Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Predgovor o Olimpovim pri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Predgovor o Olimpovim prièama Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Olimpove prièe krenule su spontano, neplanirano i iskreno iz mene. Cilj im nije da se hvalim ili istièem kao osoba koja je uradila nešta što drugi nisu, nije im cilj da ikoga vrijeðaju ili omalovažavaju, veæ im je cilj da sve one neodluène koje priroda zove k sebi, a oni se opiru tome zovu, jednostavno pobude da krenu na njen poziv, da što više borave u prirodi i DA JE ÈUVAJU, paze i oèuvaju za buduæe pokoljenja, koja možda veæ sada držeæi za ruèicu šetaju.

Cilj mi je i da kroz te prièice svako za sebe, koliko više može, izvuèe pouka i savjeta za boravak i kretanje kroz prirodu, da upozna i stekne informacije o putevima kojima je veæ netko prije njega prošao i spozna šta ga sve može na tim putevima oèekivati.

Takoðer mi je cilj da svi vidite da uz rijeku ima života, ima ljudi i da ste kod svih dobrodošli ako su u vama dobre namjere.

Prije svakoga puta izvršite si ne samo materijalnu pripremu za put, nego prikupite si što više informacija o krajevima kroz koje æete putovati, obièajima, ljudima... Tako æete biti sami sebi vredniji, na putu doæi do dodatnih informacija koje æe vas obogatiti raznim saznanjima. I uvijek gledajte da što više ljudi upoznate. Vrednujte ljude po tome da li su ili nisu pošteni, a ne što su po narodnosti ili vjeroispovjesti. Svi su pošteni ljudi podjednaki, dobronamjerni i dobri domaæini koji æe vam ostati u dugom ugodnom sjeæanju. Zle ljude rijetko æete susresti, a ako ih i sretnete ne spuštajte se na njihovu razinu, nego ih dostojanstveno obiðite i poðite dalje.

I za kraj, prièice su istinite i prikazujem ih onako kako sam ih doživio. Ljude opisujem onako kakvi su bili kada sam ih upoznao, a svoje komentare poslije svake prièice možete postaviti, neke informacije proširiti ili neke netoènosti koje su napisane a ja nisam znao da su netaène, ispraviti. VAŠI KOMENTARI SU DOBRODOŠLI.

Ako vam se prièice sviðaju uživajte u njima. Ima ih puno, a još æe ih doæi svakim mojim izlaskom na rijeku.
Pozdravlja vas Olimp.
zivjeli.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Olimp dana 01-05-2011 u 19:45.

    01-05-2011 18:47 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5943
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ....Olimp - svaka cast.....i ja sam svojevremeno bio podstanar jednog misa.......i bilo je lijepo, ali sad si ti na redu da nam pricas.......ozezi ! 10.gif 13.gif 13.gif

    PS - ovde nemam Balkansku tipkovnicu - fale kvacice na slovima....! 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    01-05-2011 23:07 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5017
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    @Olimp, sve èestitke na ideji i dobrodošao. Prekrasno osvježenje na forumu - jedva èekam nastavke tvojih putovanja. 10.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      01-06-2011 10:22 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5289

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      proèitao sam vaš predgovor, u potpunosti se slažem i želim puno sreæe na buduæim putovanjima. zavidm vam.

      02-25-2011 14:06 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      Olimp Olimp is a Male
      rodjeni




      Poruka: 753
      Location: Zagreb
      pokretac teme Thread Started by Olimp

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne zavidi, nego se pridruži. Dobrodošao si zivjeli.gif

      ___________________________________________________________________

        02-25-2011 15:31 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
        Viribus Viribus is a Male
        moforaja


        Poruka: 5289

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        rado bih, ali situacija nalaže drugaèije. Hvala na pozivu.bolnicarka.gif ~

        02-25-2011 16:40 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Thread is closed
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com