Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Malo domacih "antibiotika" » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Malo domacih "antibiotika" Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vrijeme, je gripa, prehlada..ja najprije krenem s domacom recepturom..i najcesce pomogne..a ako ne..zna se da je medicina neizbjezna.

Nedavno sam cula a i probala (odlicno) smjesu koja pomaze kao antibiotik a ujedno i jaca imunitet..

2 cesne saransaka - izrendati
1 limun iscjediti
2 kasikE meda

sve dobro izmjesati,staviti u jednu staklenu teglicu,

uzimati svako 7-8 sati, po malu kasicicu,bas kao anktibiotik

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-21-2009 13:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

extra je 10.gif znam za ovo 33.gif

___________________________________________________________________

    12-21-2009 13:27 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    slagirala bi se ,, namah,, kad bi ovo okusilamuka.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    12-21-2009 13:52 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Djemka, to je pravo.
    Imam napisana i nekolika naèina uzimanja cimeta i meda zajedno, u svrhu prevencije.
    Narodna medicina je prava stvar.

    12-21-2009 16:10 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da dodam i poželjno konzumiranje sira gorgonzole, koji u mene rijetko kad fali u kuæi.

    12-21-2009 16:12 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    sir Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zar je i sir tu zbog jaèanja imuniteta? 01.gif



    A ovo iznad s bijelim lukon, ne samo da je prirodni antibiotik, nego i snižava tlak.

    12-21-2009 19:58 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da nisam veæ veèerala, sad bi mi se otvorio apetit, kad vidim ovu gorgonzolu i ova dva-tri oraha.
    Jašta, pa to ti je prirodni penicilin. 10.gif

    12-21-2009 21:32 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    dida62
    SexNepoznat

    Poruka: 1517

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za kasalj je dobro uzeti smjesu od jedne supene kasike meda i jedne kafene kasike limunovog soka.
    Djemila ta smjesa je odlicna 10.gif
    Samo da dodam da je saransak najbolji afrodizijak 02.gif nemojte me sad ruziti, Djemila spomenu saransak a ja se sjetih da je dobar za jos ..... dosta toga02.gif

    12-22-2009 03:52 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
    DEN DEN is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1171

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lijek za kasalj:


    skuhaj cijeli luk, sa ljuskom, na komade izrezan, procijedi i u tu vodu dodaj sok limuna i kasiku meda, i pij nekoliko puta na dan.

    Je li gadno za popit - jest, ali, brate i pomogne!
    10.gif

    ___________________________________________________________________
    NERETVA KROZ VENE TECE

    12-23-2009 18:15 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od DEN:

      Lijek za kasalj:


    Evo jedan, naizgled smiješan lijek...

    Kada vas napadne iznenadni kašalj, pred spavanje, pokraj kreveta gdje æete spavati prepoloviti glavicu luka (1-2) da onako pored vas stoji u tanjiru.

    Sulfidi iz luka nevjerovatno uèinkovito djeluju u borbi protiv kašlja. Vjerovatno i u ovom receptu iznad od DEN se radi o istoj stvari. Dialil sulfid.

    12-23-2009 21:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

          citat od DEN:

        Lijek za kasalj:


      Evo jedan, naizgled smiješan lijek...

      Kada vas napadne iznenadni kašalj, pred spavanje, pokraj kreveta gdje æete spavati prepoloviti glavicu luka (1-2) da onako pored vas stoji u tanjiru.

      Sulfidi iz luka nevjerovatno uèinkovito djeluju u borbi protiv kašlja. Vjerovatno i u ovom receptu iznad od DEN se radi o istoj stvari. Dialil sulfid.

    Vidiš, na nekoliko mjesta sam èula ili proèitala ovo o luku, da valja uvijek imati u prostoriji gdje se boravi, u nekoj zdjelici nekolike glavice luka. Nisam èitala detalje i objašnjenja, ali znam da baš o tom govore. Kažu da je to dobra prevencija kad se radi inaèe o prehladama, gripi...

    12-23-2009 21:37 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by djemila

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Den, Cheri, Green.. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-23-2009 21:39 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com