Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » sastanak ku » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

sastanak kuænog savjeta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bio ja neki dan... prvi put otkad sam kupio stan, u novoj zgradi, a veæ 2 godine živim tamo. èim sam vidio oglas sjetim se svoje zgrade u Mostaru , 19 stanova je bilo, i svakog si u dušu znao, pored nikog se nije prolazilo bez da se stane i poprièa, a kamoli bez pozdrava.
a ovdje gledam, ajd predsjednik mi poznat, uzimao kljuèeve od njega neke, pa sam ga upamtio, desetak ljudi pored prvi put u životu vidim ( kasnije sam vidio dai jedan od njih živi vrata do mene c c c) i još jedan mi onako iz viðenja poznat.
pola ih nisam slušao šta prièaju, nego mi se slike vrte, baš mi stari nedavno prièao dok je on bio predsjednik, išli neki njihovi prijatelji kod nas. i voze se u liftu sa rahmetli komšinicom, mamom dvojice doktora, gospoða prava. kako je i ovaj doktor što je išao kod nas, zna ga i ona, upita ga gdje idete, a kad on reèe, kaže teta, rahmet joj duši, a idete kod predsjednika... gleda ovaj, kakvog predsjednika... ili kad niko nije htio, svima više dosadilo samo obaveza na obavezi, pa uvale ovom jednom s osmog kata, nepismenom, pa ha nešto doðe za zgradu poštom, eto ti njega nama, de proèitaj, pa de mi napiši ovo da zaljepim na lift, pa ti se opet na isto svede...
onda se štrecnem, stojim ponovo pored ovih nepoznatih, kaže sad je na redu toèka - kupovina kosilice, treba travu kosit. a mene stiiiid pitat, kakvu travu? u 2 godine nikakve trave nisam vidio, te prešutih, potpisah i ja da æu dat pare, te u stanu curu pitam gdje ima trave oko zgrade, ne zna ni ona. te haj, obuvaj se, i u šetnju oko zgrade, i bome ima nekih 20-tak kvadrata iza zgrade, a nakon šetnje oko zgrade, uputismo se i u šetnju po kvartu. prvi put u DVIJE godine. fine i ulièice, nema šta, mirno tiho, a 20 minuta od centra.
i baš mi fali taj osjeæaj da svaki kamenèiæ znaš, da cijeniš i poštuješ starije komšije, odeš im po kruh kad zaledi cesta, da se i tebi mlaði makne s igrališta èim vidi stariju ekipu da je došla igrat lopte, da se organiziraju radne akcije skupljana smeæa oko zgrade, a ne da gledam jadne penzionere kako kopaju po kontejnerima, pa i razbacaju sve okolo da vjetar danima još vrti oko zgrade...

a jes dobro bilo... da mogu birat jedno putovanje vremeplovom, ništa me ne bi zanimalo od velikih povijesnih dogaðaja ili velikih i lijepih antièkih spomenika, ni kakva je buduænost, vratio bi se u 85. na par dana, poèisit s rajom od 5 do 20 godina parkove oko zgrade, i onda se natrèat za loptom pa lagano zamezit sa svima, nacugat se gustog soka dok me stomak ne zaboli...

baš mi fali ta neka mirnoæa, i pozitiva kod ljudi, ubi i mene i svakog ova strka svakodnevna...

05-18-2009 16:20 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2728
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Chaba 01.gif podsjeti me na predsjednika kucnog savjeta u staroj zgradi, kupljenje love za stubisno svjetlo, akcije ciscenja i uredjivanja, a imali smo i par azurnih stanara 01.gif 10.gif

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

05-18-2009 16:27 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Chaba 10.gif kako sam ovo s dracoscu procitala 32.gif

a i nasmijala se...cuj gdje je trava a dao pare za kosilicu 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

05-18-2009 16:34 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.

RE: sastanak kuænog savjeta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od chaba:

    bio ja neki dan... prvi put otkad sam kupio stan, u novoj zgradi, a veæ 2 godine živim tamo. èim sam vidio oglas sjetim se svoje zgrade u Mostaru , 19 stanova je bilo, i svakog si u dušu znao, pored nikog se nije prolazilo bez da se stane i poprièa, a kamoli bez pozdrava.
    a ovdje gledam, ajd predsjednik mi poznat, uzimao kljuèeve od njega neke, pa sam ga upamtio, desetak ljudi pored prvi put u životu vidim ( kasnije sam vidio dai jedan od njih živi vrata do mene c c c) i još jedan mi onako iz viðenja poznat.
    pola ih nisam slušao šta prièaju, nego mi se slike vrte, baš mi stari nedavno prièao dok je on bio predsjednik, išli neki njihovi prijatelji kod nas. i voze se u liftu sa rahmetli komšinicom, mamom dvojice doktora, gospoða prava. kako je i ovaj doktor što je išao kod nas, zna ga i ona, upita ga gdje idete, a kad on reèe, kaže teta, rahmet joj duši, a idete kod predsjednika... gleda ovaj, kakvog predsjednika... ili kad niko nije htio, svima više dosadilo samo obaveza na obavezi, pa uvale ovom jednom s osmog kata, nepismenom, pa ha nešto doðe za zgradu poštom, eto ti njega nama, de proèitaj, pa de mi napiši ovo da zaljepim na lift, pa ti se opet na isto svede...
    onda se štrecnem, stojim ponovo pored ovih nepoznatih, kaže sad je na redu toèka - kupovina kosilice, treba travu kosit. a mene stiiiid pitat, kakvu travu? u 2 godine nikakve trave nisam vidio, te prešutih, potpisah i ja da æu dat pare, te u stanu curu pitam gdje ima trave oko zgrade, ne zna ni ona. te haj, obuvaj se, i u šetnju oko zgrade, i bome ima nekih 20-tak kvadrata iza zgrade, a nakon šetnje oko zgrade, uputismo se i u šetnju po kvartu. prvi put u DVIJE godine. fine i ulièice, nema šta, mirno tiho, a 20 minuta od centra.
    i baš mi fali taj osjeæaj da svaki kamenèiæ znaš, da cijeniš i poštuješ starije komšije, odeš im po kruh kad zaledi cesta, da se i tebi mlaði makne s igrališta èim vidi stariju ekipu da je došla igrat lopte, da se organiziraju radne akcije skupljana smeæa oko zgrade, a ne da gledam jadne penzionere kako kopaju po kontejnerima, pa i razbacaju sve okolo da vjetar danima još vrti oko zgrade...

    a jes dobro bilo... da mogu birat jedno putovanje vremeplovom, ništa me ne bi zanimalo od velikih povijesnih dogaðaja ili velikih i lijepih antièkih spomenika, ni kakva je buduænost, vratio bi se u 85. na par dana, poèisit s rajom od 5 do 20 godina parkove oko zgrade, i onda se natrèat za loptom pa lagano zamezit sa svima, nacugat se gustog soka dok me stomak ne zaboli...

    baš mi fali ta neka mirnoæa, i pozitiva kod ljudi, ubi i mene i svakog ova strka svakodnevna...


E moj Chaba lijepa vremena...zivim ovdje vec 12 godina a komsija do mojih vrata i ne okrene glavu na pozdrav,a kamoli da pozdravi... 21.gif

A sjetim se nasih akcija u stubistu...slaufe u ruke pa speri sve od terase do ulaznih vrata.pa onda svi mrtvi umorni ispecemo kafu pa se saberi...Sve mi to fali i poslije toliko godina... 29.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 05-18-2009 u 16:39.

05-18-2009 16:37 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cinimi se da znam kompletan sokak gdje zivim mene znaju sigurno pa i babe me zovu po imenu ni slicnom Talijanskom viva Italia 01.gif 19.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

05-18-2009 17:01 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

K'o da si postar u sokaku 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 05-18-2009 u 17:11.

05-18-2009 17:08 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

05-18-2009 17:14 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU
pokretac teme Thread Started by chaba

RE: sastanak kuænog savjeta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Muntahta:

        citat od chaba:

      bio ja neki dan... prvi put otkad sam kupio stan, u novoj zgradi, a veæ 2 godine živim tamo. èim sam vidio oglas sjetim se svoje zgrade u Mostaru , 19 stanova je bilo, i svakog si u dušu znao, pored nikog se nije prolazilo bez da se stane i poprièa, a kamoli bez pozdrava.
      a ovdje gledam, ajd predsjednik mi poznat, uzimao kljuèeve od njega neke, pa sam ga upamtio, desetak ljudi pored prvi put u životu vidim ( kasnije sam vidio dai jedan od njih živi vrata do mene c c c) i još jedan mi onako iz viðenja poznat.
      pola ih nisam slušao šta prièaju, nego mi se slike vrte, baš mi stari nedavno prièao dok je on bio predsjednik, išli neki njihovi prijatelji kod nas. i voze se u liftu sa rahmetli komšinicom, mamom dvojice doktora, gospoða prava. kako je i ovaj doktor što je išao kod nas, zna ga i ona, upita ga gdje idete, a kad on reèe, kaže teta, rahmet joj duši, a idete kod predsjednika... gleda ovaj, kakvog predsjednika... ili kad niko nije htio, svima više dosadilo samo obaveza na obavezi, pa uvale ovom jednom s osmog kata, nepismenom, pa ha nešto doðe za zgradu poštom, eto ti njega nama, de proèitaj, pa de mi napiši ovo da zaljepim na lift, pa ti se opet na isto svede...
      onda se štrecnem, stojim ponovo pored ovih nepoznatih, kaže sad je na redu toèka - kupovina kosilice, treba travu kosit. a mene stiiiid pitat, kakvu travu? u 2 godine nikakve trave nisam vidio, te prešutih, potpisah i ja da æu dat pare, te u stanu curu pitam gdje ima trave oko zgrade, ne zna ni ona. te haj, obuvaj se, i u šetnju oko zgrade, i bome ima nekih 20-tak kvadrata iza zgrade, a nakon šetnje oko zgrade, uputismo se i u šetnju po kvartu. prvi put u DVIJE godine. fine i ulièice, nema šta, mirno tiho, a 20 minuta od centra.
      i baš mi fali taj osjeæaj da svaki kamenèiæ znaš, da cijeniš i poštuješ starije komšije, odeš im po kruh kad zaledi cesta, da se i tebi mlaði makne s igrališta èim vidi stariju ekipu da je došla igrat lopte, da se organiziraju radne akcije skupljana smeæa oko zgrade, a ne da gledam jadne penzionere kako kopaju po kontejnerima, pa i razbacaju sve okolo da vjetar danima još vrti oko zgrade...

      a jes dobro bilo... da mogu birat jedno putovanje vremeplovom, ništa me ne bi zanimalo od velikih povijesnih dogaðaja ili velikih i lijepih antièkih spomenika, ni kakva je buduænost, vratio bi se u 85. na par dana, poèisit s rajom od 5 do 20 godina parkove oko zgrade, i onda se natrèat za loptom pa lagano zamezit sa svima, nacugat se gustog soka dok me stomak ne zaboli...

      baš mi fali ta neka mirnoæa, i pozitiva kod ljudi, ubi i mene i svakog ova strka svakodnevna...


    E moj Chaba lijepa vremena...zivim ovdje vec 12 godina a komsija do mojih vrata i ne okrene glavu na pozdrav,a kamoli da pozdravi... 21.gif

    A sjetim se nasih akcija u stubistu...slaufe u ruke pa speri sve od terase do ulaznih vrata.pa onda svi mrtvi umorni ispecemo kafu pa se saberi...Sve mi to fali i poslije toliko godina... 29.gif


što više vrijeme prolazi sve mi više fali... valjda tek kad dobiješ neke stvari u životu, tek onda skontaš koji je pravi smisao. ne daj Bože da mi zatreba sad od komšija nešto, a najbliži prijatelj 20 minuta vožnje odavde živi...
nažalost, ni u Mostaru u zgradi više nije kako je bilo, samo 5 je istih stanara od 20 prijeratnih. malo te ispuni kad vidiš ili saznaš za nekog, drži koji sat još taj dobar osjeæaj, a onda još gore...

05-18-2009 18:32 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU
pokretac teme Thread Started by chaba

RE: sastanak kuænog savjeta Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    8l-QPV34h3g&feature=PlayList&p=8936C75F4857FA9D&playnext=1&playnext_from=PL&index=81


10.gif 10.gif 10.gif

05-18-2009 18:51 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com