Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Tra » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Thumb Up! Tražiš posao u inostranstvu? Evo prilike... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Lihtenštajn poziva mlade poljoprivrednike iz BiH da rade na njihovim farmama


Švicarski Caritas i Kneževina Lihtenštajn pozvali su mlade ljude od 20 do 32 godine iz opština Gornjeg Podrinja koji su porijeklom sa sela, a bave se poljoprivredom oni ili njihovi roditelji, da se prijave za dobro plaæeni rad na farmama u Lihtenštajnu.

"Gornje Podrinje? Hm... 29.gif

"Rijeè je o meðudržavnom ugovoru BiH i Lihtenštajna o razmjeni mladih ljudi, koji žele da se im poljoprivreda bude osnovno zanimanje.Ugovor o radu na dvije godine, plati i zdravstvenom osiguranju odabrani kandidati æe potpisivati sa vlasnicima farmi koji imaju certifikate o poljoprivrednoj proizvodnji", kaže za Srnu Hemo Jusoviæ, program-menadžer u Kancelariji Caritasa za BiH.

On istièe da æe poljoprivrednici tokom dvogodišnjeg rada na farmama u Lihtenštajnu imati osim praktiènog i teoretski dio edukacije iz oblasti savremenih dostignuæa u poljoprivredi, kao i kurs njemaèkog jezika.

Uslov je i da poljoprivrednici iz Gornjeg Podrinja po povratku u svoje opštine nastave da se bave poljoprivrednom proizvodnjom, primjenjujuæi nauèena znanja i standarde iz ove oblasti.

Detaljnije informacije o odlasku u Lihtenštajn, stanovnici Foèe, Goražda, Novog Goražda, Èajnièa, Višegrada, Rudog i Rogatice, mogu dobiti u svojim opštinama.

Opširnije:
    http://www.klix.ba/vijesti/bih/lihtenstajn-poziva-mlade-poljoprivrednike-iz-bih-da-rade-na-njihovim-farmama/121121104

___________________________________________________________________

    11-21-2012 15:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sto bih se reklo samo za seljake!

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    11-21-2012 18:58 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nemamo mi koga poslat...nemamo vise seljaka...svi gradjani postali

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-22-2012 12:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ne treba im lihtenstajn ,samo treba izvadit ruke iz dzepova ..para kod nas ima ko blata i ko ima zemlje .samo se treba malo saget .

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-22-2012 15:50 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..da ima 10 duluma zemlje ja bi se odma vratio .garantujem da bi boje zivio i imo vishe para vec sto danas imam .


      ..moj rodjak ima 200 posadjenih sadnica tresnaja i sto sadnica vishanja .ove godine uzeo preko 20 000 hiljada maraka samo na tresnjama i visnajma ..imo 200 litara rakije koju je odma prodo po 10 maraka ..ima tri krave koje daju oko 70 litra mlijeka svako jutro ..50 boca potjera u mostar sve po narudzbi ..ima godinje tri teleta koja mogu da prehrane krave sa sijenom ..ima maslo mljeko luk krompir duhan .drvo ..i sve sto mu treba za ishranu ..njegova mjesecna plata iznosi 4000 maraka kad sve prihode poslozi i podjeli ih na mjesece .za te pare treba na zapadu dobro povuc i kad plati stan i komunalije gotovo da mu ne ostane nista od te plate ..da nije zenine plate bio bi bijeda na zapadu ..kad poredim vrijeme koje on provede radeci na njivi duplo manje radi od svakog covjeka na zapadu ..budi gospodin u gradu sa markom u dzepu za kladionicu ,kafu i kutiju cigara

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-22-2012 16:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      zorokrik zorokrik is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1337
      Location: St.Marino

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa pitaj rodjaka jel mu treeba radnik?? 01.gif

      ___________________________________________________________________

        bar_dan.gif

        11-22-2012 18:05 zorokrik is offline Pregledaj poruke od zorokrik Dodaj zorokrik u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sto ce mu radnik ..reko sam ti ..manje radi vec ja 01.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        11-22-2012 18:24 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ko ima i hoce raditi zemlju, moze imati dobar dohodak..


        Vjetre...imam slicno u familiji..sve ti vjerujem 10.gif

        trebao mi nesto raaditi u kuci..kad god zovnem, nema vremena..bere tresnje..bere jagode...karpuzu...krompir..pa sljive...itd.

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 11-22-2012 u 18:46.

        11-22-2012 18:45 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Trazim poso direktora kod zemljoradnika
        imam velko iskustvo u ispijanju kafa
        uza specijalnost naprdivanje
        izuzetno dobro vladam metodama prepakuj pa prodaj
        zavrsio sam vise kurseva iz prodavanja magle
        dobre veze u sudu, granicnoj sluzbi

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        11-23-2012 15:21 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com