Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomoc Sirazu Balicu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Pomoc Sirazu Balicu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kopiracu vam post sa Facebooka koji je napisao moj profesor Senad Nozic.
Radi se o profesoru Sirazu Balicu koji je predavao geografiju u O.Š.14 FEBRUAR
Ovde ima dosta raje koja su isla u tu skolu i kojima je profesor Siraz predavao 16.gif
Tuga sta je covjeka snaslo 16.gif a tako je bio dobar covjek
Post glasi ovako 26.gif


Dragi moji,znam da ce vas rastuziti ova vijest ali sto je tu je;Zelim da vas obavijestim da je Siraz Balic tesko bolestan i da je prikovan za bolesnicku postelju.Ako vam kazem da su mu ljekari u Mostaru morali amputirati nogu(izgleda da je i druga noga u pitanju),da je na dijalizi,bit ce vam jasno koliko je teska situacija u kojoj se nasao nas Siraz.Da nesreca bude jos i veca njegova mlada kcerka je takode teski bolesnik,u invalidskim je kolicima.Starija kcerka je ostala bez muza(po zavrsetku rata poginuo na radnom mjestu uklanjajuci neeksplodirana minska sredstva)Zivot cesto zna biti okrutan i nemilosrdan.Sigurno je samo da takvu sudbinu Siraz i njegova porodica nicim nisu zasluzili.Naprotiv,svi smo mi svjedoci da je Siraz poznat po svojoj plemenitosti ,dobroti i spremnosti da svakom pomogne.mislim da mu je Crni dao nadimak Siroki,nadimak koji mu najbole pristaje.Generacije ucenika ga pamte po sirini njegove duse i srca..Koliko mogu da vidim na f.b. mnogima od vas je ostao u jako lijepom sjecanju,za mnoge od vas i nas je bio i ostao legenda nase skole.Sirazu je sada potrbna pomoc,nasa pomoc jer nema od koga drugog da je ocekuje ;Pomozimo mu da se ne osjeca sam u svojoj teskoj borbi protiv bolesti,pomozimo da se ne osjeca zaboravljenim i napustenim;Pomozimo sada ili nikada!Znam u ovim teskim vremenima svima je tesko,svak se boji za svoju egzistenciju,za posao,za svoju djecu,za opstanak!Ipak se nadam da cemo uspjeti pokazati solidarnost na djelu,da cemo pomoci nasem Sirazu u borbi za zivot.Pomozimo u granicama svojih mogucnosti.Informisan sam da Siraz ne posjeduje devizni racun i u organizovanju ove akcije to mi je bio veliki problem.Problem je rijesen ljubaznoscu Sirazove svastike koja ce nam na raspolaganje staviti svoj devizni ziro racun kod Riffheisen banke u Mostaru.Gospodu Melihu Kolucija poznajem odlicno i imam u nju apsolutno povjerenje!Duboko sam uvjeren da ce sve ono sto posaljemo doci do Siraza,tu apsolutno nema nikakve sumnje.Na kraju zelim da vam se unaprijed zahvalim na pomoci i pokazanoj solidarnosti sa Sirazom i njegovom porodicom!Mnogi kazu da je Osnovna skola ;14. februar; bila najbolja skola u Mostaru.Ako je to tacno a jeste onda je to zato zahvaljujuci prije svega vama,vama koji ni dan danas ne zaboravljate gdje i od koga ste naucili prve lekcije zivota.Zivi i zdravi bili!Pozelimo na kraju Sirazu i njegovoj porodici da istraju u teskoj borbi sa bolescu.
Sada slijede tehnicki podatci za sve one koji zele pomoci Sirazu.
Dakle, novcane uputnice mozete slati sa punim povjerenjem na slijedecu adresu:

KULUKCIJA MELIHA(za BALIC SIRAZA)
DUBROVACKA 114/2
88000MOSTAR
BOSNA i HERCEGOVINA


ADRESA BANKE i IDENTIFIKACIJA BANKE:
REIFFHEISEN BANKA
DDBiH MOSTAR
BOSNA I HERCEGOBINA
IBAN BA391611920040599847
SWIFT RZBABA2S

Predlazem da akcija traje do 20.aprila .Po zavrsetku akcije zadrzavam pravo da vas obavijestim o iznosu prikupljenih sredstava.Zelim vam mnogo srece i koristim priliku da se zahvalim Melihi na velikoj pomoci. U slucaju nekih nejasnoca i eventualnih teskoca mozete mi se slobodno obratiti koristeci naravno f.b.



Nadam se da cemo se i ovde pokazat 33.gif
Za profesora 33.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    03-29-2009 13:56 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    Kutljaca Kutljaca is a Female
    Kuharica ipo




    Poruka: 6617
    Location: V.I.P

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ej ma ne mogu da vjerujem bebo
    pa ja sam tog covjeka trazila!
    pisala sam o tome jednom
    kako sam isla u sokake da ga pronadjem
    njega i njegovu zenu,moju nastavnicu Muberu
    covjece!!!!!!!

    ___________________________________________________________________
    simply the best

    03-29-2009 14:50 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
    Mo-beba Mo-beba is a Female
    Momentalno na daljinskom




    Poruka: 7486
    Location: Trebinje-Mostar
    pokretac teme Thread Started by Mo-beba

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja sam isto sokirana
    tuga

    ___________________________________________________________________
    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


      33.gif

      03-29-2009 14:56 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      bebo znas li gdje zivi?

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      03-29-2009 15:03 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      Mo-beba Mo-beba is a Female
      Momentalno na daljinskom




      Poruka: 7486
      Location: Trebinje-Mostar
      pokretac teme Thread Started by Mo-beba

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ja mislim da nisu na istom mjestu kao i prije rata tako da sad stvarno nemam pojma
      ja cu isto ovih dana u Mostar pa cu vidit sa profesorom Senadom da li on zna gdje se sad tacno nalazi.Ako nista drugo potrazicu Melihu-svastiku pa da mi ona kaze gdje sad stanuuje

      ___________________________________________________________________
      Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


        33.gif

        03-29-2009 15:10 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
        Kutljaca Kutljaca is a Female
        Kuharica ipo




        Poruka: 6617
        Location: V.I.P

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        sad sam saznala
        da je Mubera umrla.....
        bez teksta sam........toliko dugo sam ih trazila......... 16.gif

        ___________________________________________________________________
        simply the best

        03-29-2009 15:13 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
        Mara
        SexNepoznat

        Poruka: 806

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E moj dragi profesore, srce mi se stegnu kad ovo procitah.
        Hajmo raja, znam da mnogima dole treba pomoc, ali svak pomalo i to je to.
        Siraz mi je stvarno ostao u sjecanju kao velika ljudina i prava raja, ko sto rece takodjer moj dragi profesor iz 6.osnovne Nozic Senad. A jos kad to ide preko Melihe onda je milion posto OK.
        Dragi moj Siraz zelim ti od srca sve najbolje i da pobijedis tu tesku bolest. Tvoj Govorcin.

        ____________________________________________________________________

        03-29-2009 23:05 Mara is offline Pregledaj poruke od Mara Dodaj Mara u listu prijatelja
        Bridge Keeper
        SexNepoznat

        Poruka: 360

        RE: Pomoc Sirazu Balicu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pozdrav svima!
        Dugo vec citam i pratim desavanja na forumu, ali se nikad nisam 'oglasavao'. Ne odolih ovaj put kada sam vidio da jednoj istinskoj legendi 6. Osnovne treba pomoc. Zamolio bih autoricu da javi da li je akcija prikupljanja sredstava jos aktuelna i ako jeste, apelovao bih da se obnovi poziv na pomoc jer je sve izgleda stalo jako brzo, sudeci po zadnjoj poruci prije skoro mjesec dana.
        Hvala.

        04-23-2009 21:19 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
        Mo-beba Mo-beba is a Female
        Momentalno na daljinskom




        Poruka: 7486
        Location: Trebinje-Mostar
        pokretac teme Thread Started by Mo-beba

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        akcija traje do kraja mjeseca 33.gif
        ako bude kakve promjene obavjestit cu 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


          33.gif

          04-24-2009 00:33 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
          Mo-beba Mo-beba is a Female
          Momentalno na daljinskom




          Poruka: 7486
          Location: Trebinje-Mostar
          pokretac teme Thread Started by Mo-beba

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          U nedelju 10.5.2009g. poslije duge i teske bolesti umro je dugogodisnji nastavnik Balic Siraz!

          Rahmet ti dusi dragi profesore 16.gif 33.gif 33.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


            33.gif

            05-13-2009 19:35 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com