Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Sportska dvorana u Mostaru » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6225
Location: Boston,MA

Sportska dvorana u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo procitah da su lopovi odlucili da nece zavrsavat dvoranu. Samo ce zavrsit iskopanu podzemnu garazu , a gore napraviti park.

Gdle li samo odose pare investirane (koliko su samo sljunka prodali od garazne rupe)
08.gif 38.gif

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

04-01-2017 19:59 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...jasta..neka omladine po kaficima i ulici umjesto da se negdje skrasi... 21.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-02-2017 00:47 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne cudi me vise nikakva pljacka u bih. iznenadio bi se da ciujem ista drugo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-04-2017 15:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
REALISTA REALISTA is a Male
samo sto nisam


Poruka: 1375
Location: Bosna i Hercegovina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To se zove "free market" ili demokratija = anarhija

Ja mislim da nema vece demokratije nego u BiH, kome se cefne moze imati stranku, svako svakoga jebe, sta reci - demokratija 02.gif

Problem je sto su nasi u BiH bas taj sistem "demokratije" bukvalno shvatili. A nisu svjesni da kapitalizam nije D od demokratije.

Pa kako ces ti ovce saulisati kad komanduje vise cobana, pa onda ni one same ne znaju kojem toru pripadaju? 21.gif

04-04-2017 16:40 REALISTA is offline Pregledaj poruke od REALISTA Dodaj REALISTA u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

RE: Sportska dvorana u Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

    Evo procitah da su lopovi odlucili da nece zavrsavat dvoranu. Samo ce zavrsit iskopanu podzemnu garazu , a gore napraviti park.

    Gdle li samo odose pare investirane (koliko su samo sljunka prodali od garazne rupe)
    08.gif 38.gif



Dovoljno je pogledati koji su objekti u meðuvremenu napravljeni u Mostaru i na kakav naèin...


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-04-2017 21:55 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Eno Vucic danas place, kako je pola ulice Alekse santica pretvoreno u ulicu Mile Budaka 14.gif

Da nije tuzno bilo bi smijesno.



Glede dvorani, sa jedne strane su u pravu, nije dvorani mjesto u centru grada. Ipak je to bio razvojni plan iz 80-ih
HIT se morao obnoviti, ne napraviti Mepas na mjestu bolnice
Zapadni Mostar je ruglo da ne moze biti vece, a istocni je tuga, od Salakovca do Dracevica. Jedino sto valja u Mostaru je stari grad i uze gradsko jezgro koje se moze nekako trpiti


Nazalost, sve para sto je otislo u Mostar, izprva je troseno po principu pola/pola. Pola za obnovu istocnog, i nikad ga obnoviti, a drugo pola za pravljenje i nadogradjivanje rugla na zapadu.

O novim putevima za Podvelezje,koji se slabo koriste i obnovljenim kucama na Podvelezu, u kojima niko ne zivi, mogli bi pisati eseje, ali necemo. Imamo i mi pravo trositi pare ko i oni. nek je na nasoj strani i ko mu hebe mater

16.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-04-2017 23:02 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pitanje je bilo gdje je novac, konkretno namijenjen za gradsku salu završio, a nije pitanje bilo kako
razvodniti i pod svaku cijenu relativizovati to pitanje.




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-04-2017 23:42 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Pitanje je bilo gdje je novac, konkretno namijenjen za gradsku salu završio, a nije pitanje bilo kako
    razvodniti i pod svaku cijenu relativizovati to pitanje.
    -


Majstore, hajde nas prosvijetli.
Ko je, kome i kada dao novac za Gradsku Dvoranu???
Ono sto je zapoceto 80-ih se ne pika

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-05-2017 09:14 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nikada lova za dvoranu nije obezbjedzena odnosno izvori finansiranja iste nisu cak ni planski definisani pa otkud bespotrebna halabuka o pokradenim gegama
Druga prica je netransparentno trosenje jadnog budzeta i davanje gradzevinskih dozvola ispod
stola sto kod raje izaziva sumnju u necasne rabote
Neodgovornost i bahatost pojedinaca je pokrivena vladajucim politickim strukturama koje nisu
odgovarale za veliku privatizacisku pljacku
Izgleda da su pozicija i opozicija prihvatile onu Tutinu ko je jamio,jamio
Nekakvog pomaka ima u Sarajevu zahvaljujuci prije svega onom caji Mekticu koji je udario u
osinje gnjezdo-branik korupcije PRAVOSUDZE

04-05-2017 10:38 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

        citat od Stari Grad:

      Pitanje je bilo gdje je novac, konkretno namijenjen za gradsku salu završio, a nije pitanje bilo kako
      razvodniti i pod svaku cijenu relativizovati to pitanje.
      -


    Majstore, hajde nas prosvijetli.
    Ko je, kome i kada dao novac za Gradsku Dvoranu???
    Ono sto je zapoceto 80-ih se ne pika



Vjerovatno je išlo u paketu s podveležjem i titovom, pa su za to oruèeviæi, mariæi, efendije i bakiri svi
zajedno odgovorni... koka 01.gif (kad si veæ nako krenuo s onim tvojim postom ranije na ovoj temi).




-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-05-2017 12:39 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odgovorio je Boza 10.gif 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

04-05-2017 15:45 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I ja tebi, ma koliko ti htjeo skrenuti od toga...

... a vrijeme æe pokazati svoje, o mnogo èemu, kako o problematici uništavanja grada,
tako i o tom ko gdje stoji ...

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

04-05-2017 15:57 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Eno Vucic danas place, kako je pola ulice Alekse santica pretvoreno u ulicu Mile Budaka 14.gif

    Da nije tuzno bilo bi smijesno.



    Glede dvorani, sa jedne strane su u pravu, nije dvorani mjesto u centru grada. Ipak je to bio razvojni plan iz 80-ih
    HIT se morao obnoviti, ne napraviti Mepas na mjestu bolnice
    Zapadni Mostar je ruglo da ne moze biti vece, a istocni je tuga, od Salakovca do Dracevica. Jedino sto valja u Mostaru je stari grad i uze gradsko jezgro koje se moze nekako trpiti


    Nazalost, sve para sto je otislo u Mostar, izprva je troseno po principu pola/pola. Pola za obnovu istocnog, i nikad ga obnoviti, a drugo pola za pravljenje i nadogradjivanje rugla na zapadu.

    O novim putevima za Podvelezje,koji se slabo koriste i obnovljenim kucama na Podvelezu, u kojima niko ne zivi, mogli bi pisati eseje, ali necemo. Imamo i mi pravo trositi pare ko i oni. nek je na nasoj strani i ko mu hebe mater

    16.gif



Sve ok, mada malo svašta udrobljeno, samo jedna stvar... gledajuæi èitav post... ako se može ostaviti
po strani naèin posmatranja problema u stilu "mi vi oni" i malo geografski i urbano pogledati stvari:

Centar 2 i lokacija te dvorane je stvarno sami centar grada, podveležje, Salakovac i slièno nije.

O Titovoj Ulici i da ne govorim.

Pitanje je na mjestu, (ono koje je Hara postavio na poèetku teme) - pa ako i zanemarimo to ako
su pare negdje drugo otišle, i u tom sluèaju gdje.

Park je jedna površina u dvije dimenzije, sportska sala se može i na onako ogranièenom prostoru graditi
u 3 dimenzije, tako da park na mjestu gdje je trebala biti ta sala jeste poprilièno neslana šala, i
nikakav nadomjestak s obzirom na moguænosti visine i volumena sale koja bi tu bila.

Mepas se napravio s pika, tu u blizini i svaka èast za to.
Ako je argument da Mepas stvara novu vrijednost i zapošljava ljude, dijelom i to mogu uvažiti, ali se
ipak na kraju i u ovom kontesktu ne radi o industrijskom ili proizvodnom objektu, nego o prodajnom.
Mepasu samom kakav jeste, van konteksta ove diskusije, nemam šta zamjeriti, volio bih da je ponuda
u njegovim prodavnicama i jaèa, a i da je kupovna moæ stanovništva bolja, jedno bi vuklo drugo za sobom.

Za salu valjda nije ni bilo interesa, (tolikog), zaboravlja se da bi se sati rezervisani za treninge naplaæivali,
od klubova i grupa, da bi se tu mogli držati i koncerti, da bi se omladina animirala, da bi bilo i prateæih sadržaja...

Zaboravlja se da je ovo i poigravanje sa licem grada od kog je urbanistièko i arhitektonski, nakon rata
, sukcesivno na svojim mjestima pravljeno ruglo.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 04-05-2017 u 16:50.

04-05-2017 16:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com