Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Mostar gori, a Ljubo se ceslja !! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od kliker:

        citat od vjetar:

      ..formula ugljen monoksida je CO2..

    Tako je. A ugljen dioksida takoðer CO2 10.gif


Ok, kako je to kliker valjda ovdje mislio, CO bi bio ugljen monoksid... dioksid je CO2 ...

Slažem se s vjetrom - sve je pitanje odnosa cijene i "koristi" - koliko je ovakvih granata potrebno da se gasi jedan požar na široj oblasti - površini ?

Možda ona savremena oružja - granate koje su bazirane na kasetnom principu - koje se rasprše negdje u fazi pada preko šire površine u veliki broj manjih eksplozivnih punjenja i time pokriju veliku površinu...

I zvuèi jako èudno da se niko u tehnološki razvijenim zemljama nije sjetio ovakve moguænosti, ili eksperimentisao (vjerovatno neuspješno) s ovakvom zamisli....

Postoje svi razlozi za skepsu, iako je ovo hemijsko jedinjenje poznato kao sredstvo za gašenje požara, ali na manjoj površini... živi bili pa vidjeli... svakako je prošao voz što se tièe ovih požara danas u BiH i Hercegovini i ogromna šteta je veæ uèinjena....

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-30-2012 17:12 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Okle pare za te stvari (istraživanja, izrada, pa probe-eksperimenti), kad nisu u stanju nabaviti ni gorivo za kanader... Daj Bože da se to može...i da može funkcionisati...

Postoje odavno u svijetu male ruène granate, npr. granate MAB i služe za gašenje malog požara i to u samom poèetku, ne znam èime su punjene..

Neka naši misle kako æe obezbijediti bar 3 kanadera, da su vazda ispravni i da imaju gorivo. Da, i vozila za grtanje snijega, opremljene letjelice za službe spasavanja.... bliži se zima...

08-30-2012 17:47 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dzaba, našima duša granate 13.gif

Vazda bi me bilo strah da greškom ko ne utovari prave 07.gif

08-30-2012 17:49 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije bona nebila nego ostalo im od rata pa da se ne baci 02.gif

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

08-30-2012 21:06 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve pomahnitalo majekemi 28.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-30-2012 21:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko? kad bi poceli ispaljivati te granate svaka strana bi zestoko odgovorila vatrom iz tenkova. haj ti .... ne zma niko sta se puca tamo 05.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

09-04-2012 22:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com