Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bolje se zbit sa roditeljima vec ostat bez icega nakon 15 godina ...nije nista dobro ,ali vece je zlo kad ti banka digne sve a roditelj ti je uvjek pod glavom ..banka nema milosti a roditelj je roditelj ..ja bi uvjek izmedju dva zla biro ono manje ..

..berberu lako je na zapadu ostat bez posla ..imash uvjek rezervnu varijantu .dole je takvih varijanit jako malo ..zato je opasno zivit i graditi buducnost na kreditima..

..naravno da je bolje gologuz hodat po kuci da nema babe ni svekrve i mladu pomalo stipkat za guzicu .. 02.gif..sve ima svoju cjenu 01.gif ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 09-01-2012 u 16:56.

09-01-2012 16:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4406
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve ja to razumijem i slazem se potpuno s tobom,ali kako doci do svog krova nad glavom i imati malo privatnosti.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

09-01-2012 16:50 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..evo reko sam gore ..fino je hodat u gacama po svojoj kuci i mladu stipkat za guzicu ..sve ima svoju cjenu ..danas je veliki rizik ulaziti u takve projekte , ponovo podvlacim ,posebno dole u bosni ..ima zanimanja koja imaju obezbjedjen status .neki dobar majstor ili neko zanimanje koje se trazi ..sad raditi u nekoj robnpj kuci ili raditi za neku firmu je jako ne sigurno ..tesko da bi mogo podnjet jedan takav stres nad glavom i svako jutro kad podjesh na poso ocekujesh kad ce ti gazda reci ..zao mi je nemamo vishe posla ..ode kuca ili stan na pushing..znaci bez imovine ostanesh u trenutku i ono sto ti je ostalo mozda nekih desetak godina da vratish kredit pade sve u vodu i nakon toga budesh veca sirotinja vec na pocetku ..

..ne kazem da nisi ni ti pravu , jer kako drugacije do krova nad glavom vec kreditom .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 09-01-2012 u 19:19.

09-01-2012 17:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4406
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma,slazemo se,ko nema zagarantovan posao nek stipka kad ujagmi,kad stari odu u goste,a djeca pospu 12.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

09-01-2012 21:39 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera
pokretac teme Thread Started by cheri

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo danas opet jednoj ženi stiglo (obavijest, šta li) da je žirant nekoj gospoði za koju nikad u životu nije èula. Otišla jutros u banku i, nakon nekih bezveznih objašnjenja joj rekli da je, kao, greška i da æe ispraviti...pa joj zato nisu dali dokumentaciju jutros na uvid...

Žena je provjerila i kaže nije greška, tražiæe sve papire pa da ih tuži...

Što vazda ove stvari napišem i ovdje? Pa zato što se ovo dogaða i mora se znati da se dogaða... ništa nas ne smije iznenaditi...

10-15-2012 11:43 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od cheri:

    Evo danas opet jednoj ženi stiglo (obavijest, šta li) da je žirant nekoj gospoði za koju nikad u životu nije èula. Otišla jutros u banku i, nakon nekih bezveznih objašnjenja joj rekli da je, kao, greška i da æe ispraviti...pa joj zato nisu dali dokumentaciju jutros na uvid...

    Žena je provjerila i kaže nije greška, tražiæe sve papire pa da ih tuži...

    Što vazda ove stvari napišem i ovdje? Pa zato što se ovo dogaða i mora se znati da se dogaða... ništa nas ne smije iznenaditi...


evo primjer jedan kako posebno mikrokreditne rade nesto sto klijent nije zakonski duzan da ispuni prilikom zahtjeva za kredit...kucna lista!!!! i to da se punoljetni ukucani potpisu....apsurd zesci....meni su to trazili i ja nisam htjela ispunit...pa mi sluzbenica rekla kao eto pa po pravilu mora...rek'o kojem i sto bi se moj muz potpisivao ako sam ja ta koja dizem kredit koji je btw bez ziranata!!! pa eto ovako - onako...druga se sluzbenica umijesa i rece pa ne mora ako nece...anw...dobijem taj kredit....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    10-15-2012 11:54 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    golemo .... nered totalni ...

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-15-2012 22:48 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Žiranti

    Fikret Salkiæ sa Sedrenika prebio je oba svoja žiranta zato što ne vraæaju rate njegovog kredita.
    Salko Puziæ i Mehmed Dizdareviæ prijavili su policiji svog radnog kolegu Fikreta Salkiæa jer im je zadao teške tijelesne povrede u toku radnog vremena, kada su ga nazvali iz banke i pitali ga zašto ne vraæa rate kredita.

    Fikret je preko pola sata putem telefona pokušavao da objasni radnici banke koja ga je nazvala da ima neplaniranih troškova, ali ga spomenuta gospoðica nije previše slušala šta prièa veæ mu poruèila da u tom sluèaju žiranti moraju da vraæaju rate kredita umjesto njega, saznaje Sarajevo365.com

    Nakon što je prekinuo telefonski razgovor uzeo je svoju radnu stolicu i poèeo da mlati svoje kolege iz firme, Salka i Mehmeda, koji su mu bili žiranti, zbog èega je na kraju intervenisala i policija.


    a lijepi degenk vracat ce te vi vracati 21.gif 13.gif 08.gif 04.gif 23.gif 28.gif 26.gif neznam kako bih se osjecao nakon ovoga!

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    08-19-2016 15:31 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    naravno. to je bilo i za ocekivati. nije narod kriv nego banke sto su dozvolile takve kredite.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    08-22-2016 18:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..zasto zirant ..ako covjek kupuje nekretninu ..auto ili kucu ..to samo od sebe ima svoju vrijednost i nije ga tesko plijeniti i oduzeti i na kraju prodati za onaj iznos koliko potrazuje banka ..dovoljno je samo da ugvoru pishe u slucaju neplacanja rate kredita da banka pristupa odzuimanju imovine ili da kupac nije vlasnik dok se krediti ne otplati ..samo sa jedno recenicm se moze ponistiti institucija zvana ZIRANT

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 08-22-2016 u 21:08.

    08-22-2016 21:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..zasto zirant ..ako covjek kupuje nekretninu ..auto ili kucu ..to samo od sebe ima svoju vrijednost i nije ga tesko plijeniti i oduzeti i na kraju prodati za onaj iznos koliko potrazuje banka ..dovoljno je samo da ugvoru pishe u slucaju neplacanja rate kredita da banka pristupa odzuimanju imovine ili da kupac nije vlasnik dok se krediti ne otplati ..samo sa jedno recenicm se moze ponistiti institucija zvana ZIRANT


    pa nema ziranata za kupovinu nekretnine...sama nekretnina ti je garanacija...izvrsi se procijena itd...
    ja kad sam kupovala zemlju nisam morala imati ziranta....radim u privatnoj firmi...
    medjutim samo sam kupila zemlju....ne pada mi na pamet dodatno se zavaljivati jer je ovdje sad sve nesigurno a banke samo zovu i ponude salju....

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      09-02-2016 09:06 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pod kojim uslovma ili koji su to krediti koji traze zirante kao garanciju

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-02-2016 15:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ako se radi i o potrosacko kreditu tada banka ima dovojan garant tvoja stalna plata koja lijeze na konto i moze da ima uvid u tvoju ekonomiju i tvoja primanja koje imas ..ako je to nedovoljno tad se u ta primanja ukljucjuje i suruznik i njegova plata i to je sasvm dovoljan iznos ili garancija do nekog iznosa ..ponekad banke na zapadu traze i broj clanova u domacinstva da vide dali imas josh dotatni troskova ,jer nije isto imati jedno djete i troje djece ..sa troje djece neko je manje platno sposban vec covjek sa jednim djetetom.

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      09-02-2016 16:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sad je sve bez ziranata i tu i banke malo riskiraju....i u njih je konkurencija velika....ja sam bez problema digla 30.000,00 KM bez ziranata((probala u vise banaka, neki nisu htjeli ni ponudu da mi daju, neki trazili garanciju i eto naisla na ove sto nisu trazili nista)....samo ja radim (radi i muz ali na crno) i imamo jedno dijete i zivimo kao podstanari...
      sad sve ide preko osiguranja....prilikom dizanja kredita moras platiti osiguranje...
      i recimo za kreditnu karticu meni je prije trebao zirant...sad ne treba neko platim osiguranje na nivou jedne godine oko 18,00 KM i u slucaju da ne mogu vratiti to osiguranje regulise...
      naravno kod vecih kredita imas osiguranje ali ne vracas kredit jedino ako umres i to moras dokazivati kako si umro...odnosno tvoji najblizi moraju dokazivati kako si umro...ako ostanes bez posla....zmrznu ti kredit 12 mjeseci itd...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        09-03-2016 09:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com