Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 119 120 121 [122] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

meni isto nikad nije bio jasan militantan i iskljuèiv stav, ni oko religije, ni oko nauke...

... o tom sam - vezano za religiju - pisao u više navrata na forumu, i to da oni koji vrlo agresivno
nastupaju sa ateistièkog stanovišta, iskljuèivim stavovima i bez argumenata i stvarne diskusije -
èine samo upravo ateizmu jedino medvjeðu uslugu...

... isto i ovo o seksualnim orijentacijama - živi i pusti druge da žive, ja im ne nabijam moje mišljenje,
šta ja osjeæam ni moj stav ni preferense na nos, i jednako oèekujem tretman oèekujem i od njih i od
bilo koga.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

08-10-2017 18:57 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    ovo sa slijepim crijevom nije uopste bezvezna stvar...slijepo crijevo je rudimentarni organ...organ koji je nekada imao funkciju kod nasih predaka a koja (funkcija) je vremenom nestala...kao i trticna kost (ostatak-rudiment repa nasih davnih predaka)...ima jos takvih organa ili djelova organa koji su u toku evolucije izgubili svoju ulogu...
Nema toga u Knjigama buraz. Chim nema u knjigama odma se svrstava u oblike konspiracije. Evo ljudi otkrishe novi fosil ogromnog dinosaurusa ....ja mislim u argentini ili tako neshto (mrsko mi pritisnuti google u ovom trenutku ) a koliko znam ni jedna knjiga ne govori o svijetu prije million godina a kamoli prije 100 miliona. Ni jednog spomena ogromnih bicha koje vladahu bespuchnim prostranstvima tadashnjeg planeta. Bog je zajsta zajebant . Djesh zaboravit dinosaure oh ti nadnaravni entitetu. 01.gif

08-10-2017 19:51 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    kad malo razmislim - nevezano za religiju i stav prema bogu .... ljudi cesto postaju agresivni kad su nesigurnu u sebe i svoija ubjedjenja. pogledaj samo ko je najglasniji protiv pedera - upravo latentni pederi. od njih ces cuti da su pederi bolesnici, da ih treba lijeciti, ili da bi ih sve trebalo pobiti, ili na neko ostrvo pa nek's se tamo jebu ... i tako te gluposti. gotovo redovno ces to cuti od latentnih pedera. psiha je to bolan, cudna stvar.
To je tachno u neku ruku. Tachno je da se najgrlatiji pobornici protiv gey prava su geyevi ili imaju neke uplive u gey populaciju. Ali sve je to zbog dodvoravanja vechini. Pogotovo u politichkom svijetu. Agresivnost se moze ispoljavati zbog razlichitih poriva. Jedno je to shto kazesh ...nesigurnost u sopstvena vjerovanja ali se moze ispoljiti isto tako kad si nedvojbeno siguran u svoje shvachanje neke materije a izlozen kritici nekoga ko ti ne daje odgovor koji bi bio prihvatljiv ne samo za tebe lichno , nego za mnoshtvo da ne kazem vechinu drugih ljudi.

08-10-2017 20:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ali shto sam prije rekao....kad se religija hoche svjesno uplitati u nauku ....onda nemam nikakvog poshtovanja prema tim ljudima koji to pokushavaju uvuchi u normalan tok razmishljanja a kamoli u normalan razvoj djechijeg uma. Imash religiski chas gdje te uche o dogmama iz knjiga I to je to. Nema mjeshanja sa nauchnim dokazanim vrijednostima I dostignuchima bilo koje vrste. Fakt je fakt. Pricha je pricha. Kapak.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 08-10-2017 u 20:22.

08-10-2017 20:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..Bas cudno ,meni pederi uopste ne smetaju ,odnsono nemam averziju prema njima u smislu da bi ih kao na nekoj njihovoj paradi gadjo kamenicama ili onemogucavo njihov zivot ...Najljepshe sevdalinke otpjevo je Bozo Vreco ,halkic ..otiso bi ga uvjek gledat ,odnosno slusat da md ne uhvate za rijec 02.gif


a da ne spominjemo himzu polovinu...

08-11-2017 07:50 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od -Svjetlost-:

      Jos se uvijek peglate =)

      Pa zar nije bolje jednom shvatiti da se ljudi razlikuju na ovom dunjaluku...?!

      Onoliko koliko ti ne vjerujes toliko neko vjeruje....

      "Covjek je vise nego iko spreman da raspravlja" (Qur'an)

      (Ko nam daje za pravo da se vrijedjamo) ?

      Ono sto sam shvatio ( a ne mora znaciti da sam u pravu je) je:
        da vecinom ljudi koji nisu sa sobom rijesili neke stvari u vecini slucajeva druge napadaju.... (radilo se o vjernicima ili nevjernicima)
      Uzivajte ljudi...

      Uglavnom; Long time no see... Pozdrav svima =) Ja evo 2 ipo godine nisam na forumu kako sam presao na Fejsbuk hehe i vidim se nista ovdje izgleda nije promjenilo ... 26.gif


    to je to. potpisujem, pogotovo ovo boldovano. oni koji nisu nacisto sa sobom o nekim stvarima su najglasniji, i zauzimaju napadacki agresivni stav u startu. koda sami sebe ubjedjuju. bravo svjetlost. to je to.


ma jasta, 100% mislim nidje veze druge heklat kad si ti dobar i dobro ti je =) evo ja sam vjernik hadzija i znam da je bilo raje sto su govorili; gdje ces mlad na hadz (kad sam prvi put isao i tako) ali sta cu ja sada, ma meni dobro a eto vas tamo 33.gif

Garnica.......i nije problem imati debate i KULTURNE rasprave ali vrijedjanje je za one koji nemaju dokaza za ono sto tvrde, takvom smilsu uglavnom kaze jedan od velikih imama (Imam Malik koji ima svoj mesheb)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 08-11-2017 u 10:10.

08-11-2017 10:10 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zadnjih X postova obrisani. tita mi niste normalni ljudi.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-08-2017 00:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Volio bih saznati kako vjernici ponaosob vide Raj...tj Dzenem. Kako je to opisano u knjigama i kako oni vide sebe kada stignu u raj. Naravno da ne postavljam pitanje DZehenema jer svaki vjernik vidi sebe u raju (Dzenetu ) a ne u paklu.

11-08-2017 23:01 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prowler . samim postavljanjem pitanja , tj njegovom formulacijom si pokazao da si tanak po ovom pitanju . Sto se zamaras sa necim u sta nevjerujes . Sve to mozes naci na netu ako te interesuje

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

11-09-2017 01:42 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ovo ti je dobar odgovor Sema 10.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

11-09-2017 18:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ali shto sam prije rekao....kad se religija hoche svjesno uplitati u nauku ....onda nemam nikakvog poshtovanja prema tim ljudima koji to pokushavaju uvuchi u normalan tok razmishljanja a kamoli u normalan razvoj djechijeg uma. Imash religiski chas gdje te uche o dogmama iz knjiga I to je to. Nema mjeshanja sa nauchnim dokazanim vrijednostima I dostignuchima bilo koje vrste. Fakt je fakt. Pricha je pricha. Kapak.
Znas li ti da je svemir i prasak fino objasnjeni u Kuranu prije 1400 i kusur Godina . Znas li ti da je najmanje 30 eminentnih naucnika u svijetu preslo na Islam zbog naucnih dokaza u Quranu 21.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

11-10-2017 21:42 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od prowler2:

      Ali shto sam prije rekao....kad se religija hoche svjesno uplitati u nauku ....onda nemam nikakvog poshtovanja prema tim ljudima koji to pokushavaju uvuchi u normalan tok razmishljanja a kamoli u normalan razvoj djechijeg uma. Imash religiski chas gdje te uche o dogmama iz knjiga I to je to. Nema mjeshanja sa nauchnim dokazanim vrijednostima I dostignuchima bilo koje vrste. Fakt je fakt. Pricha je pricha. Kapak.
    Znas li ti da je svemir i prasak fino objasnjeni u Kuranu prije 1400 i kusur Godina . Znas li ti da je najmanje 30 eminentnih naucnika u svijetu preslo na Islam zbog naucnih dokaza u Quranu 21.gif


Znas li ti da je u Hagu, kakav god on da bio, osudjeno oko 150 ratnih zlocinaca,,, Znas li da je sve jedan od njih deklarisani vjernik... Ni jedan deklarisani ateista... Mislim da je glupo pricati o slucajnosti u ovom slucaju....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

11-24-2017 08:00 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Skoro pa nijedan nije prije rata krocio ni u crkvu ni u dzamiju
Vecina se pokrila plastom vjere poslije rata da maskira svoje zlocine
Jesu li u tome imali potporu pojedinih vjerskih sluzbenika,jesu

11-24-2017 09:36 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Skoro pa nijedan nije prije rata krocio ni u crkvu ni u dzamiju
    Vecina se pokrila plastom vjere poslije rata da maskira svoje zlocine
    Jesu li u tome imali potporu pojedinih vjerskih sluzbenika,jesu


I sta da su krocili u crkvu i dzamiju prije rata?
Da li bi ih to napravilo ili definisalo pravim vjernicima?

Mogao bih svojim, ali bolje je da citiram Dragu Bojica sto se toga tice:

Kad govorimo o vjeri na našim prostorima, ovdje je rijeè prije svega o vjeri kao pripadnosti vjerskoj zajednici i o njezinom identitarnom, tradicijskom, kulturološkom i folklornom aspektu. Rijeè je, dakle, o manifestativnoj, paradnoj i obrednoj vjeri koja ne zahvaæa dublje u èovjekov život, pogotovo ne kad je rijeè o moralnosti. Zato se i dogaða da baš oni koji najviše u javnosti mašu svojom vjerom, èesto èine najgora zla i najveæe zloèine. Pod plaštom vjere i s Božjim imenom na usnama sve je dopušteno i sve se može opravdati. Gotovo svi ratni zloèinci su vjernici, puna su ima usta vjere i Boga. Vjernicima se smatraju i oni koji su opustošili ovu zemlju, koji pljaèkaju javno dobro, koji eksploatiraju radnike. I kriminalci se pozivaju na Boga. Bog je nezaštiæen i svako se može pozivati na njega.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

11-25-2017 01:23 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odlichna rijech... PARADNA. Svi su u nas bash ono paradni. Busaju se u prsa svojim pravoslavljem , katolichanstvom i muslimanstvom . Sve je to karina. Karinashi koji gledaju kako svoju guzicu namiriti.

11-25-2017 04:13 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (122): « prva ... « prethodna 119 120 121 [122] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com