Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Sta se krije iza odluke Demokratske fronte da ne ucestvuje u formiranju vlade Federacije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (14): « prva ... « prethodna 11 12 13 [14] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro je zapelo oko popune federalnih ministarskih mjesta
Vode li se uporedo tajni pregovori o preustroju Federacije ?
Na danasnji dan prije 24 godine su Milosevic i Tudzman u Karadzordzevu dogovorili CEPANJE Bosne i Hercegovine i popusili

03-25-2015 19:24 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od prowler2:

          citat od REALISTA:

            citat od prowler2:

          Nigdje potpore tvojih iskaza ??? Samo lajanje. de bola budi priseban. Odgovori na mojih par pitanja , onako , ljucki. Ne samo pamfletima koje si skupio na ulici. Svojim rijechima ...hajde slobodno....



        Da ti odgovorim sa potpitanjem...koji je tvoj motiv biti na strani ljudi koji su zasluzni sto sad peres cenife na zapadu? 14.gif
      Prvo ... ti si bola bolestan. na strani ljudi / da ja perem chenife ??/ Vidish I sam da nisi normalan. Vidish I sam da izmishljash nebili ponizio ljude koji nisu kao ti. Ne uspjeva ti buraz. Dapache. 01.gif



    Ti se zezas, ali ja sam ozbiljan. Nastojim razumijeti takve ljude 14.gif

    Mozda ne peres cenife, ali ocito ti je drago sto su te zestoko sutnuli nogom i dobacili cak do Amerike. Ne znam, mozda ti je drago sto si u Americi jer je drugacije ne bi vidio? 14.gif

    Ja znam da je bilo balija koji su govorili "hvala cetnicima i ustasama" sto me protjerase na zapad.
    Mozda si ti jedan od tih? 14.gif
Istina. Ima takvih. Ti su mi gori od " Doktora " .

03-25-2015 20:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od gandalf:

          citat od REALISTA:

            citat od gandalf:

          Ako ce ti i to pomoci sujeti, nema frke.. Da ja ne bi bio modar od samara, i da ne letim visoko, skidam kapu...
          Sta ce filozof realnom covjeku govoriti...



        Zar ne vidis da si isti kao "Magistar" 14.gif

        Nisi me ni pozdravio a vec si poceo djeliti komplimente o majmunima, a ne osvrcuci se na sebe. Bilo mi je dovoljno procitati par tvojih postova i doci do zakljucka da si neki covjek sa kompleksom i da patis od visine 21.gif

        Sa takvim ljudima je glupo raspravljati, samo te mogu potapsati po ramenu i reci ti DOBAR JE MEMO, DOBAR JE MEMO 13.gif

      Posteno, pogotovo ako ti tako kazes... Vjerovatno cu se zamisliti...
      A imas pravo, bojim se visina, nisam bas nesto za bangijumpa...
      Ali kako god, ostaje cinjenica da te je Magistar iz cipela izbacio....




    Izbacen si ti jado davnih dana iz cipela kad stalno dezuras na moforaja i cekas sta cu JA napisati da ti dadnem inspiraciju da balis. 13.gif

    Obuci pidjamu, navuci slape i popij jedan cokolino ne bi li ti bilo lakse 13.gif

    I mani se Bogati poezije i filozofije...katastrofalan si u tom dijelu 21.gif 13.gif

Predugo sam ja preispitivao sam sebe, navikavao se na svoj nacin razmisljanja, ucio se da volim sebe,
Da bi sada zbog tvoje gluposti mijenjao nacin govora, razmisljanja i izjasnjavanja zbog takvih kao ti....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-25-2015 23:05 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

      Jesu ... priznam.



    Kako da nisu... majku im teroristièku na poèetku rata u Tuzli...



    -
13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 33.gif

03-26-2015 20:30 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od gandalf:

          citat od Stari Grad:

            citat od Haidar:

          Sve zavisi od pozicije sa koje se gleda i vrednovanja koja su u covjeka ili usadjena ili (rijedje) stecena...
          Grci su izmislili demokratiju, ali su svi imali kuci robove koji su radili za njih, dok su oni demokratisali...

          Puno se ovde prica o tzv realpolitici, kao ono, "tako je, jebi ga"... Realpolitika je samo konvencija, izmisljotina ljudskog uma, i da je odrziva vjerovatno bi i danas bili u feudalizmu i robovlasnistvu, ili pak u kamenom dobu...
          Ali kad vec pricamo u tim terminima, ne mogu a ne primjetiti nesto. Nazivati pojedince ustasama, a tek cijele narode, je vise nego smijesno... Na kraju krajeva (obrati paznju na prvu recenicu) rijec "ustasa" je za nekoga "dobra" za nekoga "losa". U razlicitim glavama, budi razlicite osjecaje i reakcije.
          Ali eto, sve neki realpojmovi ovuda, pa jedan takav je i Sud u Hagu. I on spada u tu realnu politiku... Sta da covjek sa malo obrazovanja, prosjecno uskih pogleda na svijet, ogranicen sredinom i svojim mogucnostima misli o pojedincu i narodu u sljedecem slucaju... Politicke vodje, stranacki lideri a nadasve duhovne vodje jednog te istog naroda docekuju osudjenog ratnog zlocinca kao heroja po njegovom izlasku iz zatvora.
          Nekako tu, prestaje prica o realpolitici, a trebala bi poceti prica o vrijednostima i osnovama na kojima stojimo.


        U sridu.

        Usput, neko ranije pomenu mržnju i neke koji mrze na ovoj temi.

        Èudna je stvar mrziti jer nisi završio svoju nakanu - da doðeš na tuðe, da negiraš na zajednièkom prostoru, koji je do juèe pripadao svima jednako, pravo postojanja onom drugom.
        Pogotovu onda kad se zna da se u gradu meðu rajom nikad nije gledalo ko je ko (makar je to tako izgledalo na površini), dok se odjednom, za vrlo kratko vrijeme, ta situacija radikalno, ko po komandi, promijenila u suštu suprotnost.

        Mrziti nekoga, s druge strane, jer ti je protjerao porodicu u koncentracione logore, srušio kuæu, srušio grad do temelja i s apetitom, potrudio se da te kulturološki, fizièki, i na sve druge naèine - nestane - na pravdi boga... to bi sad ko trebalo biti isto kao ovo prvo pomenuto, u pasusu iznad ???



        -

      Bila je kataklizma, bio je rat. Ne mislim da ga treba ponovo dozivati. Mislim da treba ici dalje i ne mjeriti bol nanesenu svima.
      Isto tako mislim da se svak treba suociti sa onim sto je ili nije uradio da bude bolje.
      I opet se tu vracamo na ono sta je za koga bolje....
      Da se razumijemo.... Hrvati ne postoje. Ne postoje ni Bosnjaci. Postoji kulturno obiljezje u kojima su ti isti uzgojeni i odgojeni. Nositi nacionalnost kao odjecu, zasto da ne. Ali se poistovjetiti sa odjecom je cista glupost. Vidimo iz prilozenog tj. rata, rezultata istog, mogucnosti napretka i sadasnje situacije.
      Broje se krvna zrnca, iako ni ona nisu razlicita vec isto nose hemoglobin koji rasporedjuje kisik tamo gdje treba. Blago nama ljudima u ovako glupim vremenima. Nisu vremena glupa, vec ljudi.



    Postoji nešto drugo, ganda... postoji poistovjeæivanje s žrtvom, postoji normalno i duboko ljudsko simpatizovanje s onim obespravljenim, napadnutim, srušenim do temelja, na pravdi boga,
    nad civilom, s nekima koji su bili za mir a iduæi dan izloženi golgoti i stradanju. Ni krivi ni dužni.

    Postoji gledanje grada iz zraka ili sa uzvišice, gdje se jasno vidi koja strana je 1992. porušena, ciljano i sistematski, a koja (ostatak grada) stoji u disproporciji i kontrastu, makar je i ona bila svojski granatirana.

    Postoji i onaj Karadžiæev, vrlo jasan i nedvojben iskaz u parlamentu pred sami rat u BiH.

    Postoji i ona Poruka koju Mak Dizdar nekad davno napisa, prije nego što se ona sva obistinila.

    Postoji jasna hronologija i istorija svega šta je uèinjeno, kao i s kakvom nakanom je to èinjeno.

    Postoji i taj tvoj susret s nekim ko je znao da si ti - a i da sam ja trebao završiti u jami, kao i generacije koje su prije nas završavale u jami, iz istih razloga. I koji su nam stajali vrlo blizu. Postoje i moji susreti s nekima od tih likova, a i s nekima sa iste strane koji su rizikovali vlastiti život zbog moje i mnogih drugih glava i zamalo svojom glavom platili zbog toga, i duboko nefer je i njih spomenuti.

    Postoje i žalosni brojevi, i postoji i stanje de facto i de jure, na kraju krajeva, koje je izoblièeno i napravljeno silom.

    Istina je najbolji naèin suoèavanja s (zvuèi apsurdno) s istinom.

    Naš problem je što iskrenost ili ne postoji, ili je jasno izreèena u sljedeæem:

    "Ja ne želim da živim ni s kim "drugim", na prostoru na koji sam (nerijetko) doselio, i na prostoru odakle su ti ljudi, roðeni na njemu - liferovani. "

    Postoji i ono reèeno od onog djeteta s naoèalima u dokumentarcu iz Mostara da "naše religije nemaju nikakvu buduænost ako se miješaju s onim drugima", nešto što nije bio mostarski prijeratni duh meðu "rajom". A što je sad oèit "novomostarski" duh.

    Istina jeste vrlo neugodna i bolna stvar, ali mi nismo izgleda ni na njenom poèetku.



    -

U Sridu, sto bi alkari rekli.
To je jedna materijalna dimenzija onoga o cemu pricamo.
Kako do katarze i osvjescena kod svih?
Ko to zeli i da li to hoce?
Kako naprijed? Kako objasniti da je hemoglobin isti kod svakog i da tzv nacija nema veze sa ljudskoscu?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-26-2015 23:28 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od REALISTA:

        citat od gandalf:

          citat od REALISTA:

            citat od gandalf:

          Ako ce ti i to pomoci sujeti, nema frke.. Da ja ne bi bio modar od samara, i da ne letim visoko, skidam kapu...
          Sta ce filozof realnom covjeku govoriti...



        Zar ne vidis da si isti kao "Magistar" 14.gif

        Nisi me ni pozdravio a vec si poceo djeliti komplimente o majmunima, a ne osvrcuci se na sebe. Bilo mi je dovoljno procitati par tvojih postova i doci do zakljucka da si neki covjek sa kompleksom i da patis od visine 21.gif

        Sa takvim ljudima je glupo raspravljati, samo te mogu potapsati po ramenu i reci ti DOBAR JE MEMO, DOBAR JE MEMO 13.gif

      Posteno, pogotovo ako ti tako kazes... Vjerovatno cu se zamisliti...
      A imas pravo, bojim se visina, nisam bas nesto za bangijumpa...
      Ali kako god, ostaje cinjenica da te je Magistar iz cipela izbacio....



    Gdje si Magistar, sta ima, nije te dugo bilo 13.gif

    Magistar, Kliker, Gandalf....sta ovaj tip sve nije u stanju biti samo da bi zadovoljio svoju psihicku glad 13.gif

Ti sa ovim postom pokazujes svoju paranoju.
Ne shvatas da neke ljude nije briga da "kritikuju" tzv svoj narod, istovremeno dok kritikuju ponasanje drugog.
Bolest je ista svugdje, bila ona hrvacka ili bosnjacka....
Bolest je bolest.... Ona je odsustvo zdravlja.
A zdravlje je prirodno stanje zivog organizma. Bolest je nesto sto je dodano na zdravlje. Nikako prirodno stanje.
Sta uzrokuje bolest je pitanje koje se treba postaviti.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-26-2015 23:44 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od Stari Grad:

          citat od prowler2:

        Jesu ... priznam.



      Kako da nisu... majku im teroristièku na poèetku rata u Tuzli...



      -
    13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 33.gif


Auspuh se ponovo promolio...
...èekaj dok ti se STECAK ponovo ne naklati na kosti...
... biæe ponovo tišu mišu brže bolje... 13.gif "mudro shutim" 13.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-27-2015 00:12 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

        citat od prowler2:

          citat od Stari Grad:

            citat od prowler2:

          Jesu ... priznam.



        Kako da nisu... majku im teroristièku na poèetku rata u Tuzli...



        -
      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 33.gif


    Auspuh se ponovo promolio...
    ...èekaj dok ti se STECAK ponovo ne naklati na kosti...
    ... biæe ponovo tišu mišu brže bolje... 13.gif "mudro shutim" 13.gif



    -
De zivota ti objasni ... auspuh ??? Stechak da se meni naklati na kosti ??? De se malo prisaberi 33.gif

03-27-2015 18:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prisaberi ? 04.gif

Tobe jarebi... tebi da je nacrtat, opet ti ništa ne bi jasno bilo... 04.gif ðe bola nestade neku veèe kad se STECAK pojavi ? 13.gif
Kontam ... nezgodno uæ u mašinu... a nema saveznika... 02.gif



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

03-28-2015 00:09 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    LBs8slnSvO4

03-28-2015 02:02 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Traži li ste, gledajte
glasali ste, trpite

valjda æe se za èetiri godine opametit, ako išta ostane

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-28-2015 02:43 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

od ovih zadnji izbora niti slusham vjesti a niti citam politicka desavanja u BiH ,od svih vjesti iz BiH pratim samo vremensku prognozu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-28-2015 12:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vrijeme bez promjene
uglavnom lose

bit ce bolje

03-28-2015 14:44 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji
pokretac teme Thread Started by Boza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tacno,politicki kreatori pored raspolozenja uticu i na vrijeme
Politika na desno ravnaj se je pomela i Mostarske kise

03-28-2015 15:02 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stranica (14): « prva ... « prethodna 11 12 13 [14] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com