Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pitanja za prekrivene zene » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Magistar ce nam otkriti cijelu istinu ,
nekako mi bas u zadnje vrijeme "lukavo "
(baska ko pravi Latin) suti i kao da ga gledam ,
kikoce se negdje u kutu firme gdje radi i konta
"neka se glodzu-samo neka se glodzu ". 13.gif

09-16-2014 12:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860
pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Ferrari:

        citat od semirizsvemira:

          citat od vjetar:

        ..ne ni slucajno ,ovde na zapadu mu nesmeta deda mraz a ni kad odmara za bozic i novu godinu i kad od gazde dobije poklon za bozic


        ..filandra je to zestoka 13.gif
      Glupsone , ja nemam gazde jer sam ja gazda . vec sam to rekao jednom .
      Drugo muslimanke se ne umotavaju 08.gif
      Trece , eto fearrija on zna sto posto da se muslimanke prekrivaju silom , znaci tjeraju ih ocevi i muzevi . Pa sto se svaka dankinja i svedjanka prekri a vecina se nije ni udala za muslimana
      Ferari je obasho cijeli svijet i vidio svaku plazu na svijetu 04.gif Koje jade 10.gif Dovoljno je bilo da pogleda bilo koji program o zabrani prekrivanja djevojki u Francuskoj pa da se uvjeri u suprotno 19.gif Pasha ce nam od sada djeliti lekcije o Islamu jer eto ja , po njemu , pojma nemam 24.gif Bolan pasha ja sam za Tebe dokrtor Islamskih nauka jado . Osim pionirskih pjesama znas li i jednu suru ispravno proucit ( u to prosto sumnjam ) 35.gif Evo de nas ti nauci o Akidi , Siri, Hadiskoj nauci, Tefsiu 10.gifEto , ja cekam ko Godo 13.gif


    Ne razumijemo se ocito , to je 100% do moje nepismenosti .
    Nema veze , uglavnom ja tene kontam sta ti hoces da kazes i to je bitno.

    Gledam ja puno tih dokumentraca , ne znam sta bi ti reko.
    Pokrivanje treba da bude indivudalna odluka ,
    bas kao sto komplet vjera treba da bude licna stvar.
    Necu uno ulaziti u rasprave , samo jedno pitanje.
    Ko je veci vjernik :
    1. ona zena koja se ne prekriva , i ne klanja redovno , ali u isto vrijeme
    je skupila hiljade i hiljade sevaba .
    Nikad nikog nije olajala , vrijedna , fina domacica , primjerna majka ... i
    jos koliko hoces epiteta .
    2. ona koja se prekriva , redovno klanja a u isto vrijeme radi sve ono suprotno od ove gore .

    Znam obje vrste zena i ja znam odgovor na ova pitanja , ali me interesuje tvoje misljenje .
    Moj bog onaj kojeg ja postujem i u koga vjerujem , i onaj kojem su se klanjali svi moji pretci .
    Ce uvjek dati prednost ovoj prvoj zeni , i kad bude sudnji dan , znam da ce ova prva
    zavrsiti u Dzennetu .

    O putovanjima .... moj svemirac , neznas ti ni na karti pokazati zemlje u kojima sam ja bio .
    I sta sam sve vidio.Koje sam ja granice prelazio , to ti ni u snu neces preci , ali to je neka druga prica .
    A opet ti ponavljam , te 'halal' plaze niti sam trazio , niti mi trebaju .
    Ali da sam Arap , bio bih sretan da one postoje i kad bi vec branio mojoj zeni da se kupa sa ostalim svijetom.
    Sigurno bih Isao na takve plaze , a ne na ona mjseta koja njoj ne prilice .
Vidi , dok je vama bilo otic na Bunu na izlet do rata ko da ste na Maldivima , meni je Evropa bila mala 19.gif
Sto se tice tvog poznavanja Islama ( u svezi sa ovim zenama ) vidi se da pojma nemas . Eto ti Postoje muske i zenske plaze u mnogim dijelovima svijeta 19.gif 21.gif 21.gif znas ko ce zavrsiti u Dzennetu a koja u Dzehenemu . Kad malo procitas mozemo o tome pricati

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

09-16-2014 13:27 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad bi ti odredjivo ko ce u dznenet a ko u dzehenem ,nedaj mi boze

..izgleda da si ti to sebi umislio pa djelish ljudima lekcije i odredjujesh ko je glup a ko je losh i ko je dobar musliman .

..tako su oni sebi danas u Iraku sebi dali za pravo da oni kazu koje muslmane treba pobiti

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-16-2014 13:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa reci jos jednom mesto ruzno protiv partizana 35.gif
Vidis koliko su ti oni valjali , ne bi bez njih vidio svijeta .



A gdje nam je to ono islo boze boze ... da se nije islo malo na ekskurziju
po bivsoj Yu ... ili sa Ferijalcima za vikend do Beograda ili Zagreba ...


qq qq rodilo se ono slatko , ma ni Zuko Dzumhur ti nije ravan 02.gif


De nam malo pricaj o tome , koji je osjecaj biti u kuci cvijeca ili na Maksimiru ?

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ferrari dana 09-16-2014 u 15:42.

09-16-2014 15:41 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ne diraj ga ni spartlom ga iz svedske ne mozesh pokupit

..kad bi ga valjak satro ne bi ga odljepili sa svedskog asfalta

..filandra je to zestoka 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 09-16-2014 u 16:14.

09-16-2014 16:14 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Vidi , dok je vama bilo otic na Bunu na izlet do rata ko da ste na Maldivima , meni je Evropa bila mala 19.gif
    ...........
    ...........
    ..........






Pa jes, pošto se Gacko stvarno geografski nalazi u Evropi... 01.gif





-------------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

09-16-2014 18:04 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro si "dobacio" poslije tolikih godina
spartanja po Europi.
Kad nisi do Amerike ,sve je podbacaj 13.gif

09-17-2014 02:12 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bosanka sa hidžabom uspjela u svojoj kampanji, FIBA mijenja pravila

Indira Kaljo, Bosanska sa adresom u Sjedinjenim Amerièkim Državama, je profesionalna košarkašica. Prije nekoliko mjeseci pokrenula je kampanju u kojoj od FIBA-e traži da joj omoguæi da igra u hidžabu. Juèer je dobila vijesti koje je željno išèekivala.

Indira Kaljo Indira je sa šest godina zajedno sa porodicom izbjegla u Njemaèku, a nakon toga i u Sjedinjene Amerièke Države gdje je u osnovnoj školi poèela trenirati i igrati košarku.

Odgojena u islamskoj porodici, ova 26-godišnjakinja odluèila je nositi hidžab. Meðutim, pravila Meðunarodne košarkaške federacije joj to nisu dopuštala.

Pokrenula je kampanju u kojoj je tražila od FIBA-e da ukine zabranu nošenja hidžaba za košarkašice.

Na internetu je pokrenula peticiju koju je potpisalo skoro 70.000 osoba. U isto vrijeme, sliènu kampanju je poèeo i Indijac RPS Kohli nakon što je vidio ponižavanje košarkaša sikha koji nose turbane.

Pravo FIBA-e kaže da igraèi ne smiju nositi opremu koja može povrijediti druge igraèe.

Nakon višemjeseène borbe, Kaljo je dobila lijepu vijest iz Španije gdje su zasjedali èelni ljudi FIBA-e koji odluèuju o ovom pitanju.

Hidžab i tubran nisu predmeti koji mogu povrijediti druge igra, ukratko bi glasila odluka Meðunarodne košarkaške federacije koja æe važiti naredne dvije godine. Ukoliko se ispostavi kao taèna, bit æe produžena.

"Ja sam svjedokinja da se kroz sport mogu prevaziæi mnoge barijere koje FIBA želi saèuvati u ovom sluèaju. Ako ja ne smijem nositi hidžab, kako to drugi košarkaši mogu nositi tetovaže sa vjerskim motivima? Postoje mnogi talentirani igraèi širom svijeta kojima je nepravedno uskraæeno pravo da igraju u bilo koje FIBA-inom natjecanju. Uzmite za primjer moju prijateljicu Bilqis Abdul-Qaadir, prvu košarkašicu u povijesti NCAA lige koja nosi hidžab. Ona je izvanredna igraèica, ali ne može igrati u inozemstvu zbog tog pravila", kazala je Kaljo.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

09-17-2014 16:16 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...odlicno i svaka joj cast sto je uspjela da ostvari svoj cilj kroz legalne institucije i to je dokaz da su neke stvari moguce i berz prisile i represalija i da se ciljevi mogu postici na drugi nacin i ne uvjek revolucijama gje ljudi gube zivote

..ovo bi se moglo nazvati dzihadom ,jer nije svki dzihad terorizam kako se to zeli prestaviti u svjetu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-17-2014 17:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860
pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..kad bi ti odredjivo ko ce u dznenet a ko u dzehenem ,nedaj mi boze

    ..izgleda da si ti to sebi umislio pa djelish ljudima lekcije i odredjujesh ko je glup a ko je losh i ko je dobar musliman .

    ..tako su oni sebi danas u Iraku sebi dali za pravo da oni kazu koje muslmane treba pobiti
Sto Tebe ne namlate malo , platio bi im 04.gif Doticni nema blage veze sa temom , nazalost ne poznaje islam a ja nemam vremena da mu objasnim neke stvari . Jer da bi dosli do zaklucka o pitanu koje je postavio treba procitati i znati sta je Iman i sve o Imanu , sta je ahlak , sta je Sunnet , Sta su hadisi Kudsi , sta je dova i zasto ce nam itd itd a doticni o svemu nabrojanom pojma nema 21.gif Ko ni ti . Evo ovih dana odo opet loma na godisnji , u suncane krajeve inshallah . Ko hoce poslacu mu razglednicu 19.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

09-19-2014 00:26 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iz Breze ili iz Èekrèiæa ? 02.gif






---------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

09-19-2014 11:05 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..cudna Ata(konja) majko mila

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2014 11:10 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Iz Breze ili iz Èekrèiæa ? 02.gif






    ---------------------------






..slikace se na trznici ispred magareta ,onda cemo mi pogadjat koje je sema 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2014 11:11 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rekoh ja davno ," nije njegova glava za dvije noge
vec za cet'ri." 21.gif

09-19-2014 12:18 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Rekoh ja davno ," nije njegova glava za dvije noge
    vec za cet'ri." 21.gif





..sad i ja vidim

..samo neznam bili ga poredio se konjem ili magarcem tu sam malo u nedoumici pa neka mi neko pomogne 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2014 12:24 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od vjetar:

      ..kad bi ti odredjivo ko ce u dznenet a ko u dzehenem ,nedaj mi boze

      ..izgleda da si ti to sebi umislio pa djelish ljudima lekcije i odredjujesh ko je glup a ko je losh i ko je dobar musliman .

      ..tako su oni sebi danas u Iraku sebi dali za pravo da oni kazu koje muslmane treba pobiti
    Sto Tebe ne namlate malo , platio bi im 04.gif Doticni nema blage veze sa temom , nazalost ne poznaje islam a ja nemam vremena da mu objasnim neke stvari . Jer da bi dosli do zaklucka o pitanu koje je postavio treba procitati i znati sta je Iman i sve o Imanu , sta je ahlak , sta je Sunnet , Sta su hadisi Kudsi , sta je dova i zasto ce nam itd itd a doticni o svemu nabrojanom pojma nema 21.gif Ko ni ti . Evo ovih dana odo opet loma na godisnji , u suncane krajeve inshallah . Ko hoce poslacu mu razglednicu 19.gif










..kad si vec na putu mogo si odradit jednu smjenu u Siriji posto ti posnajesh islam i da se to uklapa u tovje poznavanje vjere a imash ratnog iskustva

..da obavish svetu duznost da pogurash malo bracu u borbi

..mozes lahko postat i shehid ..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

09-19-2014 12:34 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Evo ovih dana odo opet loma na godisnji , u suncane krajeve inshallah . Ko hoce poslacu mu razglednicu 19.gif



Iz Alepa ?

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 09-20-2014 u 17:14.

09-20-2014 17:13 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

        citat od Stari Grad:

      Iz Breze ili iz Èekrèiæa ? 02.gif






      ---------------------------






    ..slikace se na trznici ispred magareta ,onda cemo mi pogadjat koje je sema 13.gif 13.gif




Zar treba tu pogaðat ? 02.gif




---------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

09-20-2014 17:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com