Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Safet Orucevic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zgera
SexNepoznat

Poruka: 296

Safet Orucevic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pitanje je da li je potrebno objasnjenje zasto je neko ovog kalibra stavljen medzu legende. Ja temu otvorih a neka je forumasi popune.

04-07-2009 14:37 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo ja cu malo konkretnih podataka, a nek djelda uleti sa "inside information" 04.gif

Safet Oruèeviæ je bosansko-hercegovaèki politièar iz Mostara. Roðen je 30. maja 1955. godine u Mostaru. Popularnost postiže tokom rata i poslije rata, u periodu 7 godina kad je bio do-gradonaèelnik. Uèestvovao je u obnovi Mostara (veæinom istoèni dio), i unaprijedio životne uslove Mostaraca. Dobitnik je nagrade za mir "Mahatma Gandhi". Pokrenuo je i "Centar za mir i multietnièku saradnju", neprofitabilnu organizaciju

    http://bs.wikipedia.org/wiki/Safet_Oru%C4%8Devi%C4%87

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-07-2009 15:07 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Safet Oruèeviæ
Izvor: Wikicitati
Idi na: navigacija, traži
Safet Oruèeviæ
bivši gradonaèelnik Mostara
Roðenje
30. maj 1955.
Mostar, Bosna i Hercegovina
Smrt


"Još nešto je tu važno: odnos prema politièarima u našoj zemlji je, vjerovatno po inerciji, vrlo ružan. Svi su generalno lopovi, guzonje, foteljaši, prevaranti... Ne sumnjam da mnogi te epitete zaslužuju. Ja nisam i neæu to da budem. Zato sam se povukao s funkcije, ali sam po inerciji nastavio gurati neke stvari za koje mislim da su strateške i važne za zemlju u kojoj živim." (Start br. 82, 29. januar 2002.)

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-07-2009 15:11 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drugi o njemu
Predrag Matvejeviæ
"Žao mi je da je iz Mostara otišao moj prijatelj Safet Safa Oruèeviæ. On je izuzetno sposoban èovjek, vrstan politièar koji je mnogo uèinio za Mostar u najtežim èasovima našeg grada. Nažalost, Safa se umorio i sigurno ima svoje razloge. Otišao je i radi u svijetu, kao i ja, uostalom. Nemam pravo da ga osuðujem, ali mogu da žalim što takav èovjek nije u Mostaru." (Dnevni avaz, 02.01.2007.)

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-07-2009 15:11 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com