Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Pogodite ko je na slici » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Jova Krcun Jova Krcun is a Male
Ibro dirka nas




Poruka: 442
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Auuuu pa to ti jos poskupljuje bolan. Znas onu starinsku kad je covjek posao da samelje zito, a mlinar ga vidio i trlja ruke i misli joooj blago meni evo kuma sa vrecom zita, sad ce mi dati vise para da mu sameljem, a ovaj drugi razmislja, joj blago meni eno mi kum na smjeni u mlinu sad ce mi dzaba zito samljeti 13.gif

___________________________________________________________________
Ti si meni sve, ti mi hranis pse i kad tebe neima tesko mi je 10.gif

07-22-2004 10:37 Jova Krcun is offline Pregledaj poruke od Jova Krcun Dodaj Jova Krcun u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od antiprotivan:

    Ja mislio staviti jos jednu sliku, nemam pojma hoce li se sad pojaviti ovdje... ?!?!?

    Ne pojavljuje mi se u preview... ?!?


jesul ovo mostarki bulbuli orkestar radia u ratno doba

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 11-01-2008 u 19:59.

11-01-2008 19:57 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

RE: Pogodite ko je na slici Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

    Haj raja, ko pogodi povodom cega su ova raja na slici ima pice od mene kad se vidimo u Mostaru.

    Ovo pitanje je namjerno stavljeno na istoriju



13.gif 13.gif e ovakog se ja Hamzica sjecam

___________________________________________________________________

    11-01-2008 20:40 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od HaraIzMostara:

      Evo i mene da se javim.
      Bravo raja, dobra vam je intuicija (Jovo zaboravio sam kazat da se tvoje ne pika posto znas raju i dogadjaj, a pice svakako imas).

      Ovo je slika sa "otvaranja" ratnog studija mostar. Na slici je samo dio novinarske i tehnicke ekipe.
      Jes' ono je hamzic sa bujnom kosom i bradom.
      Slika je uslikana u Vranici ko nezna,
      Sjeca li se ko datuma, (pocetak Maja?).

      Kasetofon za "studio" je neko donio od kuce a predajnik smo napravili od stare
      radio stanice koja je izvadjena i taxija. Samo moram kazati da je pokrivenost sa ovih 8w bila bolja nego radia sa Mostarke i da je stanica bila "trn u oku" (znas vec kome)

      Ima li jos iko slicnih slika iz ovog perioda. Ako ko ima volio bih da ih postira ovdje.


    Tek upratih ovu temu. Slika, nažalost, nemam.
    Radio BiH, Ratni studio Mostar - zvanièan naziv. Zvanièno poèeo emitirati program 16.septembra 1992. Frekvencija 101,7MHz. Gl. i odg. urednik Bio Hamziæ, pa Zlata Behram, Dinka Jelin, Admir Salahoviæ-tonac, Alija Lizde, Amela Rebac, prof.Safet Sariæ, Adisa Zeæo, Mirela Alikalfiæ, Mirna Pièuga, Amir Kapetanoviæ, Kamenko Bošnjak-tonci ... ovo su samo neka imena kojih se sjeæam. Od septembra '92-e do 9.maja 1993. pravo puno raje je radilo na Ratnom studiju. Bila prava programska šema - informativne emisije, top-liste...prave redakcije, dobra raja...a onda je bilo jutro 9.maja, u 05.03 sati ... i neka raja žestoko zaglavila ...

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    11-01-2008 23:06 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jasna Badzak er sammen med Behdžet A. Mesihoviæ og Emira Pasic.
    13. mai kl. 22:10 ·
    Epitaf:

    Radio Bosne i Hercegovine - Ratni Studio Mostar

    Roðen 16 Septembra 1992 - ubijen 09 Maja 1993

    Ovaj sam snimak, sa ogromnim bolom u duši i teškim sjeæanjima, napravila u Aprilu prošle godine, nadajuæi se da æe biti hrabrosti da se objavi.

    Ali Ratni Studio Mostar je ‘persona non grata’ u novoj, izmišljenoj, istoriji koja prevladava u klero-nacionalistièkim krugovima koje još uvijek uništavaju sve ono sto smo imali. Naše zajedništvo, naše anacionalne, kosmopolitske vrijednosti, nas zajednièki život kada nikoga nije bilo ko je koje nacionalnosti, veæ iskljuèivo da li je ‘raja ili papak’ (za one koji ne znaju, èovjek ili neèovjek).

    Ratni Studio Mostar su mrzile sve zaraæene strane i Armija BiH, i HVO i Cetnicke snage. I Balije, i Ustaše i Cetnici. Mostarci koji su ostali Mostarci i danas znaju da je ogromna razlika uvijek bila i ostala izmeðu Balija i Muslimana, izmeðu Ustaša i Hrvata, izmeðu Èetnika i Srba.

    Mi smo bili samo Mostarska raja. I ništa vise. I danas kada prièamo i sjeæamo se toga poduhvata u jednom se slažemo: ‘Koja je to bila i ludost i hrabrost emitovati nezavisni radio bez slobodne teritorije i svaki dan se suoèavati sa uperenim puškama na nas, nenaoružane pobunjene Mostarce’

    I svi smo ponosni na to i barem ja mislim da trebamo postojati i u BiH istoriji. Svjetska istorija nas je veæ zapisala.

    Puna imena nisam namjerno navodila jer su moja raja prošla neopisivi pakao, platili preveliku cijenu sto su bili pobunjeni glas Mostara, i ja nemam pravo da im otvaram teške rane. Oni koji žele mogu se javiti ili tagirati.

    P.S. Za dežurne ‘patriote’, ni onda me nije bilo briga za vaše ‘mišljenje’, a èetvrt vijeka kasnije još manje.


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-16-2018 07:48 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sa FB-a


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-16-2018 07:48 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-16-2018 07:52 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      https://www.facebook.com/jasna.badzak/videos/1988643357835463/?t=46

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    05-16-2018 07:54 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    RE: Pogodite ko je na slici Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od HaraIzMostara:

      Haj raja, ko pogodi povodom cega su ova raja na slici ima pice od mene kad se vidimo u Mostaru.

      Ovo pitanje je namjerno stavljeno na istoriju


    Da se malo prisjetimo

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 02-20-2020 u 08:49.

    02-20-2020 08:49 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-20-2020 08:51 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    djemo hamzic, amela rebac, hara karamehmedovic, znam i ove ostale samo se ne sjecam imena

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    02-21-2020 19:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Doktor Doktor is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 382
    Location: Nijagarini Vodopadi Kanada

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vidim I moju suprugu Dinka Jelin a I Zlatu Behram

    02-26-2020 22:55 Doktor is offline Homepage of Doktor Pregledaj poruke od Doktor Dodaj Doktor u listu prijatelja
    Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com