Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Hocemo li se pozdravljati? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od R2-D2:

        citat od asataN:

      okle ti samo jedna ......haj dobro



      nego koliko se treba cekati da se vide posljedice ...?

    Mogu ti odgovoriti za "rezultate" i njihovo cekanje.....u par recenica..

    Od pocetka rada tj kada se upali LHCollider sve informacije(data) ce biti "prenesene" poslate iz CERNA u 11 kompjuterskih VELIKIH centara sirom svijeta..pri brzini od 10gbits u sekundi.Onda ce se iz 11 velikih sve informacije(data) slati/primati u 200 manjih centara u svijetu.Sve informacije ce putovat netom... CERN koristi odredjene(dedicated) fajber opticke linkove izmedju njih i 11 centara dok su manji centri njih 200 konektovani kroz istrazivacke netvorke a i kroz standardni internet...
    Ovo ustvari sto CERN koristi za kolekciju i prenos informacija je takozvani LHC Computing Grid koji je napravljen od strane CERNa da bi mogao "podnjeti" masivne kolicine informacija (data) koje ce LHC kolektovati/izbaciti...sto znaci Nato...da ce uzeti vremena..da se sve to filtrira..od informacija..sta valja sta ne valja.....sakupi...prevede...analizira....
    Nece se rezultati znati bas tako brzo....eto...ja ga malo opsirnije...udrobi...al eto rekoh da znate...kako i sta...


MATRIX

slusajuci jucer uzivo konferenciju za stampu kazu prvi rezultati ce biti tek za dva mjeseca poznati
sudaranje ovih protona nije nista vece nego kada se dva komarca sudare kazu naucnici
nema straha za bilo kakav nestanak svijeta
kazu ako ne dodu do zeljenih rezultata onda ce u visoko na piramide da se bace

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

09-11-2008 16:28 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pasha komsho...turac moj je tako...Evo ti boga da komaraci mislim taj rod komaraca kamikazi...razvije brzninu svijetlosti. i da se pri toj brzini tuknu...ono far na far..momacki...

Ma malo zajebancije...a inace...ne moras meni govoriti bola za tezinu experimenta...Vovo je nista vise nego jedan obicni hype...koji je krenuo sa youtube-a..a i sama knjiga Andjeli i Demoni je doprinjela svoj ovoj nevjerici oko CERNA i te famozne (antimaterije) iz knjige...koja je tako nestabilna da bi mogla progutati zemlju...
Idemo dalje...jedna indijka manje i to je to..Ima ih ionako kamara....Oko mene sve oni...sve nesto kontam da se hoce u Indiji te crne roshe pojavit...al malo vece...i malo nestabilnije...i malo duze...
Puko kabal...cure protoni....bjezmo u brda...

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

09-11-2008 17:14 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
Alibaba Alibaba is a Male
moforaja




Poruka: 5511
Location: Malo vamo malo dole

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hebote taman cu pomahnitat
od ovih high level informacija
nije to za moj mozak vidim ja
Babo, babo u sta si gledo kad si me pravio 21.gif 19.gif 13.gif

___________________________________________________________________
IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

09-17-2008 08:59 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle
pokretac teme Thread Started by funkyg

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve nam je poludilo,pa i ovo malo naroda,kako su poceli praskati zahladi bez pardona

___________________________________________________________________



      09-17-2008 10:28 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Problemi, problemi. Prvo hakeri, pa sad ovaj kvar.... Odgodjen dalji rad, moglo bi se ovo malo otegnuti... ali, eto, za pesimiste dobra vijest, da je smak svijeta odgodjen 13.gif

      09-21-2008 21:20 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cheri:

        Problemi, problemi. Prvo hakeri, pa sad ovaj kvar.... Odgodjen dalji rad, moglo bi se ovo malo otegnuti... ali, eto, za pesimiste dobra vijest, da je smak svijeta odgodjen 13.gif


      a ja digla kredit 21.gif
      ko ce sad to vracat 21.gif
      13.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      09-22-2008 13:15 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      funkyg funkyg is a Female
      bazencic




      Poruka: 4040
      Location: starMo-Vela havle
      pokretac teme Thread Started by funkyg

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cheri:

        Problemi, problemi. Prvo hakeri, pa sad ovaj kvar.... Odgodjen dalji rad, moglo bi se ovo malo otegnuti... ali, eto, za pesimiste dobra vijest, da je smak svijeta odgodjen 13.gif


      Vidi ti to,a kontali su sve u jedan dan strpati,e neka vala i cackaju dje ne treba

      ___________________________________________________________________



          09-22-2008 13:50 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
          Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com