Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Kako mozes tako nesto rec? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

        citat od garinca:

          citat od abraxas:

        Kako možeš ovo reæi...da neæeš na Religiju. Mislim da æe se religiozni ljudi s pravom osjeæaju uvrijedjeni, jer nisu valjda šugavi? Zato ožeži po religiji. Zaslužila je, nije od juèe, nije malecna. I ako želite dobro svojoj djeci opali po religijskim dogmama. Religija zahtijeva da se slijepo vjeruje i slijedi, da si ovca, da blejiš i ne buniš se.


      nemoj druze molim te 02.gif
      pa 60% tema svakako okrene na religiju...ne mora bas svaka...
      haidare , nemas sta da se stidis...treba djecu uciti pravim vrijednostima...a najveca jje da misle sopstvenom glavom...


    O kakvom stidu pricas... 14.gif Nema stida drug, samo mi se ucinilo da moze nevini citaoc to uzeti kao hvalu, a stvarno nije... A onda opet, boli me neka stvar kako ce takav uzet istu recenicu, jer vjerovatno je uzima onako kakav je on/ona sam.
    A nesto sumnjam da su "prave vrijednosti" za svakoga iste... (Sto i ja serem, cuj sumnjam...)
    Nekome je vazno da je dijete disciplinovano, da "slusa", nekome da da bude najjaci, nekome da ima sve petice, nekome da je pokriveno cim joj kosa naraste ( cim sa 12 Godina postane punoljetna), nekome je vazno i prava vrijednost da mu je dijete prije svega hrvat domoljub, pa onda sve ostalo, itd itd... Haj znaj sta je pravo a sta nije... I da li pravo uopste i postoji...

    A to ne udarati po religiji... Ljudi kritikuju nauku, dovode u pitanje, preispituju, niko nista.
    A kritikuj religiju, sve pomahnita... Ma zaprdi im vise...

    Abra, udri gdje stignes
    02.gif


dobro de...nije stid...bilo ti neugodno da neko pomoisli da se hvalis...ja te samo htio podrzati...
ovo za "prave vrijednosti"...za MENE je prava vrijednost to so si naucio da djete misli svojom glavom...
i nigdje nisam rekao da ne treba udarati po religiji...ja sam humanista po vokaciji i uvjek sam bio kritican prema religiskom...ja sam samo mislio da se religija uvlaci u previse tema na ovom forumu...i da je ova tema bila vise ono "malo sjedim i filozofiram"...zato mi se svidjela...
ali , ako je volja pucanstva da se nastavi sa religijom , bujrum...

05-12-2016 13:28 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma jok, samo filozofiraj, ne povlaci se...
Svako je kao i obicno dobrodosao...
Neki dan sam sarao malo ovuda, po forumu, nadjem strasnih postova i razgovora... Nekada su ovde ljudi stvarno pisali...

Samo izvoli, nedaj se ometati...
10.gif

05-12-2016 13:45 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338
pokretac teme Thread Started by Haidar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nadjem ove mudrosti, sve u jednom postu... Citava filozofija zivota u 5 recenica...






Ako vec tucete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

Morate imati neko, makar tajno mesto, gde cete praviti gluposti.
Glupost je potrebna zdravlju.
Sloboda da se prave gluposti je zdrava privilegija za koju se sami morate izboriti.

Ako imate preko sezdeset godina, nemate vise prava da se zalite na roditelje,
cak iako su krivi.

Bolje je ipak da spavate. Sve sto prespavate – nece vam se dogoditi.

Volite se kad niste zajedno.
To je prava ljubav.
Ko ume da se voli samo kad je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je.

Dusko Radovic 10.gif

05-12-2016 14:13 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif


podsjeca na legendarne citate Alan Forda

13.gif 13.gif 11.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

05-12-2016 15:16 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Veliki Dusko Radovic 10.gif 10.gif 10.gif

05-12-2016 15:27 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Haidar:

    Nadjem ove mudrosti, sve u jednom postu... Citava filozofija zivota u 5 recenica...






    Ako vec tucete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

    Morate imati neko, makar tajno mesto, gde cete praviti gluposti.
    Glupost je potrebna zdravlju.
    Sloboda da se prave gluposti je zdrava privilegija za koju se sami morate izboriti.

    Ako imate preko sezdeset godina, nemate vise prava da se zalite na roditelje,
    cak iako su krivi.

    Bolje je ipak da spavate. Sve sto prespavate – nece vam se dogoditi.

    Volite se kad niste zajedno.
    To je prava ljubav.
    Ko ume da se voli samo kad je zajedno, taj ne pravi pitanje s kim je.

    Dusko Radovic 10.gif





..ja ne tucem djecu vec samo vrisnem na djecu i kazem ..djeco jebat cu vam mater ..to sto im kazem to i obecam uvecer

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 05-12-2016 u 16:30.

05-12-2016 16:29 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.... i tako i bi .... 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

05-16-2016 20:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..obecanje izvrsenje 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

05-16-2016 23:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (6): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com