Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 43 44 45 [46] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo sam "procitao" svoju macu "Lolu"
kako mi ocima sareti da je pustim vani u avliju
sto sam rado i ucinio. 07.gif

05-25-2014 22:38 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4397
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stecak,i ja imam macka,a kako zivim u stanu ne pustam ga vani,pa mi vazda uz nogu 01.gif odosmo na kucne ljubimce

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-25-2014 22:51 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
ajris ajris is a Female
gusterica




Poruka: 49
Location: carstvujuca

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Druzba Pere Kvrzice.

___________________________________________________________________




      05-29-2014 01:29 ajris is offline Posalji email za ajris Homepage of ajris Pregledaj poruke od ajris Dodaj ajris u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9495
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Šta èitati ljeti? Ovo su idealna lagana štiva za odmor i preporuke bh. knjižara


      Bliži nam se ljeto i vrijeme godišnjih odmora, a ukoliko ste u potrazi za zanimljivim naslovima kojima æete se zabaviti u slobodno vrijeme odmora, kod kuæe ili na plaži, ovo su preporuke izdavaèkih kuæa Buybook i Šahinpašiæ, te knjižare Kultura iz Banje Luke.

      U knjižari Šahinpašiæ iz Sarajeva preporuèili su nam novu knjigu Johna Greena "Gradovi na papiru".

      "Film æe biti premijerno prikazan u julu, tako da je to naslov koji æe sigurno obilježiti ovo ljeto, baš kao što je to bio sluèaj sa filmom i knjigom 'Krive su zvijezde' istog autora prošle godine", kazao je za Klix.ba Ajdin Šahinpašiæ, direktor ove izdavaèke kuæe.

      U knjižari Šahinpašiæ preporuèuju i knjigu "Marsovac" Andyja Weira za koju kažu kako je interesantna, zanimljiva i humoristièna te æe pomoæi svakome ko bude želio da se malo udalji od naše teške zbilje. U pitanju je, kako navode, veoma interesantna knjiga koja je posebno u Americi izazvala veliku pažnju i po kojoj Ridley Scott snima film sa Matom Damonom u glavnoj ulozi.

      "Pored toga, tu je i nova knjiga Harukija Murakamija 'Hronika ptice navijalice' koja je objavljena za Sajam knjige i sigurno æe biti uzdanica u narednom periodu", naveo je Šahinpašiæ i dodao kako su u posljednjem periodu u njihovim knjižarama bili posebno aktuelni naslovi beletristike, kao i knige "Ja sam Malala", "Opet on" i "Sarajevska princeza", koja se ponovo vraæa na liste kao jedna od naprodavanijih.

      U knjižari Buybook, najèitaniji naslovi u posljednjih nekoliko godina su romani Elif Shafak, a u izdanju ove izdavaèke kuæe objavljena su tri romana "Èetrdeset pravila ljubavi", "Èast", te najnoviji "Mimarov šegrt".

      "Sva tri naslova su svakako nešto što se uvijek može èitati u trenucima opuštanja, ali su u isto vrijeme i kvalitetno štivo", kažu iz Buybooka.

      Preporuke iz Buybooka su i knjiga "Pokoravanje" Michela Houellebecqa, vrijedan naslov sa svjetske literarne scene koji svakako ne treba propustiti, kao i neoptereæujuæa ljetna štiva - trileri Joa Nezboa "Crvendaæ", "Nemesis", te uskoro i "Ðavolja zvijezda".

      "Jedan od romana koji ne treba zaobiæi je 'Potpis u svim stvarima' Elizabeth Gilbert, nešto posve drugaèije od njenog izdanja 'Jedi, moli, voli', te autor Richard Flanagan koji je u protekloj godini osvojio neke od najcjenjenijih nagrada i priznanja za književnost, a èiji je roman 'Uska staza ka dalekom sjeveru' poslastica za prave sladokuce i ljubitelje književnosti", kazala je za Klix.ba Ida Hamidoviæ iz knjižare Buybook.

      U knjižari Kultura u Banjoj Luci trenutno najpopularnija knjiga je "Orhanovo naslijeðe" Alin Ohanesjan, a naslovi koje preporuèuju za naredni period su "Osmijeh za svaki dan" blogerice Jelice Greganoviæ, "Noæ karnevala" Hanne Fielding, "Biciklom oko sveta" Snežane Radojièiæ, "Recept za ljubav" Katie Fox, te roman "A tako je dobro poèelo" Branka Rosiæa.

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      06-03-2015 07:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Stranica (46): « prva ... « prethodna 43 44 45 [46] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com