Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Tri nacina za obnavljanje jetre » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Tri nacina za obnavljanje jetre Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

3 naèina da obnovite Vašu jetru


jetraNaša jetra je vrlo poseban organ: èak i kada je ošteæena za više od 50%, ona se može u potpunosti obnoviti.

Mehanizam obnavljanja jetre još uvijek nije u potpunosti jasan.

Ali jasno je jedno: ta njezina sposobnost je kljuèna za naše zdravlje.

Jetra je najvažniji metabolièki organ u tijelu. Izmeðu ostalih zadataka, ima ulogu proèišæavanja krvi od toksina i otrova.



Današnji svijet je drukèiji od svijeta u kojem smo nekad živjeli. Još prije stotinu godina, sve strane tvari sa kojima se èovjek susretao, dolazile su iz biljnog svijeta.

U naše moderno doba stvorili smo tisuæe novih kemijskih spojeva, koji inaèe ne postoje u prirodi.

Mnogi kemijski spojevi su dio naše prehrane (konzervansi, arome, boje). Druge unosimo sa lijekovima, koje mnogi od nas svakodnevno koriste.

Kemija se koristi i u kozmetici, sredstvima za èišæenje, tiskanicama, tekstilnoj industriji itd.

Sve te kemikalije svakodnevno prolaze kroz našu jetru, koja se mora nositi sa ovim teretom. U veæini sluèajeva naša jetre uspijeva oèistiti krv od ovih toksina.



Meðutim, postoje situacije kada je jetra zaista preoptereæena i potrebna joj je pomoæ, na primjer:

bolesti jetre
trovanje
pretjerano uzimanje lijekova
prekomjerno korištenje alkohola
nepravilna prehrana tokom dužeg vremena


Ljudi su oduvijek poznavali i koristili biljke, koje štite i obnavljaju jetru.


Ljekovite biljke za obnavljanje jetre



1. Sikavica (Silybum marianum)

Do sada najbolje rezultate u prevenciji i lijeèenju ošteæenja jetre pokazala je sikavica. Glavni aktivni sastojak sikavice je silimarin.

Silimarin je kompleks razlièitih spojeva (silibina A i B, izo-silibina, silikristina, silidianina, flavonoida poput kvercetola i taksifolina itd). Oni svi zajedno sudjeluju u regeneraciji jetre i njezinoj zaštiti.

Provedena su istraživanja sa zelenom pupavkom, jednom od najotrovnijih gljiva, koja uzrokuje opasno ošteæenje jetre i ubije oko 30% svojih žrtava.

U istraživanju silimarin su davali a) prije konzumiranja ove gljive i b)10 minuta nakon konzumiranja gljive. U obje grupe sikavica je pružila 100% uèinkovitu zaštitu od djelovanja otrova zelene pupavke.

Silimarin je jaki antioksidant (10 puta jaèi od vitamina E). Silimarin poveæava razinu glutationa u jetri za 35%.

Glutation je odgovoran za èišæenje jetre od širokog spektra toksina. Sa poveæanjem razine glutationa, jetra ima veæu moæ da oèisti krv od otrovnih spojeva.

Na takav naèin konzumiranje sikavice ima kako zaštitno, tako i obnavljajuæe djelovanje na našu jetru.

Doziranje:

- 70-240 mg sikavice tri puta dnevno (doziranje ovisi o snazi pojedinaènog proizvoda na tržištu)
- 140 mg silimarina tri puta dnevno

Napomena:

Naše tijelo se može naviknuti na silimarin. Zbog toga uzimajte ga 2 tjedna, pa napravite pauzu od 2 tjedna. Nakon toga možete nastaviti opet.




2.Maslaèak

Jedite maslaèak! Ova biljka raste u svakom vrtu. Uberite lišæe maslaèka, operite ga i dodajte u salatu.

Maslaèak možete pronaæi i u trgovinama zdrave hrane u obliku tinkture ili kapsula.

Maslaèak je nevjerojatno koristan, kada je rijeè o zdravlju jetre i drugih organa, povezanih sa njom.

Ova biljka se uspješno koristi u lijeèenju mnogih bolesti jetre - hepatitisa, upale jetre, jetrenih kamenaca, insuficijencije jetre, žutice itd.

Maslaèak djeluje kao tonik na jetru i pomaže njezinoj funkciji.

Doziranje:

- 4-8 ml svježeg soka korijena maslaèka (1-2 èajne žlice) jedan put dnevno
- 2-8 mg suhog korijena maslaèka jedan put dnevno, u èaju
- 4-8 ml ekstrakta maslaèka jedan put dnevno (razrijediti u vodi ili èaju)




3.Sladiæ (Glycyrrhiza glabra)

Kinezi veæ odavno koriste ovu biljku za lijeèenje jetre.

Research Group of Liver Disease i Shanxi Medical College proveli su istraživanja, koja su potvrdila da sladiæ neutralizira toksine u jetri.

Istraživanja takoðer potvrðuju da sladiæ poveæava stvaranje interferona, koji se obièno koristi za lijeèenje hepatitisa B.

Od 1950 godine lijeènici kako na Istoku tako i na Zapadu uspješno koriste glycyrrhizin - spoj, dobiven iz sladiæa, za lijeèenje hepatitisa.

U Japanu glycyrrhizin se pokazao toliko efikasnim u lijeèenju hepatitisa da je postao standardan dio terapije protiv ove bolesti.

Doziranje:

7-8 grama korijena sladiæa dnevno



Postoje i drugi naèini obnavljanja jetre.

Možete koristiti alternativne metode poput akupunkture, akupresure, refleksologije, magnetne terapije, aromaterapije i homeopatije istovremeno sa ljekovitim biljkama da bi brže obnovili Vašu jetru.

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-21-2012 23:46 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
niko niko is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 484

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Articoka je u turskoj dokazani lijek za jetru.Postoje mnogi recepti za pripremanje articoke kao ukusnog jela 02.gif Ko ima priliku da je nabavi mogu postaviti i recepte 10.gif

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

02-22-2012 11:14 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by djemila

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tajna, pisi ako ti nije tesko..sve je dobro procitati, znati, ne daj Boze da ustreba kome.

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-22-2012 11:19 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

cuj articoka...ja je obozavam....
poslije poroda sam dobila trovanje jetre...katastorfa...bila na tonu nekih tableta i napitku KOMBUHA koji se kupuje u biljnoj apoteci...uglavnom sad sve o.k. zahvaljujuci dr.Derviskadicu inace bi ibla ala rahmetile sto se po naski kaze 28.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    02-22-2012 11:21 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11452
    Location: Mostar
    pokretac teme Thread Started by djemila

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    eto vidis 21.gif

    drago mi je da sve je dobro zavrsilo 10.gif


    Zna li neko ima li kod nas kupiti ili jeste li culi za "GORKA SO"

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    02-22-2012 11:29 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djemila:

      eto vidis 21.gif

      drago mi je da sve je dobro zavrsilo 10.gif


      Zna li neko ima li kod nas kupiti ili jeste li culi za "GORKA SO"


    suti moja dzemka dobro je 02.gif

    ja jos govorim doktoru pa ja reko niti pijem niti jedem zacinjenu i masnu hranu...kad on meni ti poslije carskog terapijom dobila trovanje....proklinjem brankovac jer sam i u toku trudnoce dobila osip u brankovcu i jos me poslije to strefilo 21.gif

    uglavnom u mene se manifestovalo kroz povracanje, bolove u stomaku i bolove u prsima...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      02-22-2012 12:31 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..djemila jeli ovo u vidu nekog preprata ili se priprema caj


      - 70-240 mg sikavice tri puta dnevno (doziranje ovisi o snazi pojedinaènog proizvoda na tržištu)
      - 140 mg silimarina tri puta dnevno

      ..sta je silimarin

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2012 13:26 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjetar, silimarin je CICAK i ovo se sprema kao caj..

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-22-2012 14:25 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od djemila:

          eto vidis 21.gif

          drago mi je da sve je dobro zavrsilo 10.gif


          Zna li neko ima li kod nas kupiti ili jeste li culi za "GORKA SO"


        suti moja dzemka dobro je 02.gif

        ja jos govorim doktoru pa ja reko niti pijem niti jedem zacinjenu i masnu hranu...kad on meni ti poslije carskog terapijom dobila trovanje....proklinjem brankovac jer sam i u toku trudnoce dobila osip u brankovcu i jos me poslije to strefilo 21.gif

        uglavnom u mene se manifestovalo kroz povracanje, bolove u stomaku i bolove u prsima...


      e jos ti je to trebalo poslije carskog 21.gif
      ali eto Bogu hvala sad si dobro 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-22-2012 14:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ima jos jedna metoda, vidjela svojim ocima, kolegica mi to praktizirala, za ne povjerovati sta je izbacila iz sebe,
      nacu je i napisati.mozda neko i proba,
      ja cu obavezno 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-22-2012 14:27 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..

      ..jel ide cickak (silimarin) i sikavica zajedno ili se posebno pripremaju

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2012 14:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      zappa zappa is a Male
      brato




      Poruka: 538
      Location: evropska unija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jos jedan nacin-transplatacija jetre 24.gif

      ___________________________________________________________________
      arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

      02-22-2012 14:31 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..jeli se priprema svjeze ili suho ..de nam malo vishe info

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2012 14:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vjetre, trebalo bi zajedno kao caj...

      ja cu kuhati zajedno...u svakom slucaju

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-22-2012 14:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nemam previse info. nisam pravila ali odavno se kanim....dobih ovo od kolegice koja je isprobala...uvijek je najbolje svjeze..ali nemas svjeze uvijek, tako da i fino osuseno ima dobar efekat..

      ja ( drugoj)sam kolegici nekoliko kupovala tablete i zovu se "Silimarin" bas za jetru (bas sam joj donijela i sad kad sam dole bila, jer uzimanjem Cicka joj se poboljsale vrijednosti i sad ce i ona se probati bas na ovaj nacin

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 02-22-2012 u 14:47.

      02-22-2012 14:42 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zna li iko, ima li kod nas u apotekama nesto sto se zove "GORKA SO" ili "Engleska so" ?

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 02-22-2012 u 14:48.

      02-22-2012 14:48 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od djemila:

        Vjetre, trebalo bi zajedno kao caj...

        ja cu kuhati zajedno...u svakom slucaju



      ..jeli suho ili svjeze 02.gif malo sam dosadan

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      02-22-2012 14:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11452
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by djemila

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sad nemas svjeze..pa kako god..

      ako dodjes do suhog, odlicno ..uzimaj 10.gif



      (mnoge trave su jace dok su svjeze i teze za organizam..a i slabije se piju dok su svjeze)

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      02-22-2012 14:53 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com