Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** Zashto Bog dopushta zlo? *** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
M^M
SexNepoznat



Poruka: 443
Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jooj pa nisam mislio da se ljutis odma...

kazes "samo u svoje ime, do mene bogami nije"... sto znaci do boga je.

ili ko sto rekoh, pogresno sam te svatio...

I by the way, nije ono uopste kritika tebi (nista manje nego meni)... nego eto tema me podsjeti kad raja kazu "nije do mene" a u stvari i ja prvi cu priznat da ima x stvari sto bi ja bolje mogao uradit a ne radim, jer mi nije dur guzici...

Nadam se da me stvarno pogresno ne svatas. Uopste tebe nisam mislio napadat ni kritikovat, jednostavno poenta je bila da nemoze niko od nas rec da smo toliko savrseni da zlo koje se desava nije u neku ruku pokrenuto nama samima.

To je sve sto sam posao reci. 02.gif Eh jebo ga ti...cim ja pocnem furat filozofa odma se sve ode u helach. 04.gif

Jesmo li ok? 10.gif

Ili da te pocnem cmakat odavde? 19.gif

___________________________________________________________________
"...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
Senad Hadzifejzovic

04-22-2005 17:24 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dobro zborite i jedno i drugo ! 10.gif 23.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      04-22-2005 17:30 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      NatasaH NatasaH is a Female
      ne more meda




      Poruka: 27
      Location: Canada

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hahaha treba meni dosta da se naljutim....ja sam ono Tani rekla da govori samo u svoje ime....a ja ne znam, ja da ti posteno kazem gledam i zivim pod parolom da pomognem kome god mogu....ne znaci to da cu ostaviti muza i djecu i trka u Afriku......ali svakodnevno se nadjem u prilici i pomognem, makar to bilo i ono stati nekome na cesti kad vidis da mu je auto u kvaru i pitati trebali mu telefon i sl......ali ne mozemo ni mi zaustaviti svako zlo.....Pogodi ko je drzao apel za mir , u ime svih studenata u Mostaru 92......ispala sam i na dnevniku cak 05.gif ......a eto opet zaratilo se.....ja sam ti od onih za ljubav, postenje i mir.....ali nije do mene 01.gif

      04-22-2005 17:33 NatasaH is offline Pregledaj poruke od NatasaH Dodaj NatasaH u listu prijatelja
      M^M
      SexNepoznat



      Poruka: 443
      Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      normala 33.gif

      ___________________________________________________________________
      "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
      Senad Hadzifejzovic

      04-22-2005 17:41 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
      M^M
      SexNepoznat



      Poruka: 443
      Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samo znam u svemu ovom... ovaj rat i sve ovo... i poslije svega ovoga, ipak da je svak od nas eto "normalnih" dao 100% od sebe do dosta toga nebi doslo. Nego neki su se trudili a neki nisu ni pokusali, nego su samo gledali. Znaci vracam se na temu - mi smo zasluzili svo zlo sto se desava u zivotu.

      Isto ko sto i danas recimo tamo u Indoneziji ljudi i sad spavaju pod vedrim nebom (ali sace ubrzo kisna sezona pa je i to gotovo) i fali im pola ukucana, a svi smo mi zaboravili (ja prvi) da im se to i desilo, i svima je draze citat ko je novi Papa nego koliko je bungalova napravljeno tim ljudima dole.

      Mislim... sta ja znam... bili smo svi bolji ljudi prije 10 godina kad nas je sve zivo mucilo i patilo, sad smo se svi nekako osilili. Ja polazim od sebe prvo.

      Nedavno gledam curu iz Sarajeva. Bili mi vani (raja) posli u disko. Zima hladno u Bostonu - 10. I tip dolazi na cesti i pita para. I ja i ovaj moj frend normala vidimo -10 vani, hladno da umres. I vadimo nesto sice nista posebno.... I ona baci komentar - mi budale, nek nadje sebi posao i nek zaradi. I ja sad stanem i gledam - ona izbjeglica bila prije 10 godina, i to danas kaze.

      Mislim... sta ja znam. Nismo mi zasluzili bolje nego sto nam je. Cast izuzetcima, i cast studentima sto su protestovali pred rat, bar su ispali ljudi ako nista. 33.gif

      ___________________________________________________________________
      "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
      Senad Hadzifejzovic

      04-22-2005 17:54 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
      NatasaH NatasaH is a Female
      ne more meda




      Poruka: 27
      Location: Canada

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ljudi se pokondire, najgori su oni sto nisu nista imali, pa preko noci ( na ovaj ili onaj nacin) "dobili"......Zivila sam par godina na Kipru...bas u ono vrijeme kad su Dafina i slicni otvarali banke po Srbiji , uzeli ljudima ono malo ustedjevine i zbrisali s tom lovom na Kipar.....Da vidis tog balahanja....kaze meni jedan takav tip...da mi plati da mu vodam zenu po gradu jer ona ne zna jezik i da me ono ona moze zvati u svaka doba dana -noci i da joj ja moram titrati sta god pozeli......kupil dva stana , pa ih spojili.....sami hodnici od stana, a kuhinja , ne mozes se okrenuti....naravno propali su vrlo brzo...kako doslo-tako i otislo.....

      04-22-2005 18:01 NatasaH is offline Pregledaj poruke od NatasaH Dodaj NatasaH u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      eo buraz znam sta pricas u vezi toga ovde za vid nasih ljudi. Ali opet nekako kako god okrenem mislim da nas ima vise merhametli duse taki. Barem podjem od sebe i znam da sam taki ali isto tako ima pojedinaca sto iskoristavaju druge za vid toga. Cudno je sporediti tako nesto za ljude koji taj rat nisu osjetili ili prezivili kroz neku krizu jer i oni sami nisu svjesni u cemu se razlikuju. TO za tog homlessa mi nekad bude zao a bogami nekad i ne bude brato. Uvjek se sjetim mog dolazka ovde, bez jezika bez icega sam ribao WC solje i tako to i nije me stid bilo, ali buraz to sve za vid da preazivim i da unaprijedim sebi za djeparca. A de mi reci sto namprimer taki Amerikanac recio prosjecnih godina nece da zasuce rukave i zaradi sebi? 14.gif Neznam ta mi loginka niako ne ide u glavu?

      To ti je ono ja sam Ambiciozan u svemu dok ne moram sam uradit nesto ! 14.gif

      Ali potpuno znam o cemu pricas 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          04-22-2005 18:02 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          vozdra maxo izvini ja nisam imao vremena da èitam sve pošto je dosta napisano pa æu pokušati da ti kažem šta ja mislim konkr. o tvom pitanju i samoj temi
          vidi ono za ''cunami'' ti pitaš ''ZAŠTO BOG DOPUŠTA ZLO'' a jesi li pokušao razmišljati dali
          ljudi rade išta na tome da SMANJE ZLO onaj dio dole gdje pogodio ''cunami'' je pretežno naseljen muslimanima mada ima i drugih konfesija
          oni se maxo bave ''sexom prfesionalno'' godinama baš godinama tamo cvjeta prostitucija
          imam svjedoke stariju raju a to možeš i proèitati da oni ispunjavaju SVE ŽELJE tamo cvjeta
          djeèija prostiucija(prodaju i mušku i žensku djecu za sex i to ima djece i po 7(SEDAM) godina(sad sam se naježio) prodaju drogu svake vrste ma sve što ne valja
          e ja sad mislim da je ono(cunami) samo opomena i bijelcima sa zapada i azijatima koji žive dole da malo ''povuku ruènu'' tamo godinama vlada haos
          i ovo na zapadu (danska,itd) i ovaj rat kod nas(zar on nije krvava opomena svima)
          svako društvo i narod ima ''oraha u džepu'' i onda ko stigne na red ili pretjera bude kažnjen

          meni lièno je žao svakog ko strada(èak i ako nije ''cvjeæka'' ima sud i sl.) ali svi mi moramo paziti šta radimo u životu ako ništa barem da druge ljude ne unesreæujemo i ne èinimo loše stvari koje æe neko drugi ispaštati za to se mora platiti

          ___________________________________________________________________

            04-22-2005 18:05 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            M^M
            SexNepoznat



            Poruka: 443
            Location: Dusom: 43.22, 17.50, Tijelom: 42.37, 71.03

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Metalac u pravu si. To je haos zivi... Ali to za djeciju prostituciju je Kambodza i Tailand. To se ne desava tako nigdje drugo. Bas bilo na discovery kanalu prosle godine negdje o prostituciji djece u Kambodzi i pokazivali gdje su najvise ti problemi.

            Indonezija je dosta religioznija od toga. Oni ce ti glavu odsjec za to (bukvalno) ili ce kastrirat. Isto tako i Malejzija. I tu ti bas nema zezancije osim u Kuali Lumpuru i Jakarti (gdje svega ima jer su ogromni gradovi).

            Prostitucija jeste legalna (ali samo u) Singapuru i tamo imas bas svasta... Nekad ti se smuci kad vidis cega sve nema. Imas frajera koji su toliko operacija imali da su totalno zene sad. Tip sto je radio samnom dole, zajebo se jednom, nego sreca ova mu rekla da je 'on'.

            Al sve u svemu zalostan je taj njihov zivot.

            ___________________________________________________________________
            "...Niko na svijetu, provjerite, nema tako lijepo, pitomo, tepanje za svoj klub. U masi navijackih, divljih, ratobornih, zivotinjskih naziva, izmedju tigrova, lavova, svinja, pijetlova, zmajeva, grobara izdvaja se to pitomo RODJENI..."
            Senad Hadzifejzovic

            04-22-2005 18:31 M^M is offline Posalji Email za M^M Pregledaj poruke od M^M Dodaj M^M u listu prijatelja
            zgembo zgembo is a Male
            avenija kruzno




            Poruka: 145

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              iako je priroda bozje djelo, to ne znaci da je bog odlucio da napravi zemljotres i da toliki ljudi poginu. nema bog nista sa tim
            . By tana


              011:089. O narode moj, neka vas neslaganje sa mnom nikako ne dovede do toga da vas zadesi ono što je zadesilo Nuhov narod ili Hudov narod ili Salihov narod. A i Lutov narod nije mnogo prije vas živio.


            007:155. I Musa odabra iz naroda svoga sedamdeset ljudi da u odreðeno vrijeme stanu pred Nas. A kad ih zadesi potres, on reèe: "Gospodaru moj, da si htio, mogao si i njih i mene uništiti još prije. Zar da nas uništiš zbog onoga što su uradili bezumnici naši? To je samo iskušenje Tvoje kojim Ti, koga hoæeš, u zabludi ostavljaš, a kome hoæeš, na Pravi put ukazuješ; Ti si Gospodar naš, pa nam oprosti i smiluj nam se, jer Ti praštaš najviše
            017:016. Kad hoæemo jedan grad uništiti, onima koji su u njemu na raskoš navikli prepustimo da se razvratu odaju i da tako zasluže kaznu, pa ga onda do temelja razrušimo

            ___________________________________________________________________
            Neznalicu ces prepoznati po tome sto odgovara prije nego saslusa, protivi se prije nego razumije i prosudjuje o onome o cemu nema znanja. (BIHARUL ENVAR, DIO 78, S. 278

            04-23-2005 18:19 zgembo is offline Pregledaj poruke od zgembo Dodaj zgembo u listu prijatelja
            BiH BiH is a Male
            rodjeni




            Poruka: 953

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            M^M mudro zboris! 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

            04-24-2005 13:41 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
            ma ja
            sex poznat al' necemo vam kazat' :)

            Poruka: 128

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Bog je katkad pravi seret...
            Na strmini doda teret
            I potura nedohvatno da se do'vati...
            Bog je dobar... kako kome...
            Al bolje ne pitaj o tome...
            Ucutacu ili cu opsovati...

            ___________________________________________________________________
            nemaju njive te perspektive

            04-26-2005 09:11 ma ja is offline Posalji Email za ma ja Pregledaj poruke od ma ja Dodaj ma ja u listu prijatelja
            Mokac Mokac is a Female
            opticka varka




            Poruka: 526
            Location: Velez MOSTAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            cuj zasto bog dopusta zlo 14.gif


            kad vam nesto nije po volji odma boga kunete 35.gif


            pa da je na zemlji sve fino i lijepo (a to nije svak zasluzio) onda bi to bio raj 11.gif

            ___________________________________________________________________
            Aquí se queda la clara,
            La entrañable transparencia
            De tu querida presencia,
            Comandante Che Guevara.

            04-26-2005 11:04 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
            Lvisz Lvisz is a Male
            avenija kruzno




            Poruka: 114

            RE: Zashto Bog dopushta zlo? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od MadMax:

              Naslov sam uzeo iz knjige gospodina dr A. E. Wilder Smith-a
              Vishe o samoj knjizi mozete (koga interesuje) naci na
                http://www.siont.net/citaonica/knjige/pages/zasto.htm


              A ponukan sam zadnjim deshavanjima u Aziji,nedavnim poplavama i nevremenu u Danskoj,Svedskoj ili Norveshkoj...
              Jel Azija samo ekoloshka ravnotezza na neki nacin ili ..?
              I sami znate da teisti sve stvari,dogadjaje koji se na neki nacin zavrshe pozitivno po njih,pripisuju Njemu,a loshe ne pripisuju.
              Zashto je to tako?
              Jesmo mi to toliko zgrijeshili ili?Ili je covjek/njegov nastanak sam od sebe greshka?


            Nezgodno je bilo kakav odgovor ovdje davati, jer smo tako siæušni da doznamo istinu...Meðutim, istina je da od Boga ne dolazi nikakvo zlo...a sve što se "loše" desi, imalo je za cilj da dugoroèno toj osobi donese dobro...Odakle znamo da je smrt, recimo zlo...Istina je i to da je život najdragocjeniji...iz svog osobnog/liènog isustva, najgore stvari koje su mi se desile u životu, sad kad ih retrospektivno posmatram, vidim da su bile u moju korist...
            što se tsunamija tièe, ono je bila katastrofa, a ne pojedinaèan sluèaj, tako da je ne mogu komentirati...

            ___________________________________________________________________

                08-23-2005 16:37 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
                Stranica (7): « prva ... « prethodna 4 5 6 [7] nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com