Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Ljekovi na poklon ! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Ljekovi na poklon ! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zdravo raja !

Momak od moje cerke je prije tri mjeseca umro od tumora na mozgu. Mlad imao je samo 32 godine. Ljecio se sa svakojakim ljekovima i moja cerka je nasla u internetu neki ljek SPRYCEL 100mg / Dasatinib i Cecenu. To su neke Chemo tablete i jako su skupe. (Jedna tableta oko 200€ ) Bolesnicka blagajna mu to nije htjela platit pa se zalio i poslje 3 mjeseca su mu to dali ali izgleda da je kasno bilo.
Te tablete i jos neke druge sa kojima se i padavica ljeci,nalaze se kod moje cerke.
Posto mi za dvije nedelje idemo u Mostar pa ako kome tako nesto treba da mu damo ili da damo u bolnicu a nasi ljekari znaju sta je to i sta se ljeci sa tim.
Ako to neko treba neka mi se javi na PP

Daj boze da bar nekome pomogne .

09-29-2010 17:16 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svaka cast Nikifore 10.gif 33.gif ... a ako ti se niko ne javi otdidj u bilo koju ambulantu i ponudi sam

Jos jednom svaka cast 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

09-29-2010 17:29 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Na taj nacin se moze pomoci nekome ko nema sredstava da kupi. Svaka cast... Svako dobro djelo se vraca dobrim.
Moja nena rah. je znala reci : "Dobro radi pa se zlu nadaj a neki zlo rade pa se dobru nadaju."..

Daj boze da vam se sve vrati na najbolji nacin...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

09-30-2010 16:55 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikifore, odlicna ideja..Bravo!

Vidis uvijek je bilo, nekom se smrkne a nekom svane...tako ce dobro doci i ti lijekovi nekom oboljelom.

Neka te Bog nagradi 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

09-30-2010 17:24 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737
pokretac teme Thread Started by Nikifor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zdravo raja,
Sutra idem na odmor i za 10 dana sam u Mostaru i ljekove cu da dam u lili u bolnicu ili u jednu ambulantu. Dobit ce od nas i joj jednu "financisku inekciju" u ime Moforaja.
Kada se vratim bit ce te obavjesteni.
Pozdrav za Demila,Denani i Ricina. 01.gif

10-07-2010 12:44 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sretno Nikifore. 10.gif

___________________________________________________________________

    10-07-2010 13:23 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737
    pokretac teme Thread Started by Nikifor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo me Raja stigao sam iz moga ljepog Mostara.
    Bio sam u bolnici u juznom logoru i ponudio im ljekove sto sam vec naveo kakve i oko toga citav proces.Jedna doktorica me prvo odvede kod jednog doktora pa onda zajedno kod jos jednoga i kada sam im pokazao pogledase i rekose mi da je to jako ljepo od mene ali ti se ljekovi nedaju u ovoj bolnici i vec poslje jednog kratkog telefonskog razgovora poslase me da idem na Bijeli Brije u bolnicu na Onkologiju. Osoblje iz juzne bolnice, bili su vise nego ljubazni i na kraju mi se svi zahvalise kao da sam to tamo ostavio. Casti sam ih.
    Otisao sam na Bijeli Brijeg i dok sam ja dobio tu Dr.Drinka Musa to je trajalo da mi je doslo da sve bacim i da idem nazad.Tu me malo zena smirila i poslje vise od jedan sat dode i posto je cula ,kada su je trazili iz juznog upita gdje su ti ljekovi(taman kao da ih je narucila).
    Pogledala ih i ode kod jedne djevojke i rece proknjizi ovo i vise je nisam ni vidio. Ta neka djevojka sto mi je i kako mi je to napisala to je tako ne profesionalno i tako nezahvalno da ja tako nesto jos nisam vidio.
    Kada sam se vratio i to nekim kolegama ispricao rekose mi neke stari sto ja nebi htjeo i ne mogu da pisem.
    Ja sam moje ucinio a oni eto ih tamo neka rade sta hoce. Divim se mostarcima koji tamo zive ali ja mogu samo da odem tamo,na zalost rodeni mostarac samo kao turista i da pomognem koliko mogu i to cu da radim sve dok budem ziv.Mostar ,po mome misljenju nema vise one cari i u njemu zive ljudi sa ranjeni srcima kao sto je i moje.
    Raja veliki pozdrav 33.gif

    10-29-2010 19:54 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Nikifor:

      Evo me Raja stigao sam iz moga ljepog Mostara.
      Bio sam u bolnici u juznom logoru i ponudio im ljekove sto sam vec naveo kakve i oko toga citav proces.Jedna doktorica me prvo odvede kod jednog doktora pa onda zajedno kod jos jednoga i kada sam im pokazao pogledase i rekose mi da je to jako ljepo od mene ali ti se ljekovi nedaju u ovoj bolnici i vec poslje jednog kratkog telefonskog razgovora poslase me da idem na Bijeli Brije u bolnicu na Onkologiju. Osoblje iz juzne bolnice, bili su vise nego ljubazni i na kraju mi se svi zahvalise kao da sam to tamo ostavio. Casti sam ih.
      Otisao sam na Bijeli Brijeg i dok sam ja dobio tu Dr.Drinka Musa to je trajalo da mi je doslo da sve bacim i da idem nazad.Tu me malo zena smirila i poslje vise od jedan sat dode i posto je cula ,kada su je trazili iz juznog upita gdje su ti ljekovi(taman kao da ih je narucila).
      Pogledala ih i ode kod jedne djevojke i rece proknjizi ovo i vise je nisam ni vidio. Ta neka djevojka sto mi je i kako mi je to napisala to je tako ne profesionalno i tako nezahvalno da ja tako nesto jos nisam vidio.
      Kada sam se vratio i to nekim kolegama ispricao rekose mi neke stari sto ja nebi htjeo i ne mogu da pisem.
      Ja sam moje ucinio a oni eto ih tamo neka rade sta hoce. Divim se mostarcima koji tamo zive ali ja mogu samo da odem tamo,na zalost rodeni mostarac samo kao turista i da pomognem koliko mogu i to cu da radim sve dok budem ziv.Mostar ,po mome misljenju nema vise one cari i u njemu zive ljudi sa ranjeni srcima kao sto je i moje.
      Raja veliki pozdrav 33.gif


    'Nikifore,bog ti svako dobro dao i tebi i tvojima 33.gif
    kao sto ce i dati
    vrlo gorak osjecaj poslije ovoga tvoga posta
    ali neka ti si svoje odradio...ziv bio 33.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    10-29-2010 20:58 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nikifore,

    e sad zamisli kako je nama kojim je potrebna pomoc na Bijelom brijegu.
    Ali tebi cestitke za trud 10.gif

    10-29-2010 22:35 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    luka ters
    SexNepoznat



    Poruka: 5212
    Location: on the face of the place

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jah... 21.gif

    a tebi Èovjeèe,
    jedno veliko HVALA 33.gif

    ___________________________________________________________________
    "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
    a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

    10-29-2010 22:46 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737
    pokretac teme Thread Started by Nikifor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala vam svima sto cijenite moju malu uslugu i sada sam tek vidio ono sto mi neke moje stare kolege pisu sa Carine, da od onoga staroga Mostara nema vec samo jedan mali dio.
    Covjek moze da neke stvari ,kada ti neko pise ili telefonom javi da vjeruje, ali kada ti sam osjetis i vidis da se Mostar lagano topi u mukama koje ima i osjecas da ti srce kuca i samo sto ne pukne od tuge,a pravi mostarci se bore i ne daju se i niti ce se ikada predati.
    Na pravoj mostarskoj strani se ljudi pozdravljju od srca i samo se cuje `ajde na kafu ili àj navrati veceras i pozdravi kuci itd., a na drugoj strani sve im smeta od Djamija pa do Staroga mosta.
    Malo sam ja skrenuo sa teme ali morao sam jer su me tamo dobro naljutili.

    Mostar je ljep i
    Mostar je slavan i
    ni jedan gran
    nije mu ravan. 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    10-30-2010 10:11 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne odustaj Nikifore od Mostara. Svaki koji digne ruke od Mostara slabi Mostar. Svi mi mozemo uraditi ponesto a pojedinac ne moze nista.
    Mostarci su kao ova zaba koju roda pokusava da pojede. Svi mi pokleknemo nekad u zivotu ali treba ustati i ponovo se boriti. Pitao sam jednom jednog starca koji jedva hoda : "Sta je najteze sto ti se moze desiti? Cega se najvise bojis ?".
    Tom recenicom sam mislio na smrt ili tesku bolest.
    Pogledao me je i rekao :"Najteze ? Mislis da se bojim smrti ? Ne..ne bojim se smrti. Bojim se samo zadnjih trenutaka na ovom svijetu i susretu sa svojom savjescu i dusom . Oni imaju puno toga da mi kazu sto sam propustio da uradim u svom zivotu. Toga se najvise bojim.". Malo razmislite i recite mi je li bio u pravu .
    To sto ste uradili Nikifore je za svaku pohvalu i zelim da vam se vrati svakim dobrom . Uradjeno je iz dna duse i srca a ostalima neka je na cast i dusu , ako je imaju.

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 5, zadnji put od strane Ricina dana 10-30-2010 u 13:02.

    10-30-2010 12:40 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    svekriva svekriva is a Female
    gusterica


    Poruka: 71

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve sto me vise ujedaju kad odem tamo,ja ga sve vise volim(Mostar)...volim ga,ali onakvog kakvog ga ja pamtim...volim u njemu sve sto je bivse,a i sad je ostalo od toga bivseg ponesto....jer je ono bivse bilo mnogo drugacije,vrednije,bili smo jedno,disali jedno za drugo,svi se znali i svi se poznavali,a malo ko je kome ime znao....tuga me obuzme,ali ja ga ipak volim...eeeeeeee moj Mostaru sta ti uradise dusmani....zivim na kraju svijeta,ali si ti uvijek u mom srcu,doduse, onakav kakav si bio nekad i takav ces, zauvijek, ostati u moim mislima i sjecanjima

    11-03-2010 10:07 svekriva is offline Pregledaj poruke od svekriva Dodaj svekriva u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com