Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » PRAZNO/vjerje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

PRAZNO/vjerje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

PRAZNO/vjerje,ili sta sve ne valja, po nasim starim obicajima,uvjerenjima, vjerovanjima ,navikama , raditi da nebi bilo 08.gif

02-08-2014 03:40 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by STECAK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sjecam se ,kao klincu, roditelji mi nikada nisu dozvoljavali da zvizduckam u kuci-kazu samo ne valja -a saznajem da je u stvari vjerovanje "da u kuci nikada nece biti para".

Za smece isto ,nikada se nije "prosipalo" iznosilo vani u vecernjim satima -pojma nemam zasto.

Prilikom izlaska iz kuce(sad ne znam tacno, 07.gif ) prvo lijeva pa desna noga preko praga/il' obratno-zaboravilo se .

Nekad bi stariji ljudi govorili kako ne valja stajati na pragu-citam da u Rusiji vjeruju da se nekad tamo pod pragom cuvala urna sa umrlim -pa "k'o da mu nisi tezak ako stanes na prag."

02-08-2014 03:47 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

___________________________________________________________________

    02-08-2014 08:55 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stecak,sve je bilo prvo desnom nogom,ili rukom,obuvati se,zakoraciti,jesti,pisati...dzaba sto si ljevak,moras desnom 02.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    02-08-2014 10:40 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kad bi se kao djeca sudarili glavama u igri,moramo jos jednom umrijece nam majka 01.gif

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    02-08-2014 10:41 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2110
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kidati nokte navecer u kuci.............. 02.gif

    ___________________________________________________________________

      02-08-2014 11:27 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      BMW BMW is a Male
      rodjeni




      Poruka: 850

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nikad ne putujem Utorkom a zena ne pere ves isto Utorkom e sad sto nemam pojma negdje sam cuo,ali treba se drzati one ako caras caraj do kraja

      ___________________________________________________________________
      Nemam potpis

      02-08-2014 15:19 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
      HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
      Administrator




      Poruka: 6171
      Location: Boston,MA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kad se cuje ili vidi hitna kaze se pu pu pu i prekrste prsti

      ___________________________________________________________________
      zzzzik ~ 모스타

      02-08-2014 15:58 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
      berber berber is a Male
      moforaja


      Poruka: 4397
      Location: Na Tepi

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kucati triput u drvo da zlo ne cuje 01.gif

      ___________________________________________________________________
      nema vise ni tepe

      02-08-2014 16:40 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
      STECAK STECAK is a Male
      moforaja


      Poruka: 3604
      Location: Mostar
      pokretac teme Thread Started by STECAK

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Siti dugme dok je kosulja , majica & na tebi .

      02-09-2014 04:37 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kazu mozes ushivati ali nesmijes pricati dok se to radi...
      hebigaa budi sada pametan kazu dok su se stari slusali bilo je bolje

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      02-09-2014 12:57 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne vjerujem u te price i paganske obicaje....jos sad kad sam rodila naslusala se svega i svacega...nemoj joj ves navece unosit ili razgrcat...posebno ne na izvrat....kad ti kazu zadijete da je lijepo (u sebi reci mashallah)...nemoj se kupad poslije poroda 40 dana(ova mi je vrh)...rodila na carski...dok sam na ontenzivnoj bila sestra me vodila da se istusiram... Oprala kosu cim sam kuci dosla...nemoj maloj kidat nokte navece...ne kupaj je utorkom...a masinu ipalit ni slucajno...nemoj tasnu na pod stavljat neces imat para( vala gdje god je stavim svakako nemam para)...kad idem na put mama pusti vodu na cesmi...( cesto putujem) ali mamu ubjediti da ne pusti vodu nemoguca misija....

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        02-16-2014 23:17 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja bi sve ove savjete poslusala kad bi mi neko dao barem jedan racionalan razlog..

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          02-16-2014 23:19 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sve smo to pokupili od Pagana 07.gif
          crna maèka, triput pljuni... pu, pu, pu... 10.gif

          ___________________________________________________________________

            02-17-2014 00:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            berber berber is a Male
            moforaja


            Poruka: 4397
            Location: Na Tepi

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ...ovo za rezanje noktiju navece pretpostavljam da potice iz vremena kad nije bilo elektriciteta,pa se nije dobro vidilo.
            ...za zene kazu da su osjetljive poslije poroda i da se mogu lako uplasiti u mraku,zbog toga gori svjetlo 40 dana,mozda je to i za razgrtanje vesa navecer.
            ...proliti vodu kad neko podje na ispit,na put vidio sam i u turskim serijam,moja bi majka rahmetli rekla da ti sve tece kao voda,tj.prodje bez problema,taj mi je obicaj pravo simpatican i ja i dan danas to radim svojo djeci 10.gif

            ___________________________________________________________________
            nema vise ni tepe

            02-17-2014 00:34 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com