Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** monoteisticke religije *** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Indijanac Indijanac is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 530
Location: Fuckin' Germany

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bolan, bolan, ja sam samo onaj link kritikovao 29.gif

Odakle ti to da ja ijednu vjeru kritikujem ?

Kada kritikujem, onda djuture

___________________________________________________________________
Ko bi mogo opjevati redom
sve ljepote divnoga Mostara,
zar se èudiš srce što ga ljubim
sa ljubavlju sinovskoga žara?

05-06-2005 21:08 Indijanac is offline Posalji Email za Indijanac Pregledaj poruke od Indijanac Dodaj Indijanac u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    meni jedna stvar nije jasna.

    ja sam od onih koji vjeruju u jednog boga, i da je isti bog za sve ljude.
    takodje vjerujem da thora, biblija i kuran dolaze od jednog te istog boga.

    svaka knjiga priznaje one prethodne, i svaki prorok priznaje one prethodne iz drugih knjiga

    po bibliji:

      Mat 5:17,18
      "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti.
      Zaista, kažem vam, dok ne prode nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezic iz Zakona nece proci, dok se sve ne zbude.


    dakle biblija priznaje prethodne proroke

    dalje
      kuran 3:84
      Reci: “Vjerujemo u Allaha i ono šta je objavljeno nama i šta je objavljeno Ibrahimu i Ismailu i Ishaku i Jakubu i plemenima, i šta je dato Musau i Isau i vjerovjesnicima od Gospodara njihovog. Ne pravimo razliku izmedu ijednog od njih i mi smo Njemu predani.”


    kuran priznaje i mojsija(musa) i isusa(isa) kao prethodne proroke.


    dakle sve knjige priznaju one prethodne knjige i prethodne proroke iz drugih religija ... zasto onda postoje 3 knjige, ili 3 verzije?

    siguran sam da ima dobar razlog. mozda jednog dana shvatim. ima li iko ideje?


Islamsko vjerovanje kaze za Kur’an da je Bozija Rijec, koja potvrdjuje sve monoteisticke objavljena Bozije knjige u njihovom
    nepreinacenom, neiskrivljenom obliku
. To govori da se Kur’an javlja kao bastinik izvornog monoteistickog naslijedja koje treba iznova opecatiti, potvrditi, obnoviti
    „Tebi se, Muhammede negovori drugo osim ono sto je poslanicima prije tebe kazano!“
kaze Svemoguci Bog u Kur’anu. Islamski komentatori Kur’ana kazu da taj izricaj prije svega znaci da je sam poslanik Muhammed, alejhisselam, dobio skupno sve Bozije objave koje su drugi Boziji vjeronavjestitelji dobili u dijelovima.

01-18-2007 21:59 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mozes li navesti taj ajet Wilfriede? 05.gif Tj. gdje se nalazi, koji mu je broj u Kur'anu... 02.gif 33.gif

01-18-2007 22:08
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a sto ne bih mogla

41 sura 43 ajet

01-19-2007 12:43 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fussilat, 43. Tebi se neæe reæi ništa što veæ nije reèeno poslanicima prije tebe. Gospodar tvoj zaista prašta, a i bolno kažnjava.

Prevod Korkut Besim


JazzakAllahu khairen 33.gif

01-19-2007 12:56
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fussilat (Objasnjenje), 40-48

40. Oni koji rijeèi naše izvræu neæe se, doista, od Nas sakriti. Pa da li æe biti ugodnije onome koji u Vatru bude baèen ili onome koji na Sudnji dan doðe smiren? Radite šta hoæete, On, zaista, vidi šta vi radite.

41. Oni koji ne vjeruju u Kur’an, pošto im je objavljen... A on je, zaista, knjiga zaštiæena,

42. laž joj je strana, bilo s koje strane, ona je Objava od Mudroga i hvale dostojnoga.

43. Tebi se neæe reæi ništa što veæ nije reèeno poslanicima prije tebe. Gospodar tvoj zaista prašta, a i bolno kažnjava.

44. A da Kur’an objavljujemo na tuðem jeziku, oni bi, sigurno, rekli: "Trebalo je da su mu ajeti razumljivi. Zar jezik tuð, a onaj kome se objavljuje je Arap?" - Reci: "On je vjernicima uputstvo i lijek. A oni koji neæe da vjeruju - i gluhi su i slijepi, kao da se iz daleka mjesta dozivaju.”

45. I Musau smo Knjigu dali, pa su se zbog nje podvojili. A da nije Rijeèi Gospodara tvoga prije izreèene, sa ovima bi bilo veæ svršeno, jer oni mnogo u Kur’an sumnjaju.

46. Ko èini dobro, u svoju korist èini, a ko radi zlo, na svoju štetu radi. - A Gospodar tvoj nije nepravedan prema robovima Svojim.

47. Samo On zna kada æe smak svijeta nastupiti. A ni plodovi ne izlaze iz cvijetnih èaški svojih i nijedna žena ne zanese i ne rodi, a da On to ne zna. A na Dan kad ih On upita: "Gdje su oni koje ste smatrali Meni ravnim?" - oni æe odgovoriti: "Javljamo ti da niko od nas to ne tvrdi."

48. I neæe biti onih kojima su se prije klanjali i uvjeriæe se da ne mogu nikud umaæi.

Allah govori istinu! :)

01-19-2007 13:00
Musala Musala is a Male
rodjeni




Poruka: 1304
Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Procitajte malo o Jainizmu ili Dzainizmu i doktrinama otprilike nastalim 877 p.n.e. (prije nove ere) u Indiji i nadjite konekcije sa onim sto citate danas.
A koga interesuje dobro je da procita i knjigu ''Zohar''.

___________________________________________________________________
-Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Musala dana 01-19-2007 u 19:49.

01-19-2007 19:47 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Wilfriede kaze Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Islamsko vjerovanje kaze za Kur’an da je Bozija Rijec, koja potvrdjuje sve monoteisticke objavljena Bozije knjige u njihovom nepreinacenom, neiskrivljenom obliku . To govori da se Kur’an javlja kao bastinik izvornog monoteistickog naslijedja koje treba iznova opecatiti, potvrditi, obnoviti „Tebi se, Muhammede negovori drugo osim ono sto je poslanicima prije tebe kazano!“ kaze Svemoguci Bog u Kur’anu. Islamski komentatori Kur’ana kazu da taj izricaj prije svega znaci da je sam poslanik Muhammed, alejhisselam, dobio skupno sve Bozije objave koje su drugi Boziji vjeronavjestitelji dobili u dijelovima.


Kada se radi o relaciji Islam - Krscanstvo ovo sto si navela mi je vise nego jasno i mislim da se tu nema sta puno diskutovati. Ali kada se radi o Judaizmu volio bih znati sta je to konkretno promijenjeno iz Tore, izostavljeno ili dodano. Znam da ne postoji original koji je dat Mojsiju (Musa a.s.), ali bi bilo izuzetno zanimljivo znati koje su razlike u pitanju izmedju Tore i Kur'ana. Oboje prenose izuzetno jasnu poruku monoteizma.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

01-20-2007 02:30 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
krushko
SexNepoznat



Poruka: 433

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A sta cemo sa Zeburom 14.gif

___________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=8D37eORcF3Y&mode=related&search=

Ono sto ne vidimo na strogo kontolisanim cionistickim medijima
Ovaj jos bolji http://www.youtube.com/watch?v=8t_ODEmPiT0

01-20-2007 16:57 krushko is offline Pregledaj poruke od krushko Dodaj krushko u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znam da je dat Davidu (Davud a.s.) ali ne znam nista vise o tome.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

01-20-2007 18:10 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

RE: Wilfriede kaze Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

      Islamsko vjerovanje kaze za Kur’an da je Bozija Rijec, koja potvrdjuje sve monoteisticke objavljena Bozije knjige u njihovom nepreinacenom, neiskrivljenom obliku . To govori da se Kur’an javlja kao bastinik izvornog monoteistickog naslijedja koje treba iznova opecatiti, potvrditi, obnoviti „Tebi se, Muhammede negovori drugo osim ono sto je poslanicima prije tebe kazano!“ kaze Svemoguci Bog u Kur’anu. Islamski komentatori Kur’ana kazu da taj izricaj prije svega znaci da je sam poslanik Muhammed, alejhisselam, dobio skupno sve Bozije objave koje su drugi Boziji vjeronavjestitelji dobili u dijelovima.


    Kada se radi o relaciji Islam - Krscanstvo ovo sto si navela mi je vise nego jasno i mislim da se tu nema sta puno diskutovati. Ali kada se radi o Judaizmu volio bih znati sta je to konkretno promijenjeno iz Tore, izostavljeno ili dodano. Znam da ne postoji original koji je dat Mojsiju (Musa a.s.), ali bi bilo izuzetno zanimljivo znati koje su razlike u pitanju izmedju Tore i Kur'ana. Oboje prenose izuzetno jasnu poruku monoteizma.


Ja cekam.....

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

01-21-2007 04:19 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odakle ja znam sta je ko u kojoj knjizi iskrivljavao. Samo sa obzirom da Kur'an potvrdjuje sve objavljene Bozije knjige i Svevisnji u Kur'anu Muhammedu a.s. kaze:

    "Tebi se, Muhammede negovori drugo osim ono sto je poslanicima prije tebe kazano",
valjda bi svi u isto vjerovali da te Bozije knjige prije Kur'ana nisu u originalu nestale i iskrivljeno pisane, jer svi vjerujem u Jednog Jedinog Boga.

Mada ne treba zaboraviti da su te knjige slate samo odabranim narodima, dok je Kur'an kao posljednja Bozija Rijec poslata cijelom covjecanstvu. Knjiga sacuvana u originalu onako kako je Muhammed a.s. objave prenio i koja ce do Sudnjeg Dana ostati takva jer Allah dz.s za nju kaze:
    Mi smo Kur'an objavili i mi cemo ga cuvati (Kur'an,15:9)

01-21-2007 17:37 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma znam ja to, ali bi bilo interesantno znati par konkretnih primjera. Naravno to moze znati samo neko ko poznaje obadvije Knjige.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

01-21-2007 19:04 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 3 [4] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com