Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomozimo im - cetiri potresna slucaja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
sebil
SexNepoznat

Poruka: 44

Pomozimo im - cetiri potresna slucaja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Selam alejkum!

Pomozimo ove porodice, kojima je, zaista, potrebna nasa pomoc:

1.

    Samohrana majka u podrumu sa petero djece
- Zavidovici

2.
    Porodica iz Srebrenice
-samohrana majka sa troje djece, kcerka od 19 godina je oboljela o od tumora na mozgu, a i majka je veoma u teskom stanju. Otac djece je umro prije godinu dana od neimastinje.

3.
    Porodica iz Skoplja (Makedonija)
- Zive u garazi u kojoj nema ni poda vec je beton obicni, nema struje, trenutno je zima i hladno je, a ispod tepiha imaju kartone. Povrh svega ovoga, sin im je bolestan i treba da se operise.

4.
    Mirsada sa sinom
- bolesna majka iz Mostara sa, isto tako, bolesnim sinom. Jedva prezivljavaju, ponekad nemaju ni osnovnih zivotnih namjernica.

O ovim slucajevima mozete procitati vise na:
    http://www.n-um.com/?q=node/2139


***

"
    Oni koji udjeljuju imanja svoja i noæu i danju, tajno i javno, dobiæe nagradu od Gospodara svoga; i nièega se oni neæe bojati i ni za èim oni neæe tugovati
." (Kur'an, 2:27)

Pogledajte power point : "
    Jedno dobro djelo
" na:
    http://www.n-um.com/?q=node/2097


Pogledajte flash "
    Sadaka
":
    http://www.n-um.com/?q=node/462


Selam!

02-26-2009 22:53 sebil is offline Pregledaj poruke od sebil Dodaj sebil u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sebil, malo sam èitala ove linkove, ali meni je i dalje nejasno na koji naèin se mogu vršiti uplate u domaæoj valuti? Ovi ljudi nemaju transakcijske raèune. Možeš li to pronaæi da im uplatimo?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-27-2009 09:51 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sebil, hvala za ove informacije 33.gif Na ovakve price niko ne ostaje ravnodusan.
Citam cesto ove sajtove, ima ih vise, puno je ovakvih tuznih slucajeva. Naravno da im trebamo pomoci.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 02-27-2009 u 11:56.

02-27-2009 11:52 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tuga,kakvih sve sudbina ima 16.gif
Da li je dovoljno za uplatu naznaciti kao primaoca samo ono,,samohrana majka...jer nema kompletnih imena...

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

02-27-2009 14:19 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jeste, Sany, dovoljno je navesti ono sto pise da treba naznaciti ( ispod svake price pise kako treba napisati ako uplacujes.
Ima ovih prica mali milion, ja ponekad citam te sajtove, pomogne se gdje se moze, dosta sam vidjela tuznih i potresnih prica i na sajtu

    www.sadake.com.
Tuga i jad, sta da ti kazem, kako ljudima nekad treba malo, ali stvarno samo malo ( od dobrih ljudi), da bi mogli da npr. plate djeci mjesecnu kartu za autobus za skolu, ili neki komad odjece, knjige za skolu.
Tuzno, ali to je nasa realnost i ne treba se oglusiti na ovakve slucajeve. 33.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 02-27-2009 u 21:42.

02-27-2009 14:30 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nedavno sam na ovom sajtu Sadake citala pricu o maloj koja ide nekoliko kilometara u skolu pjeske, jer nema za autobus. A svaki put kad ide nazad kuci svrati majki rahmetli na mezar i prouci joj Fatihu. Zivi s nenom. Moja Sany, ko bi na takve stvari ostao ravnodusan 16.gif
Nego, pomoci gdje se god moze, tako ce i nama biti bolje. 10.gif

Ovo sam navela samo zato jer je to primjer gdje ne trebaju aman velike pare, nego svaka i mala pomoc je tu dobrodosla, eto u ovakvom slucaju da moze dijete uzeti autobus da ide u skolu. Nisu sve molbe za pomoc one gdje trebaju desetine hiljada eura, ima i onih gdje sa 20 eura jedan mjesec mozemo nekom uciniti veliku stvar. A takvih je najvise, samo se malo za njih cuje.

Ja kad procitam ovu stranicu Sadake, svaki put budem potresena, mora covjek i suzu pustiti kad sve ono procita.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane cheri dana 02-27-2009 u 14:42.

02-27-2009 14:33 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
sany sany is a Female
seka




Poruka: 673
Location: njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam tek nedavno cula za to udruzenje,,Sadake,,i po reakcijama ljudi koji su vec ucestvovali,i to vise puta ,dobila sam utisak da su jako dobro organizovani i da stvarno novac odlazi onim najpotrebnijim 33.gif
Cheri i mene ovakve stvari rastuze pravo,dok pregledam cetvrtkom emisiju,,ispuni mi zelju,, na NTV Hayat,udusim se u suzama 15.gif

___________________________________________________________________
Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

02-27-2009 21:24 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesu, Sany, organizovani su, uvijek se objavi i kad je kome predana prikupljena pomoc i koliko novca i sve ostalo. 10.gif

02-27-2009 21:35 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com