Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » RAK-ZLOCUDNI TUMOR moze se i bez njega? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gdje je ta firma i jeli isporucuju po narudzbi ili se moze kupiti kao u radnji?

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

04-28-2014 14:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.ecoline.ba/


buna, bijelo polje....
vidjala sam neke njihove proizvode u megamarktu i pojedinim trznim centrima :)

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    04-28-2014 15:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4397
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala Refla na informacijama,da sam vidio u radnji ne bi znao da je ekolosko.

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    04-29-2014 12:46 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ima berber njihova oznaka na polici i razlikuje se...barem meni...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      04-29-2014 14:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..gledo sam proshle godine u megamarktu da ima kupiti ekoloshki proizvoda

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      04-29-2014 15:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te
      pokretac teme Thread Started by pasha

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      upitno je koliko su ovi proizvodi ekoloski, kakva je kontrola!?

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      04-29-2014 17:03 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..to je pitanje koje se cesto postavlja dole u BiH .ko kada i gdje kontrolishe te proizvodjace .vjedva da imamo drzavnu laboratoriju na granicnom prelazu za uvoz robe iz vana i ne mislim da neko kontrolishe svakodnevno te proizvode ..jeli taj ecoline firma koja proizvodi ili koja odkupljuje proizvode od proizvodjaca sa kojima ima ugovore ja to neznam
      ..probo sam ja paradajz i povrce sa tih polica i moze se osjetiti razlika u svakom slucaju

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      04-29-2014 20:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      eh sad pasha puno pitas hahah...salim se...ali od svog moguceg izbora pivrca i voca oni su mi najbolji sto se eco hrane tice...a ovako se isto snalazim sa strane...recimo slaninu mi pravi od prijateljice tata iskljucivo za moju mamu...onda domaca jaja,kajmak i sir od nekih ljudi koji zive na selu...krompir neposipani od kolege...samo sto je to kolicinski malo....nazalost malih domcinstava koji se bave poljoprivredom skoro nema

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        04-30-2014 00:39 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..zalosno je to sto se ljudi ne bave poljoprivredom ,znam jednu zenu koja svako jutro snese 100 litara domaceg mlijeka u Mostar ..jadni ljudi sa sela nisu ni svjesni da imaju radno mjesto na selu ,lete u grad i rade ko fizicki radnici mjeshajuci malter za platu koju ne primaju po nekoliko mjeseci ,njive leze u korovima ..tri krave daju po 25 litara mlijeka svaka ..litar mlijeka preradjeng u prodavnici kosta 1.5 u prosjeku .zar je puno platiti istu cjenu za litar domaceg mlijeka .znaci to je svaki dan sto maraka na mlijeku ..sve tri krave ne mogu danas da pojedu 50 maraka hrane ..trideset dana plata ti dodje 1500 km svaki mjesec i to redovno ..ostaju covjeku telad za proshirenje proizvodnje i za meso a djubre za sadnju ostalih prozivoda..ja imam rodjaka koji radi na selu i njegova mjesecna plata kad sabere sve za godinu sto proda i prozivede je 3.500 KM vishe radni sati od njega ima danas jedan doktor koji nema toliku platu ...plus sto se od tih prozivoda hrani cjelu godinu .kaze da nikad dalje posle 12 sati nije radio na njivama i oko kuce ..pored toga zivi u Mostaru ..neka sad pametni sjede u fejicevoj pod suncobranom i gustirajuci svoju jutarnju kafu ..danas u Mostaru zivi 70 posto ljudi sa sela .. na selu ih neradi ni desetak procenata onih koji od toga stvaraju sebi egzistenciju ,vecina nesto ceprka da zadovolji samo svoje potrebe a veliki broj gleda da zaradi platu u nekoj firmi u kojoj ih niko i rjetko placaju pa cak i oni koji zive na selu gledaju da se domognu nekog posla u gradu ..pa cak ni oni nece da rade onoliko koliko bi mogli da imaju od svog rada

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 02:08 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a jel' ,pravo, zalosno
        ko se danas sve naziva
        MOSTARCEM
        (bez uvrede )

        onda moramo dodavati
        stvarni, jedini , pravi, pravcati,itd---------------mostarac 26.gif 21.gif

        04-30-2014 02:22 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Znam ljude koji su se vratili na selo.Medjutim,bio sam nemalo zacudjen kad sam vidio da ne drze cak ni kokosi,a kamoli kravu.Kazu nece obaveze da mogu hodati.
        Sta onda reci za obradu zemlje,a selo je dragi kamen,izvori vode na puno mjesta,sunce i sve sto treba.
        Na pijaci vidio jednog iz tog sela,kontam kupicu od njega sir,znam da je dobar.Kaze on da nije sir on pravio,vec kupio negdje u Livnu,Imotskom,ne sjecam se i onda preprodaje.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        04-30-2014 14:15 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Berberu raditi ne dalje od 12 sati na svom manju biti u svojoj drzavi i svome gradu i zaraditi 3 500 km mjesecno je veca plata vec da radis bilo gdje u Evropi ili svjetu .Bio je i taj moj rodjak u Njemackoj i kaze da se ne bi nikad vratio da radi .jer lakse zaradi pare na svome imanju gdje ga niko ne zajebaje i niko mu ne gleda na sat kad je pisho vec sto ih zaradi u njemackoj .sto nacina na selu ima da se zaradi novac .meni se cin da svok zeli da se nazove gradjaninom i da se pisha u wc sholju i da pusti vodu iza sebe .sta ce da jede i kako ce da sere to niko ne razmishlja .

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 14:38 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od STECAK:

          a jel' ,pravo, zalosno
          ko se danas sve naziva
          MOSTARCEM
          (bez uvrede )

          onda moramo dodavati
          stvarni, jedini , pravi, pravcati,itd---------------mostarac 26.gif 21.gif





        ..ja niakd nisam potenciro to Mostarac ,pravi ,stvarni jedini itd itd ..dosta raje a posebno iz Mostara cesto koristi tu uzrecicu kad o nekome nesto kaze ,pa onda doda ,znash njega on ti je pravi mostarac ..znam ih pravi do devet koljena ali ne bi sa njim kafe nikad popio .tako da to meni nista neznaci u zivotu

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 14:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Meni je pravo glupo dijeliti ljude po mjestu rodjenja,niko nije birao gdje ce se roditi i ono mostarsko seljak,kuma,gunjas i slicno je pravo glupo i idiotski.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        04-30-2014 16:02 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4397
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I zbog takvog gledanja na ljude niko nece da zivi na selu,pa makar imao sve uslove da dobro zivi,nije popularno.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        04-30-2014 16:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sve je u glavi sto kazu .sve stvar percepcije mozga i dobrim djelom kompleksa

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 16:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ja pito jedoga bili podjelio reklame u feicevoj .kaze nebi nikada kad hljeba ne bi jeo ..kazem ja njemu ,eti njemu ja bi sad samo neka me plate

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 16:08 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        STECAK STECAK is a Male
        moforaja


        Poruka: 3604
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        velika je razlika izmedju seljaka i seljacine
        a cini mi se da je Mostar pun seljacina ,koji
        jos uvjek, cuclaju jednu kafu do podne a jednu navece
        u kaficu -taman kao da im je 18 (ko birvaktile) i
        nadoseraju povazdan a nema da ne znaju o bilo kojoj ,
        s kim se , kada se ,kako se ,a ako niko od njih nije umocio (ili neko da im je ispricao)
        oda je ovaka/onaka /svakakva.
        Eto i to je je'na rak rana Mostara. 07.gif

        ps.Kultura ponasanja i ophodjena ( i izrazavanja) mi pokaze sa kakvom osobom "imam posla".

        04-30-2014 23:28 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..sto je jedan govorio ,koji cu je kurac jebavat ako mi raja nece znat za to 13.gif 13.gif

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        04-30-2014 23:58 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com