Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » O.K. Koral » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zbog nepreciznosti revolvera Doc je upotrijebio skraæenu pušku......

10-15-2009 22:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dolazim do novih pojedinosti. Èitam oèevid koji je izvršio savezni maršal. Navodno je do tarapane došlo u Salloonu kad su braæa Clanton prišla za šank za kojim je stajao Vajat.
Clanton: Buraz,štaš popit?
Clanton II: Zna se!
Na te rijeèi Vajat, vidno alkoholiziran, potegnuo je kolt i procijedio kroz požutjele zube:
- Ovdje si došo, mater ti jebem, seljaèino jedna...haj briši okle si došo. Mrš.
- Dosta ba, Vajat i tvog terora. Znamo mi ko si ti i šta si. Ti si obièna komunjara, zviijezdu ti jebem maršalsku.........

10-15-2009 22:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Politika nas nekad nija zanimala. samo Politikin zabavnik. Evo šta je on pisao godine 1985....
Gotovo da se sve zna o obraèunu kod OK korala. Odigrao se 26. oktobra 1881. godine. Tu su braæa Vajat, Morgan i Virdžil Erp, uz pomoæ Doka Holideja, podelila megdan s vlasnicima jednog saluna u Tumbstonu, Ajkom i Bilijem Klentonom i još trojicom njihovih revolveraša. Manje se zna o tome šta se posle dešavalo. To je bilo još krvavije od èuvenog obraèuna. Taènije, tek je tada poèeo konaèni obraèun koji je još šest ljudi poslao u "veèna lovišta"...

Naime, kad je kod OK korala prestala pucnjava, graðani Tumbstona su sahranili braæu Frenka i Toma Meklorija i Bila Klentona, dok su Ajk Klenton i Bili Klejborn, izazivaèi sukoba, našli spas u bekstvu. Na pobednièkoj strani nije bilo žrtava, izuzev što je Virdžil Erp dobio metak u levo rame, a drugi mu hitac otkinuo parèe mesa na vratu. No, to je ipak bio sreæan ishod, jer rane nisu bile neprebolne.
Taèno dva meseca i dva dana kasnije, 28. decembra 1881, Virdžil se veæ vidno oporavio, pa je veèe proveo u društvu u "Orijental" salunu. Kartao se sa bratom Vajatom i još dvojicom kauboja, ali nije mu išlo. Neraspoložen, ustao je od stola i pošao na poèinak. Nasuprot njemu, Vajat je imao sreæe pa je još ostao.
Virdžil je izašao u svežu noæ, duboko udahnuo i lagano krenuo Petom ulicom kuæi. Kad se našao ispred velikih, još osvetljenih staklenih prozora "Igl Brueri saluna", neko je iz pomrèine ispalio na njega pet hitaca. Teško ranjen u bok i levu butinu pao je na drveni trotoar i bio još toliko priseban da doèeka brata Vajata, koji je dojurio iz "Orijentala".
- Udesili su me! – prostenjao je Virdžil i onesvestio se.
Bilo mu je suðeno da i ove rane preboli, ali je ostao invalid: do kraja života æopao je na levu nogu... Meðutim, taj dogaðaj je za braæu Erp bio nesumnjiv znak da su im životi i dalje u velikoj opasnosti. Vajat je sutradan od nekih graðana èuo da su na periferiji Tumbstona prethodne noæi viðali Ajka Klentona i poznatog revolveraša Frenka Stilvela, bivšeg pomoænika pokrajinskog šerifa Džona Bijena, Henka Svilinga i Džonija Ringa. Vajatu je odmah sve postalo jasno...
Upao je u kancelariju šerifa Džona Bijena i uzrujano mu saopštio svoju sumnju.
- Preteruješ, stari moj – morno je odgovorio šerif. – Ako ti imaš nerašèišæene raèune sa Ajkom Klentonom, to još ne znaèi da je baš on pucao na Virdžila. Da bih podigao poteru za njima, potrebni su mi dokazi, a ne prazne prièe.
Sive Vajatove oèi su sevnule.
- Tamo je bio i tvoj nekadašnji pomoænik Stilvel... Ti ih sad braniš jer si oduvek sa njima duvao istu tikvu. Dobro, sâm æu se pobrinuti za njih, a tebi, Džone Bijene, kažem: nemoj sluèajno da mi se naðeš na putu!
- Pazi šta radiš – odgovorio je Bijen. – Ovu tvoju pretnju kao da nisam èuo.
Vajat je izašao besan, ali je šerif znao da njegove reèi nisu tek onako izgovorene. Ipak, naredna tri meseca nije se dogodilo ništa znaèajno. Virdžil se prilièno oporavio, ali je retko napuštao kuæu. Vajat i Morgan su izlazili u grad, uvek dobro naoružani, obavljali su redovne poslove, a uveèe im je omiljena zabava bila igranje bilijara kod "Kembela i Haèa".

Smrt za bilijarskim stolom

Jedne martovske veèeri 1882, baš dok je Morgan bio nagnut nad bilijarskim stolom, a Vajat stajao sa strane, sa cigarom u zubima, sa ulice je odjeknuo pušèani hitac. Veliko staklo na ulazu u bilijarsku salu "Kembel i Haè" sasulo se u komade. Kuršum je pogodio Morgana u kièmu. Zatim je odjeknuo još jedan hitac i zario se u tavanicu iznad Vajatove glave. Suvlasnik lokala Bob Haè i ostali prisutni potražili su zaklon. Svi su mislili da je ovo poèetak ozbiljnijeg okršaja, samo je Vajat mirno, kao da je znao da æe se sve na tome završiti, prišao ranjenom bratu i podigao mu glavu. Morgan je prošaputao:
- Kraj... ovo neæu preživeti!
Zaista, minut kasnije bio je mrtav.
Sa nekolicinom ljudi Vajat je mrtvog Morgana odneo u Virdžilovu kuæu. Položili su ga na krevet, a onda je Vajat utuèenom i ubogaljenom Virdžilu rekao:
- Pozovi naše prijatelje! Vratiæu se najkasnije sutra do podne!
Kad se sutradan vratio, mrtav umoran i prašnjav, u sobi pored Morganovog leša sedeli su Virdžil, verni Dok Holidej i najmlaði brat Voren, koji je živeo u Kaliforniji.
- Poslao sam po Teksas Džeka i Džeka sa Æureæeg potoka – reèe Virdžil. – Oni æe dovesti još neke svoje prijatelje.
Vajat baci šešir na vešalicu i otpasa revolvere, zapali cigaru i muklim glasom saopšti:
- Sinoæ, sat pre nego što je Morgan ubijen, na Milerovom ranèu su bili Stilvel, Sviling, Pit Spens i Indijanac Èarli. Krenuli su za Tumbston. Dva sata kasnije opet su projahali pored Milerove kuæe, prema zapadu....
Niko ništa nije prozborio. Sve je bilo jasno.
Sutradan je u vozu za Kaliforniju, rodni kraj Erpovih, ukrcan kovèeg s pokojnim Morganom. Pratili su ga Virdžil na štakama sa suprugom i u zlokobnoj crnini još šest do zuba naoružanih ljudi: Vajat i Voren, Šerman Makmasters, prgavi mrzovoljni èovek za koga se prièalo da nikad ne skida ruku sa "kolta". Teksas Džek Vermilion, bivši voða karavana, kauboj, kockar i šerif koji nikom nije opraštao ni najmanju šalu na njegov raèun, Džek Džonson, usamljeni lovac sa Æureæeg potoka za kojeg se nije èulo da je ikada ispalio hitac u prazno i propali zubar, ali slavni "doktor" Dok Holidej... Putovali su zajedno do Taksona u južnoj Arizoni. Tu su se pozdravili sa Virdžilom i njegovom ženom i sišli s voza.

Kudravi je ostao na poprištu

- Prijatelji, odavde æe svako na svoju stranu – rekao je Vajat koji je veæ imao razraðen plan i spisak mesta na kojima bi se mogle naæi Morganove ubice. – Ja idem s Vorenom.
Veæ sledeæeg dana na pruzi nedaleko od Takosna železnièari su našli telo èovek izrešetanog pušèanim mecima i saèmom. Ubrzo se pokazalo da je to bio Frenk Stilvel.
U Taksonu je pokrenuta istraga kojoj nije bilo teško da utvrdi ko ga je sredio: Vajat i Voren Erp, Dok Holidej i Teksas Džek. Ali optužnica nije podignuta jer je iz Tumbstona stigao zvanièan sudski izveštaj da je Stilvel, uz sauèesništvo Peta Spensa i Indijanca Èarlija, ubio Morgana Erpa. No, taj izveštaj nije bio zasluga šerifa Džona Bijena. Naprotiv. Plašeæi se da æe Vajat Erp zaista otkriti da je unapred znao da se poraženi sa OK korala spremaju na revanš, smišljao je šta da preduzme. Kad je stigla vest da je na jednom šumskom radilištu metkom usred èela ubijen izvesni Florentino Kruz, poznatiji kao Indijanac Èarli, Bijen je odluèio da organizuje poteru "poštenih ranèera" za tobož nepoznatim ubicama.
Indijanca Èarlija je zaista ubio Vajat Erp koji je kasnije svom biografu Stjuartu Lejku doslovce izjavio:
- Priznao mi je da je za 25$ stražario pred bilijarskom salom one noæi kad je ubijen mladi Morgan... Da sam mu ipak priliku da prvi potegne revolver...
Džon Bijen je za voðu potere postavio Bila Brosijusa zvanog Kudravi, kojeg je Vajat Erp jednom onesvestio drškom revolvera i odneo u zatvor. Kudravi je tada bio ortak braæe Klenton.
- U tvom je interesu da Erpa ne uhvatiš živog... rekao je podmukli Bijen Kudravom kad je poveo poteru "poštenih ranèera".
Ali, osvetnici su imali više prijatelja nego što je Džon Bijen mogao da pretpostavi. Obavešteni na vreme, doèekali su poteru kod Ajron Springsa u planinama Veston pored Tumbstona. Iznenaðeni "pošteni ranèeri", zasuti kišom od olova, nadali su se u bekstvo iz koga se više niko od njih nije živ vratio. Na poprištu je ostao samo Kudravi, Bil Brosijus, sa Vajatovim metkom u srcu.
Poslednji od onih koji su iz mraka pucali na Morgana Erpa bio je Džoni Ringold, zvani Ringo. Saznavši da je tražen, sakrio se u najzabaèenije rudarsko naselje u Arizoni na samoj ivici pustinje. Ali, ni tu se nije oseæao sigurnim. Rudari su ga èesto viðalij pijanog.
Na loš viski je zaudarao i kad je na pustinjskom pesku, nedaleko od naselja, naðen s metkom u slepooènici. Pored njega je bio mali "Dirindžer" s drškom okovanom u srebro. To je istrazi bilo dovoljno da utvrdi kako se Džon Ringo, u nastupu delirijuma, sâm ubio.
Ko zna zašto istražni sudija u zapisnik nije uneo prièanje nekih rudara da je Džonija Ringa, dva dana pre nego što je poslednji put viðen, tražio neki veoma elegantan gospodin, sav u crnom i sa oèima koje su sijale kao u groznici. Taj stranac je tvrdio da sa Džonijem "ima neke raèune".
Sudija verovatno nije obraæao pažnju na te izjave, jer su svedoci i sami zaudarali na loš viski, a zna se da duga upotreba alkohola izaziva priviðenja. Uostalom, neki od njih su èak tvrdili da je crni stranac bio glavom Dok Holidej. Znalo se da on boluje od tuberkuloze i da ne može da se klatari po nekim udaljenim jazbinama i pustinjama... "Dirindžer" je zaista nosio sa sobom, ali zašto bi ga ostavio pored Ringovog leša. Valjda zbog gaðenja, što je njime ubio bespomoænog pijanca?
Što se tièe Ajka Klentona, Pita Spensa i Henka Svilinga, oni su izgleda uspeli da se spasu tako što su nestali iz Arizone.
Ali pošto ih Vajat Erp više nije tražio, Zapadom je poèelo da se šuška kako su i oni negde ostavili kosti, propisno napunjeni olovom. Ko je to smeo da upita Vajata Erpa?
A on je o tome æutao do kraja života.

10-15-2009 22:39 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Edo Edo is a Male
Bad Company




Poruka: 2324
Location: Somewhere in time......

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

uhhhh Abra dobro ti odradi ovo 01.gif
uglavnom neki dan sam slucajno upratio na TV dokumentarac o ovom fenomenu...
...elem nejse zivi su neki ljudi(kojima su njihovi ocevi pricali sta se desilo) danas koji demantuju sve filmove ali se slazu o mjestu fenomena, ali imaju svoj opis razloga fenomena OK Korala...
hmmmm

___________________________________________________________________

10-15-2009 23:35 Edo is offline Pregledaj poruke od Edo Dodaj Edo u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Edo, moja namjera i jeste bila da skontamo ovaj rošomonski zaplet šta je bilo, ko je prvi zapucao, zašto, kako, s tim da ovdje nisu upleteni naši ljudi. Zamisli da sad o tome prièaju pristalice Clantona ili navijaèi Earpa....pa izvještaj CNN...a onda red Šagolja....pa oèevici....Lijepo jedan reèe: na istoriju najviše utièu istorièari. Ne glede na sve ipak je ovo zanimljiva legenda.....

10-16-2009 02:15 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

billy ubijen?

u jebote propade mi dan sada, bio sam dezinformisan.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-06-2011 21:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    billy ubijen?

    u jebote propade mi dan sada, bio sam dezinformisan.


Na kog si Billy-a mislio Tana ??

Ako si na Klentona da on je ubijen u obraèunu ako si na The Kid-a on je obješen 18.gif kauboj.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

01-06-2011 22:12 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo sad proèitah još 2 verzije za smrt The kida 14.gif

Piše još i da je poginuo od revolvera Pat-a Garrett-a kauboj.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

01-06-2011 22:28 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma ko ce im ga znato vise. u njih bas ko na divljem zapadu. 07.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-06-2011 22:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma ja to ti je nešto slièno kao kod nas........

Neki dan u lovu kaže frajer - ubio sam Vuka 30.gif

Mi brže bolje potrèi tamo kad Vuk ( jest mrtav ) ali se podobro ukoèio ( mrtav ima 3 dana ) 13.gif

Tako je vjerovatno i Billy umro od infarkta - našo ga Garett i opalio koji metak 35.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

01-07-2011 15:02 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Dolazim do novih pojedinosti. Èitam oèevid koji je izvršio savezni maršal. Navodno je do tarapane došlo u Salloonu kad su braæa Clanton prišla za šank za kojim je stajao Vajat.
    Clanton: Buraz,štaš popit?
    Clanton II: Zna se!
    Na te rijeèi Vajat, vidno alkoholiziran, potegnuo je kolt i procijedio kroz požutjele zube:
    - Ovdje si došo, mater ti jebem, seljaèino jedna...haj briši okle si došo. Mrš.
    - Dosta ba, Vajat i tvog terora. Znamo mi ko si ti i šta si. Ti si obièna komunjara, zviijezdu ti jebem maršalsku.........


13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

Ovo mi je 5 - i put da ovo èitam i svaki put crknem od smjeha 13.gif 13.gif

Abra 10.gif

Imam i ja jednu verziju ovdje pa æu je izložiti....

Pod okriljem noæi, uputio se prašinom obavijeni jahaè putem obasjanim mjeseèinom......
Samo su zvjezde znale kuda ide i ko se krije ispod crnog - bijelim koncem uštepanog plašta.

Veliki sombrero skrivao je pronicljive oèi starog alkosa, dok je marama pokrivala njegovo hinjavo mjeseèinom obasjano lice....

Ujahao je direktno u kolibu u kojoj su odsjela braæa Clanton...... 12.gif

Oni su posegnuli za oružjem - ali za tim nije bilo potrebe. Kroz maramu na licu procjedio je :

nema potrebe za tim - došao sam vam reæi kako onaj Vajat prièa svašta o vama, kako pekaru hljeba neplaæate, da ste šupci i gnjavatori. Vazda ga pitate marku za tombole...

Nakon što je to izustio - odjahao je nazad u noæ 12.gif

Sljedeæe noæi dok je Vajat polupijan stajao za šankom ušla su braæa Dalton...

Dalje je usljedilo ovo :

      citat od abraxas:

    Clanton: Buraz,štaš popit?
    Clanton II: Zna se!
    Na te rijeèi Vajat, vidno alkoholiziran, potegnuo je kolt i procijedio kroz požutjele zube:
    - Ovdje si došo, mater ti jebem, seljaèino jedna...haj briši okle si došo. Mrš.
    - Dosta ba, Vajat i tvog terora. Znamo mi ko si ti i šta si. Ti si obièna komunjara, zviijezdu ti jebem maršalsku.........


Ono što je propušteno jest da je barmen šapnuo Vajatu na uho '' psuju ti majku i nenu a i oca ti spominju nešto ''

Nakon što je dvoboj završio kako je završio...... na samrti jedan od braæe Clanton je prošaputao kako je tajanstveni jahaè bio upravo barmen
30.gif

Istraživanjem Istorièara utvrdili su kako je zapravo barmen bio veæinski vlasnik pogrebnog društva '' Rahmet'' tako da je dobro profitirao od obraèuna kod O.K. korala 29.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

01-07-2011 20:18 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas
pokretac teme Thread Started by abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo vam je divan primjer kako istorièari znaèajno utièu na povijest. 02.gif
A na istorièare utièe alkohol,barem u mome sluèaju 13.gif .
Moglo bi se nagurati i nešto Indijanaca pa onda sve svaliti na crvene,da su oni svojim spletkama zakuhali stvar......

01-07-2011 23:48 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Alkohol je najbolja inspiracija 02.gif

Èekamo verziju sa Indijancima 10.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

01-08-2011 13:28 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
Blagajac Blagajac is a Male
raja




Poruka: 1972
Location: Nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma kavi sve se odigralo zbog one male sa velikim sisama
meni dedo pricao on ti je bio tamo ovo vam je iz prve ruke
ona je bila i sa virgilom i sa ringom i sve je bilo zbog njeprinac.gif

___________________________________________________________________


    [
      B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

    01-08-2011 16:25 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo ovako je bilo,nene mi Suzane 11.gif

      0DhmEqn-R1E&feature=related

      http://www.youtube.com/watch?v=0DhmEqn-R1E&feature=related

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-09-2011 04:08 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zvanicna verzija 11.gif

      o-tlkxTVlAQ

      http://www.youtube.com/watch?v=o-tlkxTVlAQ

    dokumentovano sve 18.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-09-2011 04:14 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zato smo svi Daaauunnn 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    01-09-2011 14:10 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    bjelopoljac bjelopoljac is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 350
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja mislim da su se ovi Klantonovi i njegovi sami poubijali 04.gif , i da se Vajat i Dok samo fale da su ih poubijali. 05.gif

    01-10-2011 19:39 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
    Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com