Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Rijeka patnji » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Rijeka patnji Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neznam joj prošlost u detalje, a niti dobar poznavaoc njenih davnina nisam. Nisam joj niti na izvoru bio, ali sam pored nje prošao od Konjica do samog ušca u Jadransko more.









Cak sam na samom ušcu ušao do koljena u njene vode izmješane sa morskom vodom.Nisam se kupao jer je prehladno bilo, ali sam htjeo da je osjetim, da udahnem njen zadnji trzaj.









Iako je ukrocuje nekoliko brana hidrocentrala ipak na nekima mjestima daje si oduška i onako modrozelena hita klancima prema moru. Neznam šta je ljepše, njene zažuborene vode ili planine kroz koje prolazi. Zajedno daju bezbroj nezaboravnih slika koje zauvijek ostaju u sjecanju.








Žao mi je da nisam imao fotoaparat da si ovjekovjecim sve one prizore koje sam uz nju vidio.Da sam to uradio sada bi vidjeli jako lijepih prizora, a ovako vam pokazujem malo njenog toka nizvodno od hidrocentrale Jablanica.








Necu je posebno predstavljati. Svima je znana kao rijeka velikih patnji, stradavanja i nada naših naroda - MOJIH NARODA...






bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

___________________________________________________________________

    01-10-2013 19:59 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com