samo ovakav narod ili je ovo ustvari neka normala da se covjek mijenja kako mu vlasti narede.. ili bolje receno da se prilagodi vlastima..


Sam si dao odgovor, svjetlost 10.gif

politicki nekorektno

Najvise se spominje JUga u Sloveniji 13.gif , ima veze.
Republika koja nije htjela da bude u Jugi, koja se prva isparila, prva usla u EU, najveci standard i stupanj demokratije.
Spomenes u Sloveniji Titu i Jugu, i njima je politicki svejedno.

U HR, SR, i ostalim djelovima bivse SFRJ ako spomenes, onda si politicki zigosan od strane hdz, sds, sdsnd, sda,hsp.... itd.... Samo je smijes spomenuti u odredjenim komercijalnim kvartovima vecih gradova

Ja sam rekao puno puto da sistem nije bio perfektan, da su i oni pocinili puno sranja, ali da su do sada najbolji sistem koji sam ja uzivo vidio, ukljucujuci ovo zapadno 'demokratsko' sranje od liberalne ekonomije za raju, a u stvarnosti monopol i oligopol


poz

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

12-28-2013 14:13 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od -Svjetlost-:

    Cudan je ovaj zivot, stvarno..

    Da li smo mi samo ovakav narod ili je ovo ustvari neka normala da se covjek mijenja kako mu vlasti narede.. ili bolje receno da se prilagodi vlastima..


Pitaš,i sam si odgovorio. 10.gif

Jemo,mi smo takav narod i nama je normala...... znaèi,nema nam spasa.
Kad govorimo o vlastima,tj "kako mu vlasti narede" .... možemo se složiti da se u komunizmu moralo šutiti ako ti se nešto ne sviða. Bilo je zaista dosta loših stvari ,pisanih i nepisanih pravila,zabrana.... OK.
I MORALI smo se prilagoðavati.

Ali,sada imamo DEMOKRAT(C)IJU . Sad možemo reæi šta mislimo ,možemo "lajati" na vlast.....ali,veæina šuti!?
Znaèi,odobrava !? E ,to je to. Veæina voli vidjeti ulice sa imenima nekih zloèinaca,nekih begova od prije 500 godina...... umjesto da dajemo imena ulica po npr gradovima .....sarajevska,tuzlanska,kupreška,trebinjska.....

A Tito. Tita se sjeti veæina. Ja npr ne uporeðujem Tita sa jugoslavijom...... niti bosnu i hercegovinu gledam kroz aliju,fikreta,bobana,ejupa,dodika,èoviæa......
Titov grob se godinama posjeæivao....masovno.
aliju obiðu samo poltroni i familija i to na dan smrti i za bajram.Niðe raje.

___________________________________________________________________

    12-28-2013 14:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hebiga ,makso ,ti uleti ko Hatuniæ.....klizeæi 19.gif

    ___________________________________________________________________

      12-28-2013 14:18 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Svjetlost .sto se tice vlasti danasnje ona se samo iz komunizma transformisala u nacionalne partije ,nazovimo ih demokratske pod znakom navoda .kako neko ko je cjeli zivot bio komunista odjednom moze biti clan SDA ..SDS i HDZa ..Pogledaj Covicevu partijsku knjizicu ..Prlicevu Titov omladinac ..Jadranke Kosor da ne nebrajam dalje .sve bivshi skojevci koji su se krili iza partrije .znaci da su lagali i tad i danas ..nije kriv komunizam vec su krivi ljudi koji su ga vodili ..dobar dio ih je bio posten ..ako te neko minira i podkopava sistrem to drustvo ne moze da ide naprjed ..bilo je greshaka i sistema ,jedna od greshaka je ta sto ljudima koji su vodili drzavu nije dozvolila da se deklarishu kao katolici pravoslavci i muslimani ..ja zbog toga nisam nikad htjeo da udjem u poartiju .mogo sam cak josh i u srednjoj skoli .zasto nisam to uradio ,zato da ne bi lago partiju i drzavu .moro bi to raditi da sam otisho u partiju ,jer mnogi ljudi su krijuc sunetili i krizmali svoju djecu a bili u poartiji ,kad umre nekome otac ili majka nisu stajali u safu na dzenazi ,da im neko ne bi reko da su nacionalisti ..danas to mogu ali opet lazu sebi i narodu ..vjerovatno ih je stari sistem tome naucio ..ja opet ne krivim sistem vec ljude

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-28-2013 14:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..kvaran ne iskren i neposten smo mi narod .prvo prema sebi pa teko onda prema ostalima .samo mozemo slusat kad imamo poslodavca koji nam moze dati iste sekunde otkaz ili nas iste sekunde strpati u zatvor ,takvi smo sad za sada .hocemo li se kad promjenuti to se ne zna..ali znam samo da se to nece desiti josh za dugo ..jer evo 20 godina od rata nismo u stanju urediti napravit normalnu drzavu i izvuci pouke iz rata a ne da pravimo drzavu ..kad pogledamo nisu ni nashi susjedi bog zna kolko odmakli u svemu tome ..Nema danas Tite i partije pa sto nam ne cvjetaju ruze

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-28-2013 14:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2847
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      spor si, taxi 04.gif 04.gif

      Vjetre, dobar smo mi narod. Pitom, posten, marljiv, hrabar... ali glup ko qurac 38.gif

      Kao stado krava koje marljivo obavljaju svoj posao, daju meso i mlijeko, volovi za oranje.

      Isto koliko smo dobri, i glupi k'o qurac toliko smo i nepismeni. Samo nepismeni se daju voditi kao stado stoke u 21 vijeku.

      sadasnjim strukturama odgovara nepismeni narod. Svak u svoj tor i neka rade sto ja hocu 21.gif

      I to ne samo u nas, nego sirem Europe i svijeta. Treba glup i podvodiv narod. Drzave gdje je bitno koliko je kurava zguzio prvi ministar, a ne koliko je miliona klepio
      drzave gdje se vise slusa zhbira koja je legla sa matadorom nego ministrica zdravstva, itd...
      No medjutim, kako se na zapadu zivi da bi se trosilo, dok se ima za trosenja, nema problema. U nas nema ni za cega

      E sad doazi do izrazaja jedna dobra osobina komunista... Mislim sada recimo na Titinu Jugu, na Cesku, na madjarsku....
      To je vulgarno nazvano INTELIGENCIJA. Sloj visoko naucenih osoba, gdje znaju razglabati godinama i o bilo cemu.
      Mozemo spomenuti Milana Kunderu, cesko proljece...
      Dovoljno je poslusati stihove Stulica, rani rad Sexona, 'tajnu vezu' Bregovica.
      Kuture vise nema.

      Na zapadu u teatar idu imucni, koji pojma nemaju o zivotu, samo da se moze reci 'Bio sam u kazalistu'
      Kina zjape prazna (osim holivudskih superprodukcija, ali to je marketing)
      O muzici, da ne pricamo. Regueton, i domaca verzija turbo-folka (ovisi o zemlje)
      Jebo ti muziku gdje Rihana pjeva citavu pjesmu "Nije mi rodjendan ali guzi me, hocu da ti pojedem keks, bacaj mi pjenu...." i to je moda na zapadu.
      Jebo ti turbo folk gdje pjevaju 'celo selo smrce belo'

      Inteligencija vise ne postoji.
      Iz Bosne se raselila inteligencija + gradski slojevi, progresisti, KV radnici, ljekari, naucnici... i nece se za dugo vratiti (mozda za 2-3 generacije ako na zapadu podje nizbrdo)

      Nisu svi na balkanu seljaci, ali oni vladaju. Svaka cast seljaku sto obradjuje zemlju. Ali ni to vise nece niko da radi. Hajmo u grad, i hajmo svi da kukamo

      i odoh ja daleko.

      da se vratim, dobri smo mi. Dobri bosnjani, potomci bogumila, dobri franjevci, dobri muslimani, dobrocudni srbi, partizani i titini pioniri.
      Dje je onda zapelo? ako smo dobri Koji nam je qurac?


      14.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      12-28-2013 17:35 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Makso ,nisu ni ovi zapadnjaci nesto prosvjecen narod .,ako ti smatrash jednog zidara ,bravara ,stolara vododinstalatera pismenim na zapadu ima i u bosni tog kadra i to je sve srednja strucna sprema 80 posto stanvnistva na zapadu nema visoku strucnu spremu .ali sta je razlika u ovim stolarima je sto zanju prepoznat nekoga ko ih vodi kako ne treba i znaju vidjet da njihove pare neko uzima ..dok za razliku od nashih koji im stalno daju svoj glas i jebu ih u mozak .jebiga nisu svi nepismeni toliko ni kod nas ..samo kad zamislish sta je u zadnjih 20 godina ljudi izashlo iz srednjih skola i fakulteta ,sva ta djeca koja su zavrshila sve te skole sigurno su im i roditelji zavrshili najmanje srednju skolu ..mlada smo mi drzava i nema u njoh bash mnogo stariji ljudi koji su bili nepismeni ,takvi davno umrli ..mojoj neni bi danas bilo 112 godina da je ziva ..meni je 52 i moja djeca su isto pismena.. koliko mladji roditelja od mene ima u bosni koji su isto tako pismeni a i djeca im ..pimenost nije problem u BiH ..mozda je bio problem prije 20 godina ..

      ..glup ko kurac moze biti i covjek sa fakultetom ..izgleda da smo mi ovo drugo ..glupsoni

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-28-2013 18:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stranica (24): « prva ... « prethodna 21 22 23 [24] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com