Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Vlada FBiH utvrdila Nacrt zakona o zabrani pu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad sjedam u taxi u mostaru kazu mi ne moras se vezat i odma te pitaju mora da nisi odavde 02.gif onda on vadi onaj prikljucak za pojas ali bez pojasa ,gledam svi vozaci zaprdili one prikljucke i gurnu ga i tako zajebu zvucnu signalizaciju koja te upozoraje da se nisu svezo ,onda ja kazem ja se vezem radi sebe ne radi policije ..nama je 250 maraka kazna ako te policija ufati bez pojasa pa se nemoj vezat ,lakse se bilo naviknut na pojas vec placati kazne ..da je i dole isto toliko svak bi se vezo ,to pitanje evropska unija nema u uputniku a pushenje u restoranima se mora zabraniti .sve mi je to oko pusenja neka sarena laza o brizi za covjekom ,sa drugo strane puste virus od kojega ce sutra umrjeti hiljade i hiljade ljudi da bi farmaceutske kuce zaradile milijarde dolara ,to sto ce umrjeti od neke infekcije to ih nije briga a dok zabrana pushenja ce ko fol smanjiti broj oboljelih od raka

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-17-2017 u 14:04.

02-17-2017 14:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Glede pusenja i zakona, stvar je jasna.

Ko fol zdravlje i okolis, a u stvari je sve biznis i porezi. Lako je zabraniti prodaju cigara, ali to nikome ne odgovara. 80-90% cijene su porezi, i drzave najvecu dobit imaju na cigarama i alkoholu ( i benzinu)

Sada ce sa jedne strane se busati u prsa (EUROPA, OKOLIS, ZDRAVLJE, briga za nepusace) a s druge to je dodatni biznis:
kazne, adaptacije lokala itd...


P.S.
pusim. Ali priznajem da samo zbog smrada ne valja pusiti u kuci, autu, kancelariji, prodavnici, restoranu...
Stvarno je majmunluk. Sjednes na neko eksluzivno mjesto, skupo i sa dobrim pogledom i narucis hranu, donosi ti fino predjelo, mirise meso, sir, salate....
Pa onda pajdo ili pajdasica iza tebe zapale po cigar i onda bi poslao u PM i hranu, i restoran i sve po spisku

Haha, sjetih se jednog dede u jednom restorancicu na Biscu, uz citroen, prije nekoliko godina. 11h ujutru. Gulas i lepina na stolu, casica loze, lepina, drina i pepeljara. Hadzija povuce dim drine, pa je spusti na pepeljaru, umoci lepinu u gulas, pa onda guc loze 13.gif 13.gif . Ma hadzija
U takvim birtijama, kaficima i diskotekama nikad ne bi zabranio pusenje

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

02-17-2017 15:20 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..take birtije su mi najdraze ,gdje se meso jede rukama i pripija piva a mezi se lozm ,dok cigar dimi u pepeljari ..pa red meze ,pa gutljaj pive ,pa povuces Drinu pa odpuhnes i tako vise puta
..ma bjeri odo zapalit na balkonu da otrujem malo evropu 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-17-2017 u 17:15.

02-17-2017 17:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina
pokretac teme Thread Started by REALISTA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..take birtije su mi najdraze ,gdje se meso jede rukama i pripija piva a mezi se lozm ,dok cigar dimi u pepeljari ..pa red meze ,pa gutljaj pive ,pa povuces Drinu pa odpuhnes i tako vise puta
    ..ma bjeri odo zapalit na balkonu da otrujem malo evropu 02.gif


Zar je dotle doslo da ti ne da zena da pusis u kuci? 30.gif

02-17-2017 23:41 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jel' to zbog stora ne pusis u kuci?
Ono uzute pa ih mlada mora vazda prati 13.gif

02-18-2017 01:23 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ne brani i brani ,jes malo radi stora . 02.gif

..brate i smrdi pogotovu zimi kad udjes sa izvana a jos kad se manje vrata otvaraju zbog zime

..izlazi i ona pa mi bude laske 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-18-2017 02:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Im'o sam nekih 25 godina staza s pusenjem i onda prestao ,i
evo vec 12 godina ne prihvatam cigaretu ni ja niti zena .
Kad neko prodje kraj mene ,nema teorije da neznam da li jeste ili nije pusac .
Zna mi se ,ljeti, desiti ono kad se otvore prozori od auta da "namirisem' dim-smrad
od cigare iz auta ispred mene na nekih 15/tak metara .Doista , kad prestanes pusiti ,
cula njuha ti se izostre a sinusi "prosviraju.
Kcerka me trznula nekoliko puta sa onom "lulom " sirupom od cigareta ,bezeze ,rekoh joj kad
"meridzejn" budu cijedili to ce moci a da idem U Colorado to mi ne pada na pamet.Cekam. 18.gif
Na aerodromu u Frankfurtu mi se zgadilo(prije nekoliko godina) u jednom prolazu (valjda) odvodne cijevi iz "pusiona
pa "curi" zift ,za povratiti.
Inace u Minhenu su ogradjena mjesta sa usisivacima iznad glave pa ,bujrum izvoli dok ti sisas cigar ,iznad
glace odmah sisa vanka .
U Amsderdamu pusenje dozvoljeno samo ako si uz sank naslonjen.itd.U USA ni na jednom aerodromu nije dozvoljeno
osim jednom i to u jednom baru-necu ga reci 02.gif 35.gif .Cikago, Washington, Detroid, Atlanta, Boston ,Jaksonvil (Florida) nista od pusare.

02-18-2017 02:31 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..aerodrom u Minhenu je odlicno rjesio tu stvar ,cim sletim na neki njemacki aerodrom odma pitam gdje kabina za pushenje ,jednostavno dim odma ide u plafon i nema kad da ga osjetis u prostoriji ,cak bi i ne pushac mogo tu da sjedi ..dosta hotela na auto putu u njemackoj imaju sale gdje mozes doruckovat i rucat i piti kafu i ujedno da pushis ,cak mozes iznajmiti sobu u kojoj mozes pusiti .

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-18-2017 02:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ako restorani zele da investriaju da odvoje pushace od ne pushaca dozvoljeno je pusiti u kafani

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-18-2017 02:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..ja sam pusio i pusim .

    ..dok me ne izbaci iz cipela

    ..znam da je stetno i toga sam svjestan i od neceg se umrjeti mora

    ..sudbina je tako kleta ko ne pushi i ne pije isto krepa (mirza behmen)



joooj dje me nadje sa rahmetli pirletom. legenda je to bio 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2017 08:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjetre pusti ti njih, ti si potpuno u pravu

i ja dok sam bio pusac(davno presto), nisam pusio u kuci. ako nista zbog djece. ne treba mi bolji razlog. istina je da je "druga ruka dima" ko sto oni kazu skoro jednako stetna.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2017 08:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..pusenje je izbor i tu nema rasprave ,sto kaze tana barem mozemo biti toliko svjesni da ne pushimo zbog djece ,toga sam se uvjek pridrzavo koliko sam god mogo ..izuzetak su bili gosti jer mi je bilo nekako nekulturno ljudima govoriti da idu na balkon pusiti ..jedna vecer u mjesecu ako bi neko dosho ne bi naskodila nikome ,tamo gdje mi nisu dozvoljavali da zapalim kad bi ja bio gost ne bi ni dolazio 02.gif jer mozemo pivu popit i na benzinksoj pumpi ..dobro se sjecam jedne situacije gdje sam bio gost kod jedne Danske familije ..dodjem ja i vidim da se ne pushi u kuci a znam da taj covjek ne pushi .sad ja da ispanem kulturan ne vadim cigare iz dzepa a ovaj zan da ja pushim ..covjek usta i ode u kuhinju nosi pepeljaru i novu kutiju cigara ,ja kazem da imam cigara i da nisam htejo da ih vadim jer znam da on ne pushi ..tad on rece da on kupi koju kutiju cigara bez obzira sto ne pushi ako bi neki gost zaboravio svoje i da je za njega nekulutrno ne dozvoliti covjeku gostu da ne zapali ako vec pushi i da njemu od te jedne veceri se ne moze desiti nista ,mngi nashi koji su se kanjivali cigara ili nisu dozvoljavali da se zapali u dnevnom boravku gubili su prijateljstva odnosno prekidali druzenja pod izgovorom da im smeta duhan ,kad bi sjedili kod drugi tad im ne bi smetalo i ostajali bi cjelu noc ,tad bi ih ja podsjeco na te situacije 02.gif toliko su bili dobili raju da su kasnije zvali i govorili ono ko u shali bolan dodji moze se zapalit 02.gif pored toga sto ja nepushim u stanu i zapalim na balkonu kad dodju gosti ne pada mi napamet da nekome kazem da izadje na balkon

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 02-18-2017 u 13:41.

02-18-2017 13:40 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije , bas sve , bilo zbog cigare -jel' da .
Ono zavisilo je ko je kada dosao tj.kako i koliko se snasao .
Cudilo bi me bas za te sjeverne zemlje ,gdje je sve bara/bara pa skoro u bobu ,
da svatko ima . stan , auto ,ovo ono i da se stvori neka ljubomora i zavist .
Zbog cega kad je socijalno i nema velikih (nivo SSS) razlika .Ovo Njemacka ,
Amerika je nesto drugo, koliko zavres toliko imas ako nisi strucnjak u oblasti.

02-18-2017 15:29 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Amerika je posbeno mjesto na planeti gdje htjeo ili ne moras zavirat pa dokle te noge nose ,jer drugog izlaza nema i vrlo brzo se nazire kraj ..na kraju ne mozes zavrsiti ni na bacvi da se grijes ,jer i tamo ako si nejak ne mozes biti prvi do bacve

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-18-2017 16:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nista ja nisam skonto sta si ti sad reko. haj to usavrsi malo tita ti.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-19-2017 07:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nepusimo u kuci ima vec deset godina
kada odem kod nekoga ko pusi unutra osjetim ogromnu razliku
ljepse je pusiti vani a dnevni boravak ostaviti za uzivanje
pusim ili ne iz mojih licnih potreba ne da me drugi tapsu po ramenu zbog toga
definitivno je ljepse sjediti u kafani gdje se nepusi

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-19-2017 09:37 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    nista ja nisam skonto sta si ti sad reko. haj to usavrsi malo tita ti.




..nisam ni ja skonto stecka pa onda i ja nabacio nako od oka ..nidje veze sa temom

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-19-2017 15:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kad bi kutija cigara kostala 50 marak ja bi vjerovo u dobronamjernsot da neko zeli da ljudi postanu ili postaju zdravi i na taj nacin ih suzbije da sebe truju ,covjek najbolje slusha kad ga udarish po dzepu,kako natjerat covjeka da veze pojas u autu ve kaznom od 250 kM ,kako ga natjerat da ne vozi pijan vec oduzimanjem vozacke dozvole ,kako ga natjerat da ne parikira tamo gdje ne moze parikrat ,jer da nije tako svako bi parkiro tamo gdje ko zeli i na kraju ne bi se moglo proci ulicama,zato postoji vaspitna mjera zvana udri ga po dzepu
..sad ko moze da plati kutiju cigara 50km svaka cast ,pa ti slobodno zapali gdje god hoces i takvi bi bili rjetkost i takav jedan pushac u kaficu ne bi bio nikakava smetnja po sve ostale koji to zadovoljstvo ne mogu da plate i svi bi bili ne pushaci a taj sto bi zapalio on bi zapali par cigara dok sjedi i to bi bilo sve za tu vecer

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

02-19-2017 15:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u ny je kutija cigara $15, pa puta 40 ili 50 ...... vec i sam vidis

ali pare nisu covjeku dovoljan motiv da bi se kano cigara. moras imati dublji motiv da bi presto.

ja sam presto kad su me djeca pocela proganjati i plakati - ucili ih u skoli o stetnosti pusenja.
to mi je bio dobar motiv i tada sam presto.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-20-2017 07:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com