Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Su » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Suðenje Puljiæu: Zaštiæena svjedokinja o odvoðenju iz stanova Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Suðenje Puljiæu: Zaštiæena svjedokinja o odvoðenju iz stanova

    http://bljesak.info/rubrika/vijesti/clanak/sudenje-puljicu-zasticena-svjedokinja-o-odvodenju-iz-stanova/113935


Prvi svjedoci Tužiteljstva BiH na suðenju za zloèine poèinjene u Mostaru isprièali su kako su dva èlana njihove obitelji odvedena iz stana u svibnju 1993. godine.

Zaštiæena svjedokinja S-1 izjavila je na suðenju Mili Puljiæu kako su njezinog supruga i djevera odvela dvojica vojnika, nakon što je izbio sukob izmeðu Armije BiH (ABiH) i Hrvatskog vijeæa obrane (HVO), kada su poèela “masovna kupljenja Bošnjaka”.

“Bilo je oko 23 sata kada su došla dva èovjeka u maskirnim uniformama... Jedan je rekao djeveru: ‘A tu se kriješ.’ On je rekao:‘Ne krijem se, Ante.’ Rekli su i mom mužu da poðe, kazali su: ‘S kim si, takav si’”, prisjetila se S-1.

Navela je kako je saznala da su se vojnici koji su odveli njezinog supruga zvali Ante Zovko i Predrag Gagro. S-1 je rekla kako je odranije postojala netrpeljivost izmeðu njezinog djevera i Ante Zovke, inaèe njegovog susjeda i bivšeg radnog kolege.

Svjedokinja je isprièala kako se raspitivala o sudbini supruga i djevera, koje više nije vidjela i èiji su posmrtni ostaci pronaðeni 15 godina kasnije.

Kako je navela, dan nakon odvoðenja je otišla u Drugu bojnu, koja je bila u blizini zgrade u kojoj je stanovala.

“Srela sam Antu u dvorištu i rekla mu: ‘Ti si mi odveo muža.” On je to negirao”, kazala je S-1 i dodala kako je saznala da je djever pretuèen u Drugoj bojnoj.

Obrana Puljiæa je konstatirala kako svjedokinja u ranija tri iskaza nije spominjala da je srela Antu, na što je S-1 kazala kako misli da jeste to navela. Obranu je zanimalo kako svjedokinja zna da su odvedeni u Drugu bojnu. Rekla je kako se raspitivala preko prijatelja.

Za èlanovima obitelji, kako je dodala svjedokinja, tragala je i na Strojarskom fakultetu, gdje joj je jedna osoba rekla da joj je djever ubijen.

“Èula sam kako se Džidiæ hvalio kako ga je osobno ubio.... U nekoj jami naðeni su posmrtni ostaci mog muža, djevera, jednog radnog kolege i još deset vojnika iz Vranice”, rekla je S-1.

Puljiæ je, kao zapovjednik Druge bojne Druge brigade HVO-a, optužen za zloèin protiv èovjeènosti poèinjen nad bošnjaèkim stanovništvom. Prema optužnici, pripadnici Druge bojne su u svibnju 1993. odveli dvije osobe u nepoznatom pravcu, a njihovi posmrtni ostaci ekshumirani su 2007. I 2008. godine. Puljiæu su na teret stavljena i nezakonita uhiæenja i zatvaranje u logore, kao i upuæivanje civila na prisilne radove.

Na suðenju je iskaz dao i zaštiæeni svjedok S-2, koji je takokoðer isprièao kako su njegov otac i stric odvedeni iz stana 11. svibnja 1993. godine.

“Jedan je bio krupan s brkovima. Na kapi mu je pisalo ‘Herceg-Bosna’. Drugi je imao traku preko èela, a na drvenom nastavku puške mu je pisalo ‘pegi’”, kazao je S-2, koji je u to vrijeme imao 11 godina.

Suðenje æe, navodi BIRN, biti nastavljeno 14. travnja.

04-08-2015 17:25 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislili su "bojovnici" da se tako lako moze etnicki ocistiti jedan grad, ali su se grdno prevarili...pravda i istina kad tad ispliva na povrsinu.... 10.gif

Ima jos "Puljica"...samo polako 01.gif

04-08-2015 17:30 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima ih naravno. Samo shto se zrtve ponashaju kukavichki. Ili iz straha ili iz nekih drugih razloga ( ponudjene im pare ). Sramota.

04-08-2015 18:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zlo je ucinjeno a mislim da je jos veci zlocin negirati sve ovo
sta mogu ocekivati buduce generacije, istina se nesmije kriti

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-08-2015 21:53 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cuj zrtve odgovorne jer su primile lovu 13.gif 13.gif 13.gif
Kako postoji spisak neljudi koji su odgovorni za Uborak,tako isto postoji spisak onih koji su po naredzenju tadasnjeg
vrha HDZ-a sproveli etnicko ciscenje,odnosno odvodili neHrvate
Neki od ovih sto su odvodili su pocinili zlocine i politicki kompromisi i tuziteljstvo su sve to zataskali,na sramotu
ljudskog roda

04-09-2015 08:42 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Lingva lapsus" ili sto bi u nas kazali "greska u koracima " vjerovatno je mr.fosil mislio na clanove najuze familije koji su takodje indirektne zrtve od tih zlocina bojovnika .
Sve povjerenike i predsjednike Mjesnih zajednica treba "pozvati' na sud da dokazu svoje ne ucestvovanje u organizovanim cistkama nad ne hrvatima -posteno .

04-09-2015 12:32 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Skoro svi povjerenici mjesnih zajednica su pomrli i nisu docekali da skinu teret sa sebe
Mozda cekaju presudu Prlicu i kompaniji
U svakom slucaju prljava igra politickog vrha nacionalnih torova traje do picke materine 13.gif

04-09-2015 16:43 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako su i meni neke komsije bivse rekle da se komsija drugi koji je bio dr navodno sam ubio skocivsi sa balkona.Da nije bio u pitanju prvi sprat mozda bi im i povjerovao.

04-09-2015 18:09 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas me zanima kakva je oBrana bojovnika na sve to? Kazu da su civile vodili na stadion da ih "zastite", a muskarce su vodili u logore isto kako bi ih "zastitili" 14.gif

Sta kazu na to sto su civile bacali sa zgrada i bacali ih u kontejnere? Mozda je oBrana to da su pokusavali da nauce Bosnjake da lete, a ovo za kontejnere kazu da su "cistili" grad od smeca. Logicno...kao sto bi Combe rekao 21.gif

04-09-2015 18:18 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Cuj zrtve odgovorne jer su primile lovu 13.gif 13.gif 13.gif
    Kako postoji spisak neljudi koji su odgovorni za Uborak,tako isto postoji spisak onih koji su po naredzenju tadasnjeg
    vrha HDZ-a sproveli etnicko ciscenje,odnosno odvodili neHrvate
    Neki od ovih sto su odvodili su pocinili zlocine i politicki kompromisi i tuziteljstvo su sve to zataskali,na sramotu
    ljudskog roda
Chitaj Boza. Chitaj shta sam napisao. Zrtve odgovorne ???? Gdje si ti to prochita ( namjerna greshka , dugo a ) ??? De , de nam to objasni....

04-09-2015 20:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne volim koristit kopir-aparat
Procitaj lagano svoje kazivanje i shvatices da si jos vjerujem nenamjerno uvrijedio sve zrtve i njihovu rodbinu

04-10-2015 10:29 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zrtve odgovorne ???? Gdje sam ja to napisao ???? PS. Upucheno Bozi.

04-13-2015 20:26 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Golemo ! Ps, upuceno meni .

04-13-2015 22:31 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

GOLEMAJ PRAVO .. 10.gif

04-14-2015 21:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Radobolja Radobolja is a Male
trudim se


Poruka: 222
Location: Den

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poznajem zrtve bracu ,radi zasticenog svjedoka ne zelim reci prezime iako se lako mogu pronaci u arhivi
Zna se ko ih je odveo i pretpostavlja se ko ih je ubio
Ja sam bio na masinskom fakultetu zarobljen i odveden dalje na heliodrom,dijelilo me je samo nekoliko minuta do njihove sudbine
Nakon iskaza supruge jednoga od brace ,koja je navela Antu Zovku i Predraga Gagru Pegija kao ljude koji su odveli supruga i djevera
Ja poznajem licno Pegija,bili smo drugovi iz djetinstva s Balinovca ,Braca koja su ubijena stanovali su na Balinovcu u vrijeme kada smo mi bili djeca,znali smo ih dobro
Danas citam nekoliko dana poslije iskaza ubio se Pegi,mozda proradila savijest ili sta,Bljesak pokusaje sakriti to i govori da je umro na prirodan nacin,sigurno radi Puljica i kompanije,jer bi ovim cinom samoubistva Pegi priznao svoju umijesanost u necasne rabote ovih drugih
Sta reci o Pegiju,nije bio kriminalac,bio je nacionalista zeljan dokazivanja,nije mu trebalo ovo

04-18-2015 13:01 Radobolja is offline Pregledaj poruke od Radobolja Dodaj Radobolja u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mnogi nemaju miran san zbog pocinjenih ratnih zlocina

Danas predsjednik Hrvatskog generalskog zbora Pavao Miljevac rece da se spremaju optuznice protiv nekoliko
hrvatskih generala i vise visokih casnika zbog pocinjenih ratnih zlocina u Bosni i Hercegovini
Sta se valja iza brda mozemo samo nagadzati
Moguce je da je Haski tribunal naredio Tuziteljstvu BiH da podigne optuznice na osnovu iznesenih dokaza od strane
obrane Prlica i ekipe haskih pritvorenika
Logicno je da je neko iz Hrvatske podupirao etnicko ciscenje i prikrivao zlocine i zlocince i nemoguce je svu odgovornost
svaliti na Prlica i kompaniju

04-18-2015 20:28 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com