Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » istorija mostara » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
istoricar istoricar is a Male
mofo beba


Poruka: 4
Location: europe

istorija mostara Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pozdrav, zamolio bih vas da mi pomognete oko nekih lokalnih podataka o Mostaru. Uglavnom - je li se Park Zrinjevac tako zvao 1990. godine i kako ga nazivaju mještani? Kažete li samo Park Zrinjevac ili koristite neki "kraći" način ili nadimak?
(izvinite zbog moje bosanske gramatike, ja sam stranac).

03-04-2021 21:52 istoricar is offline Pregledaj poruke od istoricar Dodaj istoricar u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro stranac koja je svrha tvojih pitanja sto te interesuje bas taj park kakve on ima veze sa istorijom ili si ovde sa nekom drugom namjerom Vidim tastatura ti na nasem jeziku lokacija evropa a slabo ko biva govoris nas jezik bas me interesuje tvoje sljedece pitanje .

___________________________________________________________________
Nemam potpis

03-05-2021 01:20 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
istoricar istoricar is a Male
mofo beba


Poruka: 4
Location: europe
pokretac teme Thread Started by istoricar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja sam autor koji piše priču i dio se odvija na raznim mjestima svijeta, uključujući Mostar u kasnim 80-im, ranim 90-ima. Trebale bi mi samo te informacije za priču i nemam nikoga da pitam. Ne govorim jezik, koristeći Google translate. Imam oko 5 jednostavnih pitanja o lokacijama u Mostaru. Da li bi neko bio spreman pomoći?

03-05-2021 11:41 istoricar is offline Pregledaj poruke od istoricar Dodaj istoricar u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa kad si pisac de se prestavi i prezentuj nesto sto si do sada napisao sta to mozes naci na forumu a da nema na google a za translate previse dobro srocene rijeci i poredane da je malo vjerovati ali eto recimo da je tako Znaci kad neko dodje u neku kucu predstavi se i upozna Kosi gdje zivis koliko si star kojeg si roda itd znas ti to hajde malo se potrudi

___________________________________________________________________
Nemam potpis

03-05-2021 12:17 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
istoricar istoricar is a Male
mofo beba


Poruka: 4
Location: europe
pokretac teme Thread Started by istoricar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imam 48 godina, muško, živim u Prague, Czech Republic. Veliki sam ljubitelj istorije. Mogu razumjeti da može izgledati čudno pretraživati ​​informacije ovdje na forumu, ali ne znam gdje bih drugo mogao potražiti. Samo mi trebaju informacije o nekim mjestima u Mostaru za moj projekat: 1. Koje ime / nadimak koriste lokalni stanovnici za Park Zrinjevac i da li se tako zvalo početkom 90-ih? 2. Je li Rondo zvan Rondo u ranim 90-ima? 3. Kada je Bunurski most izgrađen (približno)? 4. Gdje je bila glavna pošta u Mostaru ranih 90-ih? 5. Kako se zvao TV muzički program za mlade krajem 80-ih početkom 90-ih u Bosni? To je sve. Da li bi neko bio spreman pomoći i odgovoriti na ova pitanja? Poštovaću ako ne želite podijeliti ove informacije sa mnom. Hvala puno.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane istoricar dana 03-05-2021 u 13:28.

03-05-2021 13:27 istoricar is offline Pregledaj poruke od istoricar Dodaj istoricar u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidis sve znas samo guglaj niko tebe ne spori da pretrazujes po netu ti u ovom slucaju pitas ljude ne masine zelim ti sretan rad .D te na kraju upitam odakle znas za Bunurski most i zasto koristic opciju sakriven?

___________________________________________________________________
Nemam potpis

03-05-2021 13:53 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6255
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1. Nije, Park se zove Zrinjevac negdje od 1994. Do tada je bio samo Park ili Veliki Park. Pa i danas se zove park, rjetko ga zovu Zrinjevac (dobio ime po zagrebackom Zrinjevcu)
2. Rondo je uvjek bio Rondo
3. Bunurski most (novi) otprilike 1995
4. Muzickog programa se nesto ne sjecam, ali bio je neki. Na radiju smo imali top 10 listu.

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

03-05-2021 14:18 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
istoricar istoricar is a Male
mofo beba


Poruka: 4
Location: europe
pokretac teme Thread Started by istoricar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hvala vam puno na odgovorima, vrlo je korisno.
vaš grad je prekrasan i nadam se da ću ga jednom posjetiti.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane istoricar dana 03-05-2021 u 14:55.

03-05-2021 14:51 istoricar is offline Pregledaj poruke od istoricar Dodaj istoricar u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A i ti ga preispita davalja BMW 13.gif
brato samo pitaj sve ce mo ti mi ispricati
u parku nekada kada bi zaspo ujutro se probudis neko te pokrio jaknom da ne ozebesh
sada kako god ga zvali nema rum-kole i gitare...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-09-2021 13:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bjezi bola pasa to je neko nas iz MO kojeg istoricara interesuje Posta park cuj most na Bunuru suplja a ko ce znati sa svacim smo se ovde susretali nikad ne znas sta ce biti nakon slj pitanja ili odgovora Forum je ko bomba Poz 10.gif

___________________________________________________________________
Nemam potpis

03-09-2021 13:42 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com