Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Katastrofa! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pogledajte što su ti Japanci, svaka im èast. 23.gif

ŠEST DANA NAKON POTRESA OBNOVLJENA POTPUNO RAZORENA CESTA



amo nekoliko dana nakon razarajuæeg zemljotresa u Japanu je veæ poèela obnova.

Radovi koji su poèeli 17. marta na dijelu magistrale Great Kanto u Nakai su zvaršeni, a nova cesta je sinoæ puštena u promet.

Japanci, pored sve nesreæe koja ih je zadesila nakon zemljotresa, cunamija i eksplozija atomskih elektrana, ne ostavljaju utisak da padaju u oèaj.

Njihov moto je "Mirno i zajedno".

U zemljotresu i cunamiju koji su pogodili Japan poginulo je 9.700 ljudi, dok se blizu 16.500 vode kao nestali, saopæila je policija.

Saopšteno je i da je koncentracija radioaktivnog joda u tokijskom vodovodu smanjena na siguran nivo.

Do sada je naðeno 9.700 tijela, a 16.501 osoba nalazi se na spisku nestalih poslije prirodnih katastrofa koje su 11. marta pogodile sjeveroistok ove azijske zemlje, saopæila je japanska Državna policijska agencija.

    http://www.bh-news.com/ba/vijest_det.php?vid=10887&r=4

03-24-2011 17:39 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sa njima ne moze niko i nikada se ne mogu slomiti.
To je takva nacija i mi mozemo samo da se divimo.
Sve su ulice skoro prolazne. Te nuklearke su problem
i nista vise. Ja sam uvijek vjerovao u Japance i svaka im cast. 10.gif

03-24-2011 17:58 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pjevaèica Gwen Stefani donirala je

    milion dolara
organizaciji „Save the Children's Japan Earthquake-Tsunami Children in Emergency Fund“ s ciljem pomoæi žrtvama zemljotresa i cunamija.

Donirala milion „Japan je godinama moja inspiracija. Istinski volim, cijenim i poštujem narod Japana i njihovu kulturu. Katastrofa koja je pogodila Japan slomila mi je srce, stoga želim uèiniti sve što je u mojoj moæi da pomognem. Nikada ne bih mogla uèiniti ovaj gest bez ljubavi i podrške mojih fanova kroz sve ove godine“, izjavila je Gwen.


Ovo nije sve od pjevaèice „No Doubta“.


Sljedeæe sedmice Gwen planira aukciju odjeæe „Harajuku Lovers“, a svi prihodi od prodaje idu za pomoæ preživjelima u katastrofi u Japanu.

03-24-2011 21:18 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com