Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » POKIDANE VEZE » kajtaz » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

kajtaz Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svi smo ga zvali "kajtaz", ne znam mu ime. mislim da je sa luke ali nisam siguran

bio je sa mnom na igmanu u napadu na selo mutabdzije u sklopu oslobadjanja sarajeva kod hadjica.
ja sam imo mitraljez kineski takozvani "sijac smrti" a kajtaz mi je bio pomocnik na mitraljezu.

on je ranjen u nogu, u zglob i bio je u strasnim groznim bolovima. metak mu se zabio tacno u clanak. kad sam mu skino cizmu bila je puna krvi i vidio sam kraj metka da mu viri iz clanka.

nista ne bi od sanki, konja, medicinskog osoblja koji su nam bili obecani, tako da smo ga nosili satima i satima i satima iz ratne zone. plus jos mitraljez i municija. kajtaz je bio u groznim bolovima danima.

mi smo bili na igmanu 8-9 dana i jadni covjek nije dobio medicinsku pomoc(osim ono najosnovnije previli ga i slicnno) sve dok nije doso nazad u mostar. tek tada su mu izvadili metak.

poslije toga ne znam sta se s njim dogodilo, i nisam ga vise nikad vidio. volio bi znati kako je, da li ima posljedice od ranjavanja, itd ... da je ziv i zdrav.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-12-2013 21:05 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

RE: kajtaz Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    svi smo ga zvali "kajtaz", ne znam mu ime. mislim da je sa luke ali nisam siguran

    bio je sa mnom na igmanu u napadu na selo mutabdzije u sklopu oslobadjanja sarajeva kod hadjica.
    ja sam imo mitraljez kineski takozvani "sijac smrti" a kajtaz mi je bio pomocnik na mitraljezu.

    on je ranjen u nogu, u zglob i bio je u strasnim groznim bolovima. metak mu se zabio tacno u clanak. kad sam mu skino cizmu bila je puna krvi i vidio sam kraj metka da mu viri iz clanka.

    nista ne bi od sanki, konja, medicinskog osoblja koji su nam bili obecani, tako da smo ga nosili satima i satima i satima iz ratne zone. plus jos mitraljez i municija. kajtaz je bio u groznim bolovima danima.

    mi smo bili na igmanu 8-9 dana i jadni covjek nije dobio medicinsku pomoc(osim ono najosnovnije previli ga i slicnno) sve dok nije doso nazad u mostar. tek tada su mu izvadili metak.

    poslije toga ne znam sta se s njim dogodilo, i nisam ga vise nikad vidio. volio bi znati kako je, da li ima posljedice od ranjavanja, itd ... da je ziv i zdrav.
Vi ste isli u decembru ako se sjecam ili ? Ono kad je izdaja bila . Nisu svi Kajtazi sa Luke i ja mislim da taj nije sa Luke vec blize centru .Koje je godiste bio otprilike posto sam i ja nekad zivio na Luci i poznavao sam dosta raje od Luckog mosta do Mejdana i dalje . Mogu se raspitati ako hoces . A sto ti treba ako saznam gdje je .

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-26-2013 18:09 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da, u decembru ... kad je bila izdaja. bas tada.

kajtaz je otprilike '66-to godiste.

volio bi da saznam ista o njemu, ima li posljedica od ranjavanja I slicno ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-26-2013 21:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma zna se i i ko je izdao i gdje je zavrsio . Znam da je i onaj momak sto je stanovao kod medicinske zaglavio u Kuli ( pao u ruke cetnicima ) i vidio sam ga kad su ga oslobodili ali kako se zvao , zaboravio sam . Sta bi sa njim . Vidi , bilo je Kajtaza na Panjevini , na Aveniji , na Luci normalno ali onda bi to bio neki rod Seji Kajtazu . Haj znam jos jednog covjeka koji je bio tada na Igmanu , iz nevesinjske cete pa cemo vidjeti ako Bog da . Nemogu se sjetiti jel tada bio i onaj konobar iz kafica na Carini , stanovao isto kod medicinske Chif ili kako su ga zvali . Gdje je on sada ?

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

06-27-2013 01:29 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam tu raju sto spominjes. na igmanu je bilo puno raje iz mostara I ne poznajem svakoga.

kontam ako neko poznaje kajtaza koji je bio ranjen na igmanu sjetice se.

100% sam siguran da je on jedini kajtaz sto je ranjen na igmanu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-27-2013 20:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pravu i punu informaciju o osobi o kojoj se raspitujes moze ti dati
Alen Kajtaz sef Narodne kuhinje u Mostaru
Probaj preko Ricine jer su u kontaktu

06-27-2013 20:28 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

fala boza, probacu

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-27-2013 23:09 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za "semiraizsvemira" taj sto je zaglavio u Kuli
je Huso Begovic .Ozenjen i zivi mensecini bas u
Blagaju.

06-28-2013 03:05 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Za "semiraizsvemira" taj sto je zaglavio u Kuli
    je Huso Begovic .Ozenjen i zivi mensecini bas u
    Blagaju.

Jes , Huso . Zao mi ga bilo ali eto hvala Allahu sto mu olaksa iskusenje u koje je zapeo . E nisam znao da je u Blagaju 10.gif E drago mi je da je ziv i zdrav i on i svaki borac ABiH koji su se zrtvovali da danas neki mogu pljuvati po herojima ABiH
Hvala ti , ziv bio i da te dragi Allah nagradi za ovu informaciju 10.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane semirizsvemira dana 06-28-2013 u 16:51.

06-28-2013 16:51 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E spremi se pa ga obraduj sada sa 100 maraka 23.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

06-29-2013 08:10 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana , nadje li tog Kajtaza ?

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

03-19-2017 01:19 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nazalost sema nikad nisam sazno nista o njemu. volio bi da znam da li mu je zarasla rana, da li je imo posljedica itd ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-21-2017 16:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, po vrsti ranjavanja..skocni zglob...to je najvjerovatnije Alen Kajtaz.. (ovo mi rece medic. sestra)

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-21-2017 21:47 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

fala djemka. znamo li ista o njemu, je li mu zarasla rana kako treba?

minimum 4-5 dana se smrzavo na snijegu sa metkom u clanku.
tek kad smo se vratili u mostar dobio je medicinsku njegu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-21-2017 22:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Saznacemo..

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-21-2017 23:10 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Saznali smo 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

03-22-2017 13:19 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa podijeli su nami

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

03-22-2017 20:01 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com