Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Tako izgubi veliki Dole » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Tako izgubi veliki Dole Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Frederick Gertten pomoæi koja prodriješe banani giganta Dole

Dole Food Company je najveæa svjetska kompanija voæa. Ona kontrolira èetvrtinu svjetske proizvodnje banana. Rastuæa tvrtka koja kupuje na tržištu nakon tržištu.

U mom filmu Banane! Ja slijedim povijesnog suðenja u Los Angelesu, gdje radnici iz Nikaragve banane vrijedi i za Dole u 1970 - i 1980 je nastavak uporabe pesticida zabranjena u SAD-u i Europi, medij koji sve èini živi organizmi sterilni. To oèito nemorala, ovaj rizik uz zdravlje zaposlenika je u srcu sluèaju, slijedili smo zakon.

Drame u filmu dolazi od jednostavne èinjenice da to nije uvijek najbolje argumente pobijediti. Sudski spor ima svoju logiku. Nemoralnosti protiv stotina tisuæa radnika banana diljem svijeta æe se dokazati na sudu u ništavnu razini pojedinaca. U danima, tjednima, mjesecima nosio, starijih radnika, nepismenih u njihovim prvim putovanje u inozemstvo za sjesti i razgovarati o svojim seksualnim životom, prije trideset godina. Oni su bili prisiljeni srušiti njegove hlaèe za pobjedu pravde.



Gledao sam ovu spektakl i shvatio da je socijalna pravda u siromašnim zemljama nisu stvorili u amerièkim sudnicama. Dole vješti odvjetnici dodano svaki napor da se diskreditira radnicima i kako bi ih gledati glupo.

Od muških US tvornièki radnici postali STERILNI SPOREDNI DBCP, tu je brojni znanstveni dokazi u SAD-u. Dakle, žene koje su pretrpjele spontani pobaèaji i raka, a djece roðene s teškim deformacijama zbog Dole da stoje nazad. Èak iu smislu istraživanja podijeljen svijeta na bogate i siromašne. 95 posto svih medicinskih istraživanja o pitanjima koja nam se suoèavaju u bogatom svijetu. Bolesti uzrokovane kemikalija u poljoprivredi u siromašnim zemljama je, dakle, teško dokazati u sudnici. Iako odnosi su poznati veæ dugo, nema znanstvenih dokaza da radnicima da se lako pobijediti njegov sluèaj.



Moja misija dokumentarnih filmova koji se ne treba odvjetnik, istraživaè i aktivist. Želim se prvi reæi prièu koja može doseæi vaše srce i promijeniti svijet.

Uz to, nazvati naivna, nadam smo se pripremili za svjetsku premijeru u Los Angelesu. Tri dana nakon što smo otvorili naše web stranice bananasthemovie.com Dole naš je trailer na sud da se film zaustavi. Kad sudac je odbio kako bi tvrtke odvjetnici napisao teška, dugo pismo za nas, za naše amerièka televizijska partnerima i svim sponzorima iz Los Angeles Film Festivala. "Obustavu i odustajanje" pismo. Ležao-dolje po add-daju-up pismo.

U pismu od velikih kompanija odvjetnici se otpremaju te skrenite igru. Od tog trenutka, otkucava taksimetar. Svaki press release i izjavu treba provjeriti sa odvjetnikom. Ja sam od åttonde svibnju prošle godine, razgovarali U. S. Odvjetnici Weekly. U vrijeme svaki dan. Pošiljatelj zna da je njegovo pismo prepasti sranje van na drugu stranu. Stoga, ne trebaju sudski poziv ili prijetnjom da æe raspoloženje imati bilo kakve tvari. Vrlo rijetko naseljen ovih sluèajeva na sudu, zakon na strani slobode govora nikada neæe biti testirani. Za filmaše, novinari, mediji, filmskih festivala odustati prerano. To je preskupo da se brane. Svoj 'ne o tome da pravo ili krivo. Najveæa pobjeda novèanik.



Ja i producent Margarete Jangård otputovala u Los Angles u lipnju možete poslužiti sudski poziv. Opcija je da se film. Da legne.

Mislio sam da je naklonost meðu ljudima filma u Los Angelesu æe biti na našoj strani, ali kad ljudi postaju bojati nestanak solidarnosti. Festival Uprava nas je upozorio: Jeste li svjesni uèenja u ovom dokumentu mogu biti prvi i posljednji put prikazan je film? Pozivu može trajati godinama odgovoriti. Ako ste stvarno spremni žrtvovati sve za ovaj film?

Oni su predložili da bi mi samo prikazuju neke isjeèke, kako bi se izbjegli osjeæaj. Drugim rijeèima, oni su predložili da bismo trebali sami sebe prilagoðavaju onima koji su htjeli ogranièiti filmske industrije slobodu izražavanja.



Svjetska premijera je izuzetan dogaðaj. Deset pravnika iz Dole kompanije, ukljuèujuæi i potpredsjednik Michael Carter sjedio u publici. Festival odvjetnik napisao pismo koje æe štititi festivala iz jednog raspoloženja - dakle organizatori žrtvovali filma, koji je odreðen kao laže.

Znao sam da sve što sam rekao može se koristiti protiv mene na sudu.

Dao sam dugo govor prije filma, je govorio o mom Švedski Pippi Longstocking-pogled na svijet. Ako su vrlo jaki, morate biti jako ljubazni. A ako Dole æe pokazati svijetu da je velik, jak i dobar, tako da ne bi trebao biti dokumentarnih filmova iz Švedske.



Publika pokazala svoju toplinu Nakon što je film, ali samo nekoliko tjedana kasnije tužio Dole WG film mi je i Margarete Jangård osobno. Uvjet je bio da se film i web stranice æe biti zatvorene i da nikada neæu govoriti o toj temi.

Dole na raspoloženje je apsurdan, prazan i besmislen od prve do zadnje reèenice. Tako puna zagovaranja, napuhan lažne reèenice na površini može èiniti opasne, ali kad zaronite u tekstu glimpsed samo stare bogate muškarce koji žele biti zastrašivao. Muškarci s snaga koji su navikli da se nikada ne proturjeèe. Robovlasnik. Iste tradicije, iste nasilne zastarjele tradicije.

Bi li mi preživjeti ovo? A tko bi nas podržava? Naša Švedski financijere, SVT i filmski institut, rekao je da se izravno nisu bile spremne dati nam financijsku pomoæ. To je naše vlastite bitke. WG film s prometom od sedam milijuna godina bila protiv Dole s godišnjeg profita od osam milijardi dolara.

Moj odvjetnik kaže da je raspoloženje Dole povukao svoju stranku da je znao da æe izgubiti na sudu. Mislim druge prièe, solidarnosti, su vrlo lijepa.



Podrška otvorena fonda i naravno to je bio Mikael Wiehe, koji su sudjelovali najveæi novac. Dva Švedski zastupnici, Mats Johansson (M) i Luciano Astudillo (S), pokrenuo jedinstvenu suradnju i pokazao film u švedskom parlamentu. Molitve koji je zahtijevao da Dole odmah povuæi pozivu je potpisan od strane veæine zastupnika iz svih stranaka.

Ova jasna potpora svim našim sloboda nije mala stvar. Kad sam tu prièu isprièati za novinare i publiku u drugim zemljama, reakcija je uvijek ista: To nikada ne bi dogodilo ovdje!

Mi smo preživjeli i moje misli su sa svima koji nas podržava u tom procesu, ali i na sve filmaše i novinara èije prièe ne dopru.

Banane! Zatim razvaljati na svijetu. Kazališnog puštanje je u Londonu ovoga tjedna i ide se uskoro u kinu u SAD-u, Kanadi, Njemaèkoj, Austriji i Poljskoj. Sutra naveèer je prikazan u filmu igra. Ovaj uzavre fokus opet desno: banane koju jedemo. Vidjeti lica ljudi i žena koji su žrtvovali svoje zdravlje za naše voæe, dok.

Frederick Gertten



Preveo sam sa Google translate, nije najsjajniji prijevod ali skontacete, prica je dobra, borba Davida i Golijata u moderno vrijeme........ 10.gif

___________________________________________________________________

    04-19-2010 14:25 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com