Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Poplave, ki » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

... ja... samo... (kako je veæ tamo grijanje bolje riješeno) ...na toplijoj temperaturi se svaki materijal širi... 02.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 11-03-2015 u 16:54.

11-03-2015 16:54 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..hajdare kad ces ti na red da te uskope ,ili si vec bio podvrgnut tome cinu 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 11-03-2015 u 17:24.

11-03-2015 17:23 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..hajdare kad ces ti na red da te uskope ,ili si vec bio podvrgnut tome cinu 02.gif


Pokusavam da ne ponavljam tudje greske, hocu reci, ucim se na tudjim, da sam ne bi pravio greske...
Znam, ne moze se biciklo naucit vozit gledajuci, ali ne moram ni "kupit" svaku filozofiju koja mi se prodaje...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 11-04-2015 u 09:46.

11-04-2015 09:43 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

        citat od refleksija:

      U svedskoj nisam bila n izivjela ali prijatelj je otisao u svedsku (ima hrvatski pasos) i naprosto je odusveljen uredjenim sistemom, socijalom i svim sto uz to ide...medjutim o.k. nigdje zemlje kao Bosne i standarda kao u Bosni i Hercegovini, o Mostaru da ne pricam- pa hajmo svi nazad...moze li 01.gif

    Dobrodosla si kao gost kod mene, da ti pokazem Svedsku. Rado bih ti pokazao i dijasporu, ali nema je. Ili su na poslu, ili stede. Treceg stanja nema. (Naravno, ne pricam o onih 7 % nenormalnih).

    Nije meni cudno da domicilni gledaju na jedan dio dijaspore kao sto gledaju, ali da taj jedan dio mogu da vide u svojim sadasnjim zemljama boravka, smijali bi im se.
    Isto kao sto se jedan dio dijaspore ibreti, cudi i smije vjecitim ispijacima kafa, po 3 sata, i price da nema posla. Pa kako ce ga biti kad sjedis i pijes kafu pet sahata i kukas. Mozda bi ga valjalo ponekad i potraziti (ako ga je kogod izgubio).


haidar, hvala na pozivu 01.gif
ma u sustini se slazemo...ja sam vec u vise navrata napisala da ne smatram da ljudi u dijaspori beru novac s grane, da im je ko bubreg u loju itd...ne, ali zive u jednom uredjenom sistemu sto kod nas nije slucaj...to za ispijanje kafe i kukanje u mostaru stoji 100%....znam iz iskustva kad sam u firmi trazila radnike i to sam sve sa biroa pokupila i od 50 razgovora niti jedna osoba nije pokazala pa ni 5% zainteresovanosti a ne nesto drugo....medjutim, tu ulogu igra i biro koji apsolutno nema koordinacijsko tijelo, plan itd...totalno su neorganizovani....evo sad trenutno prolazim obuku koju je pokrenuo AQUIT s federalnim birom za zaposljavanje....ja sam prosla obuku u trajanju od dvije godine i imam kvalifikaciju trenera (osobe koja obucava osobe s biroa za odredjenu djelatnost - konkretno turizam), te osobe s biroa mogu a i ne moraju imati skolu turistickog smjera....moje je da procijenim da li mogu da se prekvalifikuju na odredjeno mjesto u turizmu...medjutim...biro tri dana priej obuke mene pita da li mogu prihvatiti 3 praktikanta (bez predhodnih objasnjenja i pitanja)...hajde ja kazem o.k. izorganizujem ovamo svoje osoblje, sebe itd....biro jos nije poslao nikoga na dan kad obuka u biti pocinje - oni su ti koji salju meni kandidate....juce su trebali poslati 3....ljudi iz aquita dosli da vide kako ide obuka...ljudi se sokirali - biro je dobio novac za to!!! i to ne bas male novce...rijec je o milionima....eh sad....ono sto sam ja uradila...imam kolegicu na birou koja zaista hoce da ovaj projekat bude uspjesan pa se s njom privatno dogovaram, planiramo itd.....ja kao osoba koja i nema interesa u tome (a po pravilu bi trebala)...trazim da mi posalju praktikante....ovo je samo jedan od primjera kako u nas apsolutno nista ne funkcionise...navedoh samo jedna od primjera totalnog nefunkcionisanja i nepostojanja sistema....i onda normalno da cu biti izrevoltirana kad mi nek spomene neki standard i uslove zivota u BiH....jedna banalna stvar se iskomplikuje, propane itd...takle, ovo je samo jedna primjer u moru primjera....zbog prirode posla mnogo komuniciram s ljudima iz drugih drzava a i putujem...prvo sto stranci konkretno u mostaru primjete je prljavstina i prosjaci....dakle pored 5-6 komunalnih preduzeca, mupa ,mi dajemo takvu sliku...i onda sta da neko pomisli nego da zivimo u haosu od grada i drzave...sto je ocito i cinjenica od koje politicari bjeze!!! - imamo standard....koji bola standard...dno dna !!!

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    11-04-2015 14:09 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Znam ja da je dole haos, zato ti i pisem sto ti pisem. I saaaam sam vani, znam kako je ovde, I ne mogu NI zamislit kako je vama dole. Suosjecam, ali sam digao ruke.
    Odakle promjena treba da dodje? Odozdo ili odozgo? Male su sanse da se narod osvijesti, a jos manje izabrana klika na vrhu. Ruzno je reci, ali pomalo je ono, trazili ste gledajte. Na zalost, stradaju koji najmanje zele takav sistem.
    BiH je bolesno drustvo na jedan nacin (iako ima jedna masa ineligentnih i naprednih ljudi, ne kaze se dzaba, sto jedan lud pokvari, stotinu pametnih ne moze popravit), ali vjeruj mi, tzv zapad je isto bolestan, samo od drugih bola.

    Opet ti ponavljam, da samo vidis ovde dosta nasih ljudi kako zive, NE BI se mijenjala za njihov zivot (ne mislim na uslove koje imaju, vec na nacin zivota koji vode). Ljudi bukvalno ne zive 11 mjeseci, i onda izdivljaju onaj jedan mjesec. Zato sam i napisao, da znate kako zive, drugacije bi ih gledali.

    11-04-2015 16:30 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://www.klix.ba/lifestyle/drzave-ciji-su-gradjani-najsretniji-najzdraviji-i-gdje-je-najmanje-kriminala/151104077


    pa eto....lose je gore 35.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-06-2015 10:38 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U neko doba je u Begešu živio jedan æaknuti profesor matematike. Zvali ga Begešani Ludi Albert. Jedva ga nekako zaposlili u nekoj školi a i to nije dugo trajalo. On je imao obièaj reæi:"Ljudi,sve vam je to relativno".......

      11-06-2015 12:16 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

          http://www.klix.ba/lifestyle/drzave-ciji-su-gradjani-najsretniji-najzdraviji-i-gdje-je-najmanje-kriminala/151104077


        pa eto....lose je gore 35.gif





      ..da bi se do toga doshlo treba neretva dosta govana da pronese ili da neretva dosta mozgova ispere .ja sam imo jedne prilike posjetu jednog Danca ..sjednemo mi tako jedne prilike na kafu isored jednog kafica da popijemo kafu ..tom prilikom dodjose dva policijaca da i oni popiju kafu ..sjedimo mi sjede i oni ,kafa po kafa sok po sok i na kraju mi ustadosmo i odosmo a ti policajci i dalje ostadose da sjede ..upita mene ovaj Danac jeli ovo normalono kod vas da policija sjedi po kafanama i ispija kafu ..kazem ja sasvim normalno ..za ovo bi u Danskoj i Norveskoj dobili otkaz .sjediti mozes samo onda kad koristis pauzu za rucak ..onda se cudimo sto je kod nas ovako a u norveskoj drugacije 35.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-06-2015 15:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..dezurni doktor u bolnici ne spava ,na jednom bolnickom odjeljenju nema puno doktorski soba za spavanje po odjeljenju ..ód cjele ekipe dezurni mozda jedan doktor u smjeni ima sobu za spavanje dok ostali sjede u kancelarijama ..ko kod nas smije porobusiti doktora u bolnici ..smjeo sam ja kad sam mu nogom bubno u vrata 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-06-2015 15:09 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stranica (18): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com