Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Tri mostarska brata u Afganistanu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

haj vako .... i siguran da cemo se sloziti .....

zamisli da su tvoja djeca.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-21-2013 19:45 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*je li stvarno istina da se moze naci u mostaru poso sofera za hiljadu maraka? malo mi zvuci nestvarno ... jer mnogi bi poletili da se tamo zaposle.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-21-2013 19:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Tana racunica je jednostavna ..vozish godinu dana u Avganistanu napravish kucu ,ili zijanut glavu ,ako vozish godinu dana u Autoprevozu mozesh samo prehraniti familiju i opet ti niko ne garantuje da necesh zijanut glavu u saobracajnoj nesreci

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-21-2013 19:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tuzno je sto maldi ljudi u mostaru nemaju sansu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-21-2013 19:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*izgleda da smo mi u raskoraku ovdje. ja sam konto da je hiljadu maraka priostojna plata u mo. ali mozda ja ne znam vrijednost marke, i mozda ne znam sta znaci hiljadu maraka u mostaru. moguce je.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-21-2013 19:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    *je li stvarno istina da se moze naci u mostaru poso sofera za hiljadu maraka? malo mi zvuci nestvarno ... jer mnogi bi poletili da se tamo zaposle.



..ja mislim da se moze naci ..jer znam dosta shofera koji voze za auotprevoz i Globtur ..globtur mozda malo bolje placa trenutno ..imash dosta prevoznika koji imaju svoje kamione pa zaposhljavaju shofere ..razvozat pizzu ili biti neki shofer u nekom dostavnom autu po mostaru je sigurno manja plata ..nemoj me sad fatat za rjec jeli hiljadu ili je vishe mozda cak manje ,ali se moze naci poso shofera ..ja sam prico sa covjekom koji ima svoja auta koji taxiraju svaki dan na relaciji sarajevo mostar po dva puta dnevno i imaju dosta auta ,kazu da im je tesko naci shofere jer dosta njih nece da rade taj poso jer im ja kazu malo hiljadu maraka i osiguranje

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-21-2013 19:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    *izgleda da smo mi u raskoraku ovdje. ja sam konto da je hiljadu maraka priostojna plata u mo. ali mozda ja ne znam vrijednost marke, i mozda ne znam sta znaci hiljadu maraka u mostaru. moguce je.



..kad pogledash na hiljadu maraka jeste pristojna plata ,jer mnogi ljudi imaju stanove u svome vlasnistvu ili kuce i ne placash kiriju ,ako si postanar onda ta plata nije pristojna i ne mozesh prehraniti familiju ako ti zena ne radi ,znaci moraju obadvoje muz i zena imati poso ..cjene jesu evropske mnogih artikala ,povrce voce ,cigarete i alkhol za nasha primanja u inostranstvu su mala a za nihova primanja su nekako prihvatljiva i moze se podnjeti ..kilogtam mesa gotovo sto kosta kao kaod nas u Danskoj

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-21-2013 19:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    haj vako .... i siguran da cemo se sloziti .....

    zamisli da su tvoja djeca.



..tana naravno da bi mi bilo zao i moje i tudje ,ako bi imali izbor da rade i zarade hljeba vozeci u autorevozu a oni htjeli da voze u Avganistanu za veliku lovu onda je to njihov izbor ..ako covjek radi danas 8 sati na zapadu pa hoce da zaradi duplo vishe onda radi posle podne prekovrmen0 i ima josh jedan extra poso ,onda mi ga nije zao .jer to je onda njegov izbor i on hoce tako da ima vishe ..hoce da vozi dobro auto ,da kupi svoju vlastitu kuci da ima vikendicu tamo negdje ..sad bi trebalo meni biti zao tebe sto ti radish od sunca do sunca

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-21-2013 u 20:07.

05-21-2013 20:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4409
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Danski profesionalni vojnici idu tamo i to u Helmand provinciju,gdje najgore.Nikakva ih muka nije natjerala,sami hoce,privlaci ih drugarstvo,opasnost...sta li vec.Nemaju nikakav plan sa novcem kao nasi da kupe kucu,auto ili nesto takvo,jer kolika god da je plata ne mogu skupiti za kucu,niti im je to cilj,pare prodju kroz ruku.I ginu u tudjoj zemlji.Jadni njihovi roditelji,ne mogu tu nista vec molit Boga da ih cuva.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-21-2013 21:06 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Igrom slucaja znam covjeka koji radi kao kontrolor leta u Bagdadu
Zivi u krugu posebne sigurne zone
Plata: 26, 000 USD MJESECNO tax free (hrana i smjestaj placeno)

'ta ce zalost

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

05-21-2013 21:31 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Berberu ..profesionalni vojnik nema nema izbora gdje ce da ide ,ne idu oni sto vole ili sto zele vec sto ih poshalju ,plata profesionalnog ugovora je regulisana

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-21-2013 22:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4409
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam rekao da biraju gdje ce ici,vec da biraju sami da budu profesionalni vojnici.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-22-2013 00:27 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..tacno ,ali nisu za zalit

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-22-2013 12:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da mali nije vojnik niti se bori on ti je sa Cakom T kuhar radi u kuhinji a mali je Bakije rahmetli sto je pravio oluke.

___________________________________________________________________
Nemam potpis

05-22-2013 14:21 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4409
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako ih je neimastina natjerala,nisu morali u Afganistan i to trojica.Ima puno mjesta gdje se moze otici i zaraditi da nije ratna zona.Puno raje sad ide da rade kao konobari na prekookeanskim brodovima.Mogli su i oni tako nesto,tako da je ovo ipak njihov izbor.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-22-2013 14:31 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com