Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Uhap » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Jovan Divjak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Oduzet mu je pasos i ne smije napustiti Austriju. Nalazi se u BiH Ambasadi u Austriji i bice , kako kazu, rijeseno za 2-3 sedmice ...
Posaljite nasem Ambasadoru u Austriji pismo...
Ja sam poslao i rekao sam da Jovu paze " kao oko u glavi" jer je to nas General i ljudina... Zamolio sam da pokazu Jovi pismo i da vidi koliko ga volimo...
Pa Jovo je napola Mostarac... Bio je komandant TO u Mostaru od 1984-1989 godine...

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 03-09-2011 u 00:40.

03-09-2011 00:38 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
dolaf dolaf is a Male
brato




Poruka: 618
Location: preko vode

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jovan Divjak sa slobode
"U zatvoru sam se osjeæao kao kod kuæe"
Penzionisani general Jovan Divjak veèeras je pušten na slobodu, a u javljanju za Dnevnik Federalne televizije prenio je svoje impresije o boravku u austrijskom zatvoru, gdje je proveo pet dana nakon hapšenja na beèkom aerodromu.

Jovan Divjak u rezidenciji bh. ambasadora u Beèu sa šefom kabineta ministra sigurnosti BiHDivjak je u prvoj reèenici ponovo dokazao da je pravi džentlmen pa je, prije svega, damama èestitao 8. mart, Meðunarodni dan žena.

Upravo su mnoge žene danas izjavile da bi im najveæi poklon za ovaj praznik bio puštanje na slobodu generala Divjaka, heroja odbrane od agresora.

"Zahvaljujem graðanima i institucijama koji su digli buku kako bi dokazali da je Jovo u pravu", rekao je legendarni komandant odbrane u proteklom ratu.

On je rekao da je u zatvoru imao sve informacije o dešavanjima u našoj zemlji i naporima koji se èine kako bi izašao na slobodu.

"U zatvoru sam se osjeæao kao kod kuæe. Dobijao sam informacije od ambasadora iz Sarajeva", rekao je Divjak, koji nije želio komentarisati šta je država mogla uèiniti da do hapšenja ne doðe.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane dolaf dana 03-09-2011 u 02:04.

03-09-2011 02:03 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.24sata.info/vijesti/regija/58126-VIDEO-Draskovic-Potjernice-Divjakom-bilo-napustio-Sarajevo-otisao-Pale-granatirao-svoje-komsije.html

03-10-2011 12:58 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bravo, Vuèe. 10.gif

03-10-2011 14:12 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bosanska èizma i meðunarodna potjernica
Što je Sarajevu Jovo Divjak?

Piše: Boris Dežuloviæ


Zvao me nekidan u dva iza ponoæi Kožo da mi isprièa vic. Ima Kožo taj obièaj, zovne u gluho doba noæi iz kafane da isprièa vic. Elem, obilazio general Jovan Divjak položaje na Žuèi i pitao Muju kakva je situacija. “Ne brinite, generale”, raportirao mu Mujo, “ovdje srpska noga neæe kroèiti!” “Kasno, vojnièe”, odgovorio mu na to general Divjak. “Veæ je kroèila!”

Jebiga Kožo, kakav ti je to vic, tu ratnu anegdotu s generalom Divjakom svi znaju. Nije to vic, odgovorio mi je Kožo: vic je bio kad je sutradan general Divjak opet krenuo u obilazak položaja na Žuèi, pa završio u vojnom zatvoru u Parsoviæu kraj Konjica. Srpska noga, kažu, otada više nije kroèila na brdo Žuè.

Iz nekog razloga, meðutim, taj se nastavak anegdote o generalu Divjaku – koji u zatvoru kraj Konjica, pod istragom zbog sumnjive nacionalnosti svoje noge, piše glasovito pismo sarajevskim prijateljima – nešto sve rjeðe preprièava.

Generala Divjaka upoznao sam nekoliko dana prije nego što ga je Armija BiH poslala na “specijalni zadatak” u Konjic. Bio je jedan od ukupno dva klasièna, starinska oficira koja sam susreo za sve vrijeme rata. I obojicu sam susreo tog decembra, 1992. godine.

Prvog sam upoznao na Vran-planini, vozeæi se u automobilu prikljuèenom dugaèkoj koloni UNPROFOR-a, kada je laki tenk na èelu zahvatio nekog žutog mješanca što se uzlajao skaèuæi oko grdosija u svojoj avliji. Jadni je pas cvileæi ležao u krvavom snijegu smrskanih nogu, kad se konvoj iznenada zaustavio. Iz džipa je izašao britanski oficir i, kao u nekom crno-bijelom filmu, izvadio pištolj, repetirao ga, dostojanstveno uspravljen jednim hicem dokrajèio patnje nesretne životinje, pa uskoèio natrag u terenac i naredio pokret.

Drugog sam upoznao koji tjedan kasnije, kod nekih prijatelja na Koševu, kad je hodnik nebodera ispunilo komešanje, žamor i djeèja graja. Praæen buljukom klinaca, nekakav stariji oficir obilazio je zgradu i zadržavao se u kratkim razgovorima sa stanarima, a onda s jednim penzionerom bacio partiju šaha, praæen glasnim komentarima i zajebavanjem kibicera iz kuænog savjeta. Koji je ovo?, pitao sam. General Divjak, rekao mi je Zlajo. Èuj, general?!, odgovorio sam s blagom nevjericom. A gdje su novinari?, pitao sam, jer nikad nisam vidio da živ general u ratu diže moral civilima, a da to nije za televizijske kamere. To je general Jovo Divjak, rekli su mi, onako kako se izgovara nešto što samo po sebi sve objašnjava. Tada sam prvi put èuo za Jovu Divjaka.

Takve ratne legende Sarajevo pamti i rado preprièava. Srbin, roðeni Beograðanin, koji je ostao u gradu u kojemu je proveo gotovo pola života, odbijajuæi da se pridruži vojsci što se odbila pridružiti narodu, general i gospodin koji hrabri Sarajlije pretrèavajuæi raskršæa na aleji snajpera i sa stanarima izbušenih koševskih nebodera razgovara na svojoj teènoj i nikad izgubljenoj ekavici, a sa stranim novinarima i diplomatima na teènom francuskom – general Jovan Divjak brzo je postao simbol obrane grada u kojemu te 1992. nije bilo važno tko si i èiji si, nego gdje si.

Sve dok na kraju prièe nije ostao samo simbol: general iz anegdote kojemu vojnik na prvoj liniji obrane obeæava da tu srpska noga neæe kroèiti, zgodne prièe u kojoj general ima srpske noge, a vojnik to ne zna, jer u èizmi Armije BiH, jebiga, svaka je noga ista, i bošnjaèka, i hrvatska, i srpska, i svaka je sarajevska.

Kad danas, dvadesetak godina kasnije, Sarajevo klièe “Jovo, Srbine, èaršija je uz tebe!”, klièe zapravo simbolu ispražnjenom svoga punog znaèenja, simbolu neèega èega više nema, i èega nema odavno. Prièa o generalu koji se na brdu Žuè nalazi s jedine ispravne strane pouèna je prièa, ali za one s druge strane rova, one koji, evo æe dvadeset godina, još shvatili nisu, pa dižu optužnicu protiv jedinog srpskog generala na pravoj strani još od 1945.

Sarajevu pak na uho i dušu ostaje nastavak te anegdote, ostaju prièe koje se ovih dana ne preprièavaju tako èesto. Ostaje prièa o generalu koji je za èaršiju i za sebe bio Bosanac, a za Izetbegoviæeve štapske kadrovike samo Srbin. Srbin i kad je u Predsjedništvu trebalo strancima dokazivati multietniènost Armije BiH, i kad je u zatvoru u Parsoviæima trebalo dokazivati da nije èetnik. Srbin koji je upravo iz svoga bosanstva, a ne srpskosti, dva puta u ratu tražio od Alije pomoæ za progonjene srpske civile. Srbin koji je iz toga bosanstva, a ne srpskosti, vratio generalski èin zbog zataškavanja zloèina na Kazanima. Koji je iz tog bosanstva jasno rekao kako je ubijanje prestravljenih regruta u Dobrovoljaèkoj ulici ratni zloèin, i kako nije srpsko tužilaštvo krivo što Sarajevo u dvadeset godina nije prstom maklo ni nogom kroèilo da osudi ubojice. Koji iz tog bosanstva podsjeæa kako su danas od pedeset pet direktora sarajevskih osnovnih škola pedeset i èetvorica Bošnjaci.

General Srbin, a Bosanac, koji je u to svoje bosanstvo na kraju tiho sklonjen i penzioniran, odbijajuæi biti èovjek-simbol i stiropor za dekoraciju sveèanih obljetnica, izabravši u miru istu stranu kao i u ratu, jedinu èasnu i jedinu ispravnu, dodavajuæi svom èasnom imenu puno i jedino ispravno znaèenje.

Izvan tog bosanstva, general Divjak danas je samo simbol svijeta, još uvijek duboko podijeljenog plitkim rovovima na brdu Žuè. Njegove poruke rodnom Beogradu tamo ne èuju, pa mu sude zbog stvari koje je sam osudio – i to, jebiga, malo bliže Dobrovoljaèkoj ulici od srpskih tužitelja – dok poruke gradu kojega je izabrao nekako do toga grada ne dopiru. Ispražnjen od sebe samog, èovjek-simbol Jovan Divjak za Beograd je izdajnik vlastite krvi i jezika, a za Sarajevo tek prazna uniforma poštenog Srbina, kositreni general za poèasne smotre.

General Divjak svome je Sarajevu bio dobar dok je jedina srpska noga što je na Žuè kroèila bila njegova, dobar je Sarajevu i dok ga preko Interpola traži srpsko tužiteljstvo. Dok je, dakle, èovjek-simbol, vrjedniji u beogradskom zatvoru nego u sarajevskoj slobodi. U meðuvremenu, izvan svoje simbolièke biografije, zarobljen u svome bosanstvu, Jovan Divjak tiho vodi fondaciju Obrazovanje gradi BiH, školuje ratnu siroèad i male Rome, pa sa svojim stipendistima obilazi gradske škole i raspituje se kakva je situacija.

“Ne brinite, gospodine”, odgovaraju mu u svojim uredima direktori sarajevskih škola. “Ovdje srpska noga neæe kroèiti!”

03-11-2011 17:01 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    03-11-2011 17:45 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/58317-VIDEO-Divjak-Pisem-Dodiku-pismo-objasnim-sta-desilo-maja.html

    03-12-2011 10:28 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znachi i Jovo misli da je bio zlochin? Krivci ?

    03-12-2011 10:32 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      Bravo, Vuèe. 10.gif


    i on se okrece kako vjetar puse 19.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    03-12-2011 12:04 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Provler2:

      Znachi i Jovo misli da je bio zlochin? Krivci ?


    sukob dviju vojska, a kolona kada je napustala grad kao porazena je napadnuta i treba traziti krivca za taj zlocin
    a ne da se zatvaraju svi redom i osudjuju
    za mene je ovo veliko da general koji komandovao prizna zlocin i da trazi ko je naredio to kao bih se kaznio
    naravno kroz svaki ovakav primjer i slucaj moze se gledati i na sve ostale koji se na oci ukupne zajednice negira da se desio uopste bilo kakav slucaj

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    03-12-2011 12:15 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djelda:

        http://www.24sata.info/vijesti/regija/58126-VIDEO-Draskovic-Potjernice-Divjakom-bilo-napustio-Sarajevo-otisao-Pale-granatirao-svoje-komsije.html


    vidi,vidi,jel' se ovo vucici javljaju.....ono proljece, malo da se izadje,e jes vala ova zima duga...
    vuka na rane ga privijati , one rane sto je svojom knjigom(NOZ) zapoceo ,a KAMOM zavrsio..
    ps:nevidjoh tvoj koments. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    03-12-2011 15:38 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od dolaf:

          citat od djelda:

          http://www.24sata.info/vijesti/regija/58126-VIDEO-Draskovic-Potjernice-Divjakom-bilo-napustio-Sarajevo-otisao-Pale-granatirao-svoje-komsije.html


      vidi,vidi,jel' se ovo vucici javljaju.....ono proljece, malo da se izadje,e jes vala ova zima duga...
      vuka na rane ga privijati , one rane sto je svojom knjigom(NOZ) zapoceo ,a KAMOM zavrsio..
      ps:nevidjoh tvoj koments. 10.gif



    Ne stigoh - pasha me preteèe .....

        citat od pasha:

          citat od green:

        Bravo, Vuèe. 10.gif


      i on se okrece kako vjetar puse 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    03-12-2011 21:12 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pasha:

          citat od Provler2:

        Znachi i Jovo misli da je bio zlochin? Krivci ?


      sukob dviju vojska, a kolona kada je napustala grad kao porazena je napadnuta i treba traziti krivca za taj zlocin
      a ne da se zatvaraju svi redom i osudjuju
      za mene je ovo veliko da general koji komandovao prizna zlocin i da trazi ko je naredio to kao bih se kaznio
      naravno kroz svaki ovakav primjer i slucaj moze se gledati i na sve ostale koji se na oci ukupne zajednice negira da se desio uopste bilo kakav slucaj
    Pa tako i ja mislim 10.gif

    03-12-2011 22:30 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6342
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pasha, jes bila porazena i dogovor je bio samo da kukanjac moze izici a ostali ne , i da se moraju predati, a oni fino pokupili svoje oruzje pa pokusali izlaz (proboj), doduse nisu pucali, ali su prekrsili sporazum i kao takvi su bili napadnuti..

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    03-13-2011 02:34 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ko je s kim taj dogovor postigao majke ti da samo Kukanjac moze izaci i gdje si to cuo???

    To su ogromnom vecinom bili vojnici na odsluzenju vojnog roka.

    03-13-2011 08:36 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od HaraIzMostara:

      pasha, jes bila porazena i dogovor je bio samo da kukanjac moze izici a ostali ne , i da se moraju predati, a oni fino pokupili svoje oruzje pa pokusali izlaz (proboj), doduse nisu pucali, ali su prekrsili sporazum i kao takvi su bili napadnuti..


    dogovor je bio da mogu svi napustit vojarnu, ali bez naoružanja.

    03-13-2011 10:04 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da ne bismo puno palamutili - u prilogu video o dogaðajima

      http://www.youtube.com/watch?v=3CteyXa_e4k


    Znaèi dogovoreno je Alija Izetbegoviæ sa svojom pratnjom - za Kukanjca njegove saradnike i tjelohranitelje !

    Kasnije je došlo do promjene plana - i to od strane gen Kukanjca da svi izaðu iz kasarne i to pod naoružanjem !

    Niko nije obavješten o tome i naravno bilo je šta je bilo !

    A dragi moji ako je vojska ''poražena'' kako napisa ''pasha'' gore - onda treba da napusti grad bez oružja i sa rukama dignutim u zrak a ne pod punom ratnom spremom !

    Takoðer postoje snimci stotine zarobljenih JNA vojnika....prema tome - po meni to je bila razmjena vatre iz kamiona JNA i TO i Policije sa druge strane !

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    03-13-2011 10:34 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od HaraIzMostara:

      pasha, jes bila porazena i dogovor je bio samo da kukanjac moze izici a ostali ne , i da se moraju predati, a oni fino pokupili svoje oruzje pa pokusali izlaz (proboj), doduse nisu pucali, ali su prekrsili sporazum i kao takvi su bili napadnuti..



    ne zelim spekulisati a dogadjaja se sjecam onako kroz maglu
    jedno mogu da zapazim da general koji komanduje trazi da se prestane pucati i vatra je utihnula
    rat je mnogo toga nosio sa sobom i u ovom su stanovnici tadasnje Jugoslavije pokazali najanize vrijednosti covjecanstvu
    ni dan danas nije nista bolje skrivaju zlocince i zataskavaju zlocine
    to je ravno zlocinu i znaci ako neko nije osudjen za zlocin vrijeme je da se dokaze i osudi kao saucesnik

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    03-13-2011 20:30 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pasha:

          citat od HaraIzMostara:

        pasha, jes bila porazena i dogovor je bio samo da kukanjac moze izici a ostali ne , i da se moraju predati, a oni fino pokupili svoje oruzje pa pokusali izlaz (proboj), doduse nisu pucali, ali su prekrsili sporazum i kao takvi su bili napadnuti..



      ne zelim spekulisati a dogadjaja se sjecam onako kroz maglu
      jedno mogu da zapazim da general koji komanduje trazi da se prestane pucati i vatra je utihnula
      rat je mnogo toga nosio sa sobom i u ovom su stanovnici tadasnje Jugoslavije pokazali najanize vrijednosti covjecanstvu
      ni dan danas nije nista bolje skrivaju zlocince i zataskavaju zlocine
      to je ravno zlocinu i znaci ako neko nije osudjen za zlocin vrijeme je da se dokaze i osudi kao saucesnik


    super.gif podržavam tvoje mišljenje.

    03-13-2011 20:35 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    dolaf dolaf is a Male
    brato




    Poruka: 618
    Location: preko vode

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djelda:

          citat od dolaf:

            citat od djelda:

            http://www.24sata.info/vijesti/regija/58126-VIDEO-Draskovic-Potjernice-Divjakom-bilo-napustio-Sarajevo-otisao-Pale-granatirao-svoje-komsije.html


        vidi,vidi,jel' se ovo vucici javljaju.....ono proljece, malo da se izadje,e jes vala ova zima duga...
        vuka na rane ga privijati , one rane sto je svojom knjigom(NOZ) zapoceo ,a KAMOM zavrsio..
        ps:nevidjoh tvoj koments. 10.gif



      Ne stigoh - pasha me preteèe .....

          citat od pasha:

            citat od green:

          Bravo, Vuèe. 10.gif


        i on se okrece kako vjetar puse 19.gif


    ja priupita ,tvoje misljenje o vuku i vucicima...

    ___________________________________________________________________
    "A onda, kad im to nije uspjelo poèeli su prièati sve glasnije i glasnije da Bosne nema.Pa koga ste onda pokušali osvojiti??"

    "Skloni obuæu kad prelaziš Unu,Savu,Drinu. Operi noge u rijekama Bosna je æilimom zastrta."

    'ruka osiljena,drska.Stari most obori-bruka,
    najljepsa munara bio,opet bice-nasa odluka.

    03-15-2011 00:43 dolaf is offline Pregledaj poruke od dolaf Dodaj dolaf u listu prijatelja
    Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com