Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Delozacije... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Delozacije... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sprijeèena deložacija mostarske porodice Šariæ!
Deložacija penzionerke iz Mostara Kate Šariæ i njene porodice, koja je bila zakazana za danas, sprijeèena je i to zahvaljujuæi graðanima, koji su formirali živi zid ispred ulaza zgrade u kojoj se nalazi njen stan.

Opštinski sud u Mostaru je Kati Šariæ je zbog duga od 8.000 KM oduzeo stan od 52 kvadratna metra, koji je zatim prodat zaposlenici tog suda za 25.000 KM.

Tristotinjak graðana stalo je ispred ulaza u zgradu mostarske penzionerke, kako bi joj pružili podršku i sprijeèili njenu deložaciju.

Okupljenim se graðanima u ime porodice obratio Ante Šariæ, koji je zahvalio svima na dolasku i podršci.

„Zahvaljujem svim dobrim ljudima, koji su danas došli i onemoguæili našu deložaciju“, kazao je on, te dodao kako sada porodica èeka odluku Ustavnog suda kome je poslata molba za usvajanje privremene mjere kojom bi se, do konaène presude, odgodilo rješenje o deložaciji.

Danijel Rezo iz Udruženja Minores kazao je u izjavi za medije kako je ponosan na svoje sugraðane koji su se u velikom broju okupili i sprijeèili deložaciju porodice,i koja bi završila na ulici.

„Ovo je veliki odziv pogotovo za Mostar ,koji je pasivan grad. Svi smo mi dakle pasivni posmatraèi. Sjedimo na kafi i komentarišemo šta æe se dogoditi“, ustvrdio je on.

    http://novasloboda.ba/sprijecena-delozacija-mostarske-porodice-saric/

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-27-2016 18:37 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo je samo pocetak da se osjeti kako reaguje javnost. Nije jedna porodica zaduzena ima njih jos. Ako banci ne vratis njeno stan ide na prodaju javno i banka kada svoje uzme ostatak ide vlasniku????

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-27-2016 18:40 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.tacno.net/mostar/sprijecena-delozacija-mostarske-porodice-saric/

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

01-27-2016 18:43 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5949
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

      http://www.tacno.net/mostar/sprijecena-delozacija-mostarske-porodice-saric/


...aferim, ima još prave raje u Mostaru....! 10.gif 07.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

01-27-2016 19:06 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nema vishe stanova na dobrim lokacijama pa se tajkuni fataju i za slamku spasa .mamu im njihovu pokvarenu i bezobraznu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

01-27-2016 21:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne znam... Nije da sam odusevljen bankama i ovim sistemom, ali sistem je takav, igra je takva... Ako biras da se uhvatis u kolo, valjda bi trebao biti spreman da igras...
Ako uzmes lovu od banke, valjda si svjestan da je kuca bankina a ne tvoja...

01-28-2016 13:53 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

    Ne znam... Nije da sam odusevljen bankama i ovim sistemom, ali sistem je takav, igra je takva...

      Ako biras


    da se uhvatis u kolo, valjda bi trebao biti spreman da igras...

    Ako uzmes lovu od banke, valjda si svjestan da je kuca bankina a ne tvoja...



Ako biraš ?
Ne znam da li je u BiH danas više to stvar "biranja" kada ljudi de facto ... - nemaju nikakvog izbora.

Da obrnemo rezon - u duhu Bertolda Brechta - da li bi banke mogle da BIRAJU, tj. ODABERU odreðen model poslovanja koji bi se mogao .. uhm... nazvati više etièkim, ili povoditi drugim naèelima ?

Odakle u Mostaru u svakom napuštenom lokalu nova banka, gdje je bila kafana ili prodavnica, u svakom banka i ništa drugo ?

Što baš u toj siromašnoj BiH tolike banke, po kvm. grada valjda smo tu rekorder u svijetu ? Puni ljudi i zemlja para ? Puni smo proizvodnje i poslova ?
Ili ogoli i onu crkavicu koja je ostala ?

Ako uzmeš platu (dobiješ od poslodavca), èija je onda plata Haidar ? Ovo sad pitam kranje ozbiljno.

Je li ta plata tvoja ?



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 01-28-2016 u 15:45.

01-28-2016 15:41 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije zena bila duzna mnogo...tu su i kamate...iz ne znanja im se ovo desilo...zena je s parama isla na sud i rekli joj da je zavrseno...ne moze bit...morala je dobit opomenu ili nesto...mislim...puno toga ne stima...cinjenica jeste da je delozacija neizbjezna ali je i cinjenica da je sudski sluzbenik zloupotrjebio svoj polozaj

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    01-29-2016 00:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com