Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Riba na neobi » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Šivan Šivan is a Male
mofo beba




Poruka: 1
Location: Planet Earth

Riba na neobièan naèin Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



    Potrebno je:


600 g bilo koje ribe (preporuèuje se skuša)
3 krompira (do 400 g ukupno)
2 šargarepe
2 manje glavice crnog luka (može i mladi luk)
200 g graška

    Nadev:


beli luk
peršun
1 limun
ulje
vegeta
biber

    Priprema:


Skušu oèistiti, odstraniti glavu i krljušti, posoliti je i napuniti nadevom (sitno iseckanim peršunom, pomešanim sa limunovim sokom i sitno iseckanim belim lukom) pa ostaviti da odstoji 5 minuta.

U meðuvremenu oljuštiti krompir i iseæi ga na kockice srednje velièine, oèistiti šargarepu i iseæi mladi luk ili obièan. Sve ovo sjediniti i sipati ulja koliko da se vidi da je smesa nauljena, dodati vegetu i to promešati.

Potom napraviti vreæicu od aluminijumske folije, izgleda kao džep, ali veæeg formata.

Zatim uspite smesu, na vrh toga stavite ribu po dužini i zatvorite foliju.

Tako dobijenu vreæicu stavite u pleh i pecite na 200°C oko 25 minuta, a potom smanjite na 170°C i pecite još 25 minuta.

Kada je gotovo, izvadite foliju na jedan tanjir za serviranje, potom je rasecite odozdo i sav sadržaj æe izaæi u posudu.

Ekstra, miris ribe je u nadevu, kao i obratno.


    Prijatno

___________________________________________________________________

08-05-2011 12:04 Šivan is offline Pregledaj poruke od Šivan Dodaj Šivan u listu prijatelja
mufticka mufticka is a Female
ne more meda




Poruka: 28
Location: carina :)

RE: Riba na neobièan naèin Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Šivan:



      Potrebno je:


    600 g bilo koje ribe (preporuèuje se skuša)
    3 krompira (do 400 g ukupno)
    2 šargarepe
    2 manje glavice crnog luka (može i mladi luk)
    200 g graška

      Nadev:


    beli luk
    peršun
    1 limun
    ulje
    vegeta
    biber

      Priprema:


    Skušu oèistiti, odstraniti glavu i krljušti, posoliti je i napuniti nadevom (sitno iseckanim peršunom, pomešanim sa limunovim sokom i sitno iseckanim belim lukom) pa ostaviti da odstoji 5 minuta.

    U meðuvremenu oljuštiti krompir i iseæi ga na kockice srednje velièine, oèistiti šargarepu i iseæi mladi luk ili obièan. Sve ovo sjediniti i sipati ulja koliko da se vidi da je smesa nauljena, dodati vegetu i to promešati.

    Potom napraviti vreæicu od aluminijumske folije, izgleda kao džep, ali veæeg formata.

    Zatim uspite smesu, na vrh toga stavite ribu po dužini i zatvorite foliju.

    Tako dobijenu vreæicu stavite u pleh i pecite na 200°C oko 25 minuta, a potom smanjite na 170°C i pecite još 25 minuta.

    Kada je gotovo, izvadite foliju na jedan tanjir za serviranje, potom je rasecite odozdo i sav sadržaj æe izaæi u posudu.

    Ekstra, miris ribe je u nadevu, kao i obratno.


      Prijatno




e bash cu probati ovo 10.gif 01.gif 02.gif

___________________________________________________________________

    08-06-2011 03:47 mufticka is offline Pregledaj poruke od mufticka Dodaj mufticka u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    u "Bingu" 5 KM riblji fileti, možda bi se moglo ovo probati...

    ___________________________________________________________________

      03-09-2015 23:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pravila sam ovako nesto,. i odlicno je.....
      doduse ja sam uzela pastrmku....

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      03-16-2015 12:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ovo mora da je dobro
      meni je nesto brudet bruka dobra ishrana
      a jos uz to pure, ma haloooooooooooooo
      ja neki dan pravio ubili se jeduci 19.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      03-16-2015 12:41 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Treba li te pronosati Pasa.... 07.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      03-16-2015 20:27 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6998
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sutra ko fol post a riba se sprema.....bakalar....Trebao sam se snadbjeti na vrijeme preko naših skandinavaca da nahranim komšiluk s dvije ribe, baš kao Gospodin. Dogodine ako bog dragi dadne..

      04-02-2015 21:57 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Danas ce "pasti" riba zvana
      Vanda.

      04-04-2015 19:16 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Danas sam zakl'o jednu konzervu tune ,
      i evocirao uspomene na strasni Makarel.
      Tuna ,danasnja , k'o dusa,
      samo kad se sjetim onih crvenih konzervi Makarel.
      Dal' se jos ko sjeca konzervi Makarel ili ste vi raja patili uz Becku sniclu i karadzordzev odrezak
      tamo negdje oko Alpa i preko njih ,a .
      A onda se laganice izvuce "Izmir" il' Tokat" povuces dim
      ili dva ako si malo vise sa srecom
      i pa'nes u bandak, i jebes sam sebe sto neznade @vjetra da se ispalim na vrijeme .
      Danas bi bio pametniji i nebi pisao i skrab'o gluposti po ovome forumu .I imo bi poso, i ljubavnicu .I dolazio svake godine u starmo u novim i drugacijim Nikama i vadio maslo raji i donosio im polovne maj'ce ,adidas, nike , diadora ,i rayban/ke jes da su demode al' raynanke su raybanke ,brato.
      I jeo bi ribu na neobican nacin
      a ne da sam zaostao i da je vazda jedem na "obican" nacin
      cak i ne koristeci maslinovo ulje vec ono jeftino
      suncokretovo.

      04-06-2015 23:02 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od STECAK:

        Danas sam zakl'o jednu konzervu tune ,
        i evocirao uspomene na strasni Makarel.
        Tuna ,danasnja , k'o dusa,
        samo kad se sjetim onih crvenih konzervi Makarel.
        Dal' se jos ko sjeca konzervi Makarel ili ste vi raja patili uz Becku sniclu i karadzordzev odrezak
        tamo negdje oko Alpa i preko njih ,a .
        A onda se laganice izvuce "Izmir" il' Tokat" povuces dim
        ili dva ako si malo vise sa srecom
        i pa'nes u bandak, i jebes sam sebe sto neznade @vjetra da se ispalim na vrijeme .
        Danas bi bio pametniji i nebi pisao i skrab'o gluposti po ovome forumu .I imo bi poso, i ljubavnicu .I dolazio svake godine u starmo u novim i drugacijim Nikama i vadio maslo raji i donosio im polovne maj'ce ,adidas, nike , diadora ,i rayban/ke jes da su demode al' raynanke su raybanke ,brato.
        I jeo bi ribu na neobican nacin
        a ne da sam zaostao i da je vazda jedem na "obican" nacin
        cak i ne koristeci maslinovo ulje vec ono jeftino
        suncokretovo.
      Dobra je bila I skusha ( Makarel ) kad se nema drugo. malo vrelog ulja , malo saransaka ako se nadje I sve samo malo promjeshash u tavi. Izmir I Tokat su bili malo bolji od onih ... fuck zaboravio kako se zvashe. ona crna kutija ...sjetichu se...

      04-07-2015 20:44 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od STECAK:


        Danas bi bio pametniji i nebi pisao i skrab'o gluposti po ovome forumu .I imo bi poso, i ljubavnicu .I dolazio svake godine u starmo u novim i drugacijim Nikama i vadio maslo raji i



      Šta ti fali ovako... posao = problemi ljubavnice/žene = problemi

      muke ti u novim najkama svake godine dolazit... zamisli da moraš stalno s novom ženskom... okoje ti to...



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      10-22-2015 17:38 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      'ta ima da zamisljam .
      Pa ni mis ne ulijece svaki put u istu rupu ,
      cak niti kad bijezi od macke .
      Ko neka tegoba naci na sjeveru zensku za je'nu sezonu ,hajbogati.
      Kad se sjetim , e kad se sjetim - krivio bi se ko bodenik 13.gif a sline bi
      mi isle da sam se kojim slucajem ispalio na sjever .
      Neka bolje je 'vako .

      10-22-2015 23:18 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pusio je i vjetar i izmir i tokat 02.gif Na srecu ili dade bog ispalih se na vrijeme.

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 10-22-2015 u 23:29.

      10-22-2015 23:27 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ljubavnica sam imo i prije rata ,nije mi skandinavija ni tad priustila,vec se za svaku grcevito borio ..drzo uvjek jednu dok ne ispane bolja 04.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      10-22-2015 23:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com