Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Akcije FB-a » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Akcije FB-a Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Još malo, pa nestalo, kažu odoše k'o halva, na burzi, naravno. 01.gif

Šta mislite o ovome? Rizik od još jednog mjehura od sapunice. Bogataši modernog svijeta koji proizvode i prodaju maglu.

Ma....vrijednost FB-a su profili(sama platforma nije ništa bez profila i njihove mreže drugih profila), a ako je taèno procijenjena vrijednost, ko je onda vlasnik naših profila? Goldman Sachs? Mark Zuckerberg?

Zamisli, vrijednost je 50 milijardi dolara. A kapital su profili onih koji su upisani(ponavljam, ako nema profila, ko æe im klikati na reklame...). Znaèi svaki profil vrijedi100 dolara, tako su procijenili. Nije to moja teorija, nego teorija mnogih.


I šta kad se pojavi neki drugi social network, koji ponudi nešto više od onog što nudi FB?
Mah....

01-06-2011 19:34 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moja cheri mi cemo ko klokani na novi network,
samo ako je imalo bolji i nudi nasto vise...ali 11.gif forum,nesmijem tana ce me shornut 27.gif

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

01-06-2011 19:40 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jašta, odmah bi te Tana žiiikkkkk 01.gif
A network æe svako od nas izabrati onaj bolji, onaj koji nudi nešto više. A gledaj ti koje ogromne pare se vrte na jednoj tako smiješnoj bazi-profili i njihovi prijatelji.....
Golemo..

01-06-2011 19:52 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

golemo ali istinito. informacija zlata vrijedi.

nego odo ja da trazim mojih 100 dolara 13.gif
majku im kapitalisticku s moje grbace zaradjuju 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-06-2011 20:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Èeljad moje kuæe-200 dolara 01.gif
Jes' vidio, moj Tana tog iskorištavanja... 01.gif

01-06-2011 20:38 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dok se mi lajkamo (copyright by cheri 07.gif ) oni zaradjuju

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-06-2011 20:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Samo lažu onu cifru koliko profila ima. Ustvari, možda toliko profila zaista i postoji, ali toliko registrovanih ljudi je mnogo manje od tog broja.

Kako?

Pa iz više razloga. Lažni profili, nekom je potreban "anonimni" profil za igrat pokera, biljara itd.
Negdje sam èitao da se procjenjuje da je 40% profila lažnih. 21.gif

___________________________________________________________________

    01-06-2011 20:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma neka se oni racunaju sve dok ja imam zadovoljstvo i koristim pametno svaki cenat prostora,cim zagusti kidam na desno 10.gif
    imaju od mene samo ono sto im ja hocu dati i kapak
    ama tana znas i ti da je to kula od karata i da je ovo oko vrijednosti napuhano 10.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-06-2011 21:03 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    naravno da znam davore, ali bez obzira neko ce DOBRE pare zaraditi od FB .... a sve sa nase grbace 13.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-06-2011 21:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      naravno da znam davore, ali bez obzira neko ce DOBRE pare zaraditi od FB .... a sve sa nase grbace 13.gif

    Jašta, moj Tana, klikni tamo, klikni vamo, tamo napiši da je lijep, 'vamo èestitaj rodjenja, udaje, ženidbe, diplome raznorazne....ih, ima tu posla 02.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-07-2011 u 16:34.

    01-06-2011 21:16 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sigurno,meni je sve ok sve dok mene ledja ne bole od toga 10.gif
    rad je davno izgubio svaku vrijednost,mora se nesto vrijednovati 11.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-06-2011 21:17 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Je li na FB zabranjeno napisat' nekom: Kuku, kako si grohn'o...
    Ja još ne vidjeh da je to neko nekom napisao 13.gif

    P.s. Sevels, dobro si rekao, rad je izgubio vrijednost, rad onakav kakvim ga mi vidimo, ovo prodavanje magle je najmodernije i donosi najviše para.

    01-06-2011 21:19 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    jednom rijecju - jedna velika sarena laza. uostalom kao i citav internet 07.gif
    (osim moforaja.com, naravno 13.gif )

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-06-2011 21:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera
    pokretac teme Thread Started by cheri

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Samo lažu onu cifru koliko profila ima. Ustvari, možda toliko profila zaista i postoji, ali toliko registrovanih ljudi je mnogo manje od tog broja.

      Kako?

      Pa iz više razloga. Lažni profili, nekom je potreban "anonimni" profil za igrat pokera, biljara itd.
      Negdje sam èitao da se procjenjuje da je 40% profila lažnih. 21.gif









    Green,
    Više je nego sigurno da si u pravu, duplikata ima koliko hoæeš, a ima i ljudi koji to rade i plaæeni su za to. Nije nikakav alarmizam, nego je živa istina da firme plaæaju ljude koji æe pod nekim profilom da regrutuju nove klijente, potrošaèe itd...

    Moj Green, nije to samo ono što mislimo, mjesto gdje možeš bez rizika razmijeniti slike i ostalo, a sve to može vidjeti "samo onaj kom ti dozvoliš"...ahaaaaaa, ma nemoj...
    Ali, eto, èoeku dragu vidjeti i iz daljine djecu kako rastu, dogadjaje kojima ne možeš prisustvovati, novorodjene bebe u familiji... itd, itd...

    Živio naš forum, 'ta æe Facebook!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-06-2011 u 21:34.

    01-06-2011 21:33 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da je fb dobar i vuk bi ga imo 04.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    01-06-2011 21:42 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      da je fb dobar i vuk bi ga imo 04.gif

    jes vala,ovaj vuk pored mene ima moforaju a dje mu je vejzbuk 35.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    01-06-2011 22:02 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    facebook je komercijala cista....mislim nista pametno nema na njemu...meni sluzi za zajebanciju i da kontaktiram s ljudima s kojima nisam dugo kontaktirala...dobar je da pronadjes neke drage ljude...ja nasla rodjaka nisam ga vidjela 15 godina....to mi je super...ko god se boji da li ce mu se otkrit privatnost, ukrast i zloupotrijebit slike NEKA SE NE REGISTRIRA NA FACEBOOK...anw...boli me briga sto zaradjuju, pametni, da sam se bog do ja sjetila toga 13.gif ...zaradjuje i google i bh telecom perko mojih ledja pa sta se moze....jedino da bojkotujemo svi ali onda bi trebali krenuti od tv, mobitela, radija, mp3-a itd...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      01-07-2011 12:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com