Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Mali Vedad bio izbacen iz bolnice u Palermu zbog nedostatka novca » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
RIO RIO is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 452
Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

Mali Vedad bio izbacen iz bolnice u Palermu zbog nedostatka novca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djeèak Vedad se zbog teškog oboljenja crijeva nalazi na lijeèenju u Palermu. Prije nekoliko dana njegovi roditelji su ostali bez novca zbog èega je Vedad iz bolnice izmješten u prostorije jedne crkve u blizini bolnice.

"Njegovo zdravstveno stanje se odmah pogoršalo, jer malenom Vedadu je potrebna intenzivna njega. Mi smo vrištali, molili na sve strane i, zaista, Vedad je danas vraæen u bolnicu", kazao je za Sarajevo-x.com Batko Èehajiæ.

Vedad Ražanica je u bolnicu vraæen zahvaljujuæi garanciji koju je dala Bosna i Hercegovina.

"Zhavaljujuæi dogovoru koji je postigla Novka Agiæ, direktorica Zavoda za zdravstveno osiguranje FBiH i garanciji koja je data u ime BiH, Vedad je vraæen u bolnicu. No, njemu je pomoæ i dalje potrebna. Država nema dovoljno novca da finansira lijeèenje, ali je dala garanciju za Vedada jer su cijene lijeèenje tada manje", kazao je Batko, apelirajuæi na sve ljude dobre volje da se ukljuèe u akciju i pomognu malenom Vedadu.

Inaèe, Sarajlije su odmah nakon što su saznale da je Vedad takoreæi izbaèen iz bolnice, pokrenule akciju pomoæi.

U Sarajevu su postavljeni billboardi sa apelom za pomoæ djeèaku.

Vedadu Ražanici možete pomoæi pozivom na broj 090/29 10 61, èime donirate 2 KM. Takoðer, novac sa naznakom "Za lijeèenje Vedada Ražanice" možete uplatiti na sljedeæe raèune u Raiffeisen banci: 09001001605 – za uplate u KM-ovima, 19000708647 za devizne uplate.

Raèun za uplatu iz inostranstva je: Raiffeisen bank Sarajevo, SWIFT CODE: RZBABA2S, IBAN CODE: BA 391612000023208131.

preneseno sa : Sarjaevo-X.com

___________________________________________________________________
Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

07-08-2010 14:13 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boze sacuvaj , jadni li su roditelji cije djete oboli , pa jos i ovakvi uslovi , a drzava nema para ,, Nek ih je stid ,,!

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

07-08-2010 14:17 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
RIO RIO is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 452
Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...
pokretac teme Thread Started by RIO

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima drzava para kad njima treba za auta, i za iznajmljivanje kancelarija, i za trosak telefona, te silne savjetnike i ostale lezihljebovice, da Bogda im nikad netrebalo ili i njima vako trebalo ko malome Vedi...

___________________________________________________________________
Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

07-08-2010 14:36 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
sara sara is a Female
moforaja




Poruka: 5288
Location: bogu za ledjima

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Boze sacuvaj sta ta nasi drzavnici rade ... 21.gif sram ih bilo [kakav sram ] ta bagra nema ni srce ni dusu 02.gif 02.gif 21.gif

___________________________________________________________________
Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

07-08-2010 16:59 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
vvb vvb is a Male
brato


Poruka: 518
Location: MO/sa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Italiji!?

Pa to urade i ovde!

Jadna ti majka ako nemas para!!!!

Nadjes se u Sarajevu ili Tuzli a osiguranje ti u Mostaru. Istresu do zadnje pare, dzaba sto placas zdravstveno osiguranje... Ili obrnuto.


Jos ako doktor ima i privatnu praksu!!!


Dugo cemo zaliti za onim sistemom, barem sto se zdravstva tice.... Dugo, dugo!!!!!

07-09-2010 09:06 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com