Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Nekad bilo... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Nekad bilo... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"

    Mostar su u vrijeme njene mladosti zahvatila savremena evropska strujanja, a njena uloga u transmisiji cijelog pokreta bila je impresivna i odigrana s maksimalnom ubjedljivošæu. Šta je njen plaè na dalekim merdijanima za svojim gradom, domom, rajom, Korzom, Rondoom, Starim mostom, Neretvom, Šetalištem i uskim krivudavim sokacima, nego i naš plaè za sretnim a prohujalim vremenom.



Sve što je napisala i dotakla je naša zajednièka rana ovdje i tamo daleko – svejedno. Marsela nikad nije bila daleko od Mostara i svoje porodice jer je imala moæ da poput lišaja na steæku bude ovdje i nigdje više. Taj topli usud i vjernost imaju odabrani. Marsela nam pokazuje sadržajnost privrženosti kao ljudski kvalitet, kao mjeru karaktera i postojanosti. Zar moramo biti fizièki ovdje da bi pokazali ljubav prema zemlji koja nas je rodila? Djelo, djelo je presudno. Marsela je olièenje ljudske ljepote. Zar nam ovo lice ne pokazuje koliko se u njemu sublimisalo esencijalnog tvoraènog genija prirode. Njeno lice podsjeæa na najsuptilnije Šantiæeve kantilene, pisane srcem i dušom ranjenog peoete iz Brankovca.

Marselina smrt je gorka sudbina Mostara. Njena i naša trajna meðusobna ljubav, pored svega trijumfuje. (Mostar, 27. 2. 2016.)

Zlatko Serdareviæ"


    http://dnevni-list.ba/web1/mostarska-neiskazana-velicanstvena-mladost/




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 03-05-2016 u 20:22.

03-05-2016 20:21 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.....Marsela......što te nema.....!?! 33.gif

    9JhpSXdXNhs

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

03-05-2016 21:22 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-06-2016 11:46 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eh moja marsela. pocivaj u miru 33.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-11-2016 18:43 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com