Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kosmopolitizam » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Hogar:

    Vrlo interesantna digresija Pipi 10.gif . Ako dozvolis samo bih precizirao da se u nasem jeziku koristi termin Aleviti. Ja sam se prvi put susreo sa fenomenom slucajno kroz razgovor s jednim Kurdom iz Irana koji mi je ono ukratko objasnio njihov sistem vjerovanja u pocetku nista nisam kontao, ono ko jesu muslimani,
      Ali a.s.
    im je bitan ali nisu shiiti 14.gif
    O Alevitima u kratkim crtama
      http://blog.b92.net/text/9624/ALEVITI%20U%20TURSKOJ/



cuj Ali a.s. , e @Hogar i od tebe covjek moze svasta cuti/procitati. on je bola bio samo zet a.s.-ov, cak ga ni siiti ne smatraju a.s.


a inace u zadnjim postovima ima tona gluposti (blago receno).
Za (ne)upucene, Alewite (sekta koja nema veze s islamom) vladaju (i haraju) Sirijom. Assad je jedan od njih. A najpoznatije "djelo" im je masakar u Hami.

De vi sad nastavite o prosvjecenosti 32.gif

09-17-2009 18:05 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko
pokretac teme Thread Started by Hogar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

        citat od Hogar:

      Vrlo interesantna digresija Pipi 10.gif . Ako dozvolis samo bih precizirao da se u nasem jeziku koristi termin Aleviti. Ja sam se prvi put susreo sa fenomenom slucajno kroz razgovor s jednim Kurdom iz Irana koji mi je ono ukratko objasnio njihov sistem vjerovanja u pocetku nista nisam kontao, ono ko jesu muslimani,
        Ali a.s.
      im je bitan ali nisu shiiti 14.gif
      O Alevitima u kratkim crtama
        http://blog.b92.net/text/9624/ALEVITI%20U%20TURSKOJ/



    cuj Ali a.s. , e @Hogar i od tebe covjek moze svasta cuti/procitati. on je bola bio samo zet a.s.-ov, cak ga ni siiti ne smatraju a.s.


    a inace u zadnjim postovima ima tona gluposti (blago receno).
    Za (ne)upucene, Alewite (sekta koja nema veze s islamom) vladaju (i haraju) Sirijom. Assad je jedan od njih. A najpoznatije "djelo" im je masakar u Hami.

    De vi sad nastavite o prosvjecenosti 32.gif


Moze biti da sam djelno, ja sam kontao da se ovo koristi i uz imena prvih 4 kalife ( ili je u pitanju ono "hazreti"). Ko radi (misli i pise) taj i grijesi 01.gif .
Samo je interesantno da su vazda neki drugi pocinili masakre a o nedjelima iz svog tabora nikad ni slova, toliko o prosvjecenosti i objektivnosti.

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

09-18-2009 08:54 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Amaryllis Amaryllis is a Female
seka




Poruka: 844

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O @Hogi, bajram barecula 04.gif

Jeg har bolan 19.gif stor respekt for deg 07.gif zato se iznenadim kad ti napises ovakav "lapsus", da je neko drugi ne bih ni reagovala. 01.gif

A sto se tice mog tabora, ja sam panislamista 04.gif 07.gif

09-21-2009 08:04 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

        citat od Hogar:

      Vrlo interesantna digresija Pipi 10.gif . Ako dozvolis samo bih precizirao da se u nasem jeziku koristi termin Aleviti. Ja sam se prvi put susreo sa fenomenom slucajno kroz razgovor s jednim Kurdom iz Irana koji mi je ono ukratko objasnio njihov sistem vjerovanja u pocetku nista nisam kontao, ono ko jesu muslimani,
        Ali a.s.
      im je bitan ali nisu shiiti 14.gif
      O Alevitima u kratkim crtama
        http://blog.b92.net/text/9624/ALEVITI%20U%20TURSKOJ/



    cuj Ali a.s. , e @Hogar i od tebe covjek moze svasta cuti/procitati. on je bola bio samo zet a.s.-ov, cak ga ni siiti ne smatraju a.s.


    a inace u zadnjim postovima ima tona gluposti (blago receno).
    Za (ne)upucene, Alewite (sekta koja nema veze s islamom) vladaju (i haraju) Sirijom. Assad je jedan od njih. A najpoznatije "djelo" im je masakar u Hami.

    De vi sad nastavite o prosvjecenosti 32.gif


Nisam imala ranije vremena provjeriti ali Alevi(Turska) i Alaouites (Sirija) nisu isto pleme, niti imaju ideticnu doktrinu.
Moguce je da se na nasem oba plemena zovu Aleviti, ali to nije slucaj na drugim jezicima, ni na fancuskom, ni na turskom, ni na arapskom.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 10-29-2009 u 15:31.

10-29-2009 15:31 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com