Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » cuj to! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

cuj to! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ljudska vrsta æe se kroz 100.000 godina podijeliti na dvije podvrste, superiornu i nižu klasu, izjavio je britanski teoretièar Oliver Curry.
On oèekuje da æe se vremenom razviti genetski napredna klasa i klasa niže inteligentnih ljudi.

Ljudska vrsta æe svoj vrhunac doživjeti do 3000. godine, a potom æe uslijediti pad zbog zavisnosti o tehnologiji. Ljudi æe postati izbirjiviji kad su u pitanju njihovi seksualni partneri, što æe uzrokovati podjelu ljudske vrste na dvije razlièite, objasnio je Curry.


Potomci genetski superiorne klase æe biti viskoki, vitki, privlaèni i inteligentni, dok æe se životni vijek produžiti na 120 godina. Pripadnici inferiorne klase æe biti niski, debeli, priglupi ljudi.

Muškarci æe imati simetriène crte lica, atletsku graðu, èetvrtaste vilice, dublji glas i veæi penis. Žene æe razviti svjetliju, nježniju kožu, velike jasne oèi, èrvšæe grudi, sjajnu kosu. Rasne razlike æe biti sve manje vidljive zbog meðusobnog miješanja i stvaranja uniformne rase sa kafenastom bojom kože.


Takoðer, kroz 10.000 godina ljudi æe platiti cijenu zbog prevelikog oslanjanja na tehnologiju. Razmaženi raznim spravama kreiranim da udovolje njihovoj svakoj potrebi, ljudi bi mogli poèeti lièiti na pripitomljene životinje.

Socijalne osobine kao što su komunikativnost, ljubav, simpatija, poštovanje i povjerenje bi mogli biti izgubljeni. Ljudi æe sve manje brinuti o drugima i raditi u timovima. Mogli bi se pojaviti i razni zdravstveni problemi zbog prevelikog oslanjanja na medicinu i slabljenja imunološkog sistema.



sta vi mislite o ovoj teoriji?
interesuje me kakav je stav religija po ovom pitanju?

ja vjerujem u evoluciju (vjerujem da su religije skpeticne po pitanju evolucije) ali nauka itekako utice na zivot ljudi a pocela je i na sam izgled te konstrukciju organizma obzirom na raznorazne implante (korisne i beskorisne).

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    10-20-2006 17:12 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ova teroija mi lici na nasisticku teoriju

    cuj superiorna klasa ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-20-2006 17:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sta kaze religija? religija kaze da smo SVI jednaki

    naravno to vazi na nekom makro-nivou, naravno da je svaki covjek za sebe prica ..... ali na globalnom nivou - svi su ljudi isti.

    ovaj Oliver Curry ili je nacista ili je jevrej. ili je jednostavno neznalica.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    10-20-2006 17:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side
    pokretac teme Thread Started by refleksija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      sta kaze religija? religija kaze da smo SVI jednaki

      naravno to vazi na nekom makro-nivou, naravno da je svaki covjek za sebe prica ..... ali na globalnom nivou - svi su ljudi isti.

      ovaj Oliver Curry ili je nacista ili je jevrej. ili je jednostavno neznalica.


    ok a da li mislis da ljudska vrsta evoluira i sad ili smo zadnji stadij razvoja od pracovjeka pa evo do danasnjeg savremenog covjeka?
    ja sam misljenja da i sad evoluiramo i da ce na kraju doci do podjela kao sto je kroz vrijeme i dolazilo pa su neke vrste izumrle jer se nisu mogle prilagoditi novonastalim uslovima koji su bili tad prisutni na zemlji.

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      10-20-2006 17:23 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      lannchy lannchy is a Female
      seka




      Poruka: 716
      Location: uvijek na tockovima

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne znam dal evoluiramo ili pak idemo unazad...Nekako mi ima smisla ova teza o tehnologiji i novonastaloj lijenosti ljudi/nekomunikativnost. Masine sve cesce i cesce preuzimaju uloge i radna mjesta ljudi, mi se sve vise oslanjamo na tehniku, sto po mom misljenju i nije bas pozitivna stvar.

      Tata nekada u sali kaze "ma za sve su krivi kompjuteri"...i koliko god to zvucalo zatucano i ograniceno, toliko je i istinito. Pa zasto se sad vode silne polemike o pojavi pretilosti djece povezane sa rasirenom upotrebom kompa?

      Kako ja vidim, kroz godine ce svaki covjek se sve vise zatvarati u sebe i druziti sa ekranom, s tim da ce neke osnovne ljudske radnje u potpunosti ispariti jer ce biti zamjenjene nekim automatom....
      Jedan korak naprijed....al 2 unazad...

      A to o genetski naprednoj klasi i klasi niže inteligentnih ljudi...to mi bas i nije smisleno... 28.gif

      ___________________________________________________________________

      10-20-2006 17:37 lannchy is offline Posalji Email za lannchy Pregledaj poruke od lannchy Dodaj lannchy u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17887
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od tana:

          sta kaze religija? religija kaze da smo SVI jednaki

          naravno to vazi na nekom makro-nivou, naravno da je svaki covjek za sebe prica ..... ali na globalnom nivou - svi su ljudi isti.

          ovaj Oliver Curry ili je nacista ili je jevrej. ili je jednostavno neznalica.


        ok a da li mislis da ljudska vrsta evoluira i sad ili smo zadnji stadij razvoja od pracovjeka pa evo do danasnjeg savremenog covjeka?
        ja sam misljenja da i sad evoluiramo i da ce na kraju doci do podjela kao sto je kroz vrijeme i dolazilo pa su neke vrste izumrle jer se nisu mogle prilagoditi novonastalim uslovima koji su bili tad prisutni na zemlji.


      mislim da ljudska vrsta napreduje tehnoloski, takodje mislim da se ljudska vrsta adaptira na uslove u kojima zivimo ... u tom smislu evoluiramo ....

      ali da evoluiramo u smislu da sami sebi mijenjamo dna vremenom ko sto tvrdi darvin - to ne vjerujem.

      da li smo zadnja verzija covjeka? mislim da nismo i da je to beskonacan ciklus. poslije nas ce doci neki novi klinci, bolji brzi pametniji napredniji. new release.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-20-2006 18:23 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17887
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      to sto lancy rece - da se udaljavamo jedni od drugih i da cemo vremenom mozda igubiti neke najosnovnije ljudke osobine - da, to je moguce. sve ima dobre i lose strane, pa cak i tehnologija.

      ali - na kraju krajeva i to je individualno. neki ljudi se "ne daju", i nece dozvoliti da im tehnologija zatre zelju za druzenjem recimo ....


      ako se ikad dogodi da nastanu superiorna i inferiorna rasa to ce biti vjerovatno signal za smak svijeta. ako se to dogodi to znaci da smo sve izgubili sto nam je bog dao inicijalno, i da smo postali roboti, da smo izgubili slobodnu volju i izbor koji nam je dat u startu, i da ustvari nismo na vecem nivou od zivotinje, pa cak ni oni "superiorni".

      ako se to ikad dogodi znaci da smo odbacili manuel(uputstvo) za upotrebu zivota i kosmosa, da smo odbacili boga ako hoces, i da smo odlucili da idemo nekim svojim nakaradnim putem koji se bazira na nacistickoj teoriji.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-20-2006 18:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Miron Miron is a Male
      brato




      Poruka: 722
      Location: Graz, A

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ...ok a da li mislis da ljudska vrsta evoluira i sad ili smo zadnji stadij razvoja od pracovjeka pa evo do danasnjeg savremenog covjeka?...


      Ubijedjen sam da NE evoluiramo...
      Ovaj tip mislim da takodjer prica besmislice...
      Ne razlikujemo se NI po cemu od Sumeraca ili Egipcana koji su zivjeli ovde prije 5000 godina.
      Jedin razlika je da mislimo da vise znamo - ali ni to nije sasvim sigurno...
      U nekim stvarima smo rao rasa uznapredovali, ali ako se pogleda u sustini nema tu puno znacajnijed razmisljanja od onog "kad smo izasli iz pecine" - samo je oruzje puno mocnije danas nego u ono vrijeme.

      Takoder, ako se bude pojavila neka nova ljudska rasa (sto nije iskljuceno jer Homo sapiens je istrijebio Neandertalikusa) - onda ce se desit upravo to sto se desilo sa Neandertalcima... tj. ta nova rasa ce istrijebit Homosapiensa...

      Jednostavno.

      Evolucija je prica za malu djecu u skolama...

      10-20-2006 18:42 Miron is offline Pregledaj poruke od Miron Dodaj Miron u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side
      pokretac teme Thread Started by refleksija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Miron:



        Takoder, ako se bude pojavila neka nova ljudska rasa (sto nije iskljuceno jer Homo sapiens je istrijebio Neandertalikusa) - onda ce se desit upravo to sto se desilo sa Neandertalcima... tj. ta nova rasa ce istrijebit Homosapiensa...


      upravo na to mislim. ne smatram nemogucim da sad mi kao ljudska vrsta na ovom stadiju razvoja budemo istisnuti od neke nove vrste bas kao neandertalci. nedavno je bila interesantna emisija bas na ovu temu na discovery kanalu.

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        10-20-2006 18:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        metallica metallica is a Male
        moforaja




        Poruka: 8228
        Location: CH.WILLA(uglavnom)

        RE: cuj to! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          Ljudska vrsta æe se kroz 100.000 godina podijeliti na dvije podvrste, superiornu i nižu klasu, izjavio je britanski teoretièar Oliver Curry.
          On oèekuje da æe se vremenom razviti genetski napredna klasa i klasa niže inteligentnih ljudi.

          Ljudska vrsta æe svoj vrhunac doživjeti do 3000. godine, a potom æe uslijediti pad zbog zavisnosti o tehnologiji. Ljudi æe postati izbirjiviji kad su u pitanju njihovi seksualni partneri, što æe uzrokovati podjelu ljudske vrste na dvije razlièite, objasnio je Curry.


          Potomci genetski superiorne klase æe biti viskoki, vitki, privlaèni i inteligentni, dok æe se životni vijek produžiti na 120 godina. Pripadnici inferiorne klase æe biti niski, debeli, priglupi ljudi.

          Muškarci æe imati simetriène crte lica, atletsku graðu, èetvrtaste vilice, dublji glas i veæi penis. Žene æe razviti svjetliju, nježniju kožu, velike jasne oèi, èrvšæe grudi, sjajnu kosu. Rasne razlike æe biti sve manje vidljive zbog meðusobnog miješanja i stvaranja uniformne rase sa kafenastom bojom kože.


          Takoðer, kroz 10.000 godina ljudi æe platiti cijenu zbog prevelikog oslanjanja na tehnologiju. Razmaženi raznim spravama kreiranim da udovolje njihovoj svakoj potrebi, ljudi bi mogli poèeti lièiti na pripitomljene životinje.

          Socijalne osobine kao što su komunikativnost, ljubav, simpatija, poštovanje i povjerenje bi mogli biti izgubljeni. Ljudi æe sve manje brinuti o drugima i raditi u timovima. Mogli bi se pojaviti i razni zdravstveni problemi zbog prevelikog oslanjanja na medicinu i slabljenja imunološkog sistema.



          sta vi mislite o ovoj teoriji?
          interesuje me kakav je stav religija po ovom pitanju?

          ja vjerujem u evoluciju (vjerujem da su religije skpeticne po pitanju evolucije) ali nauka itekako utice na zivot ljudi a pocela je i na sam izgled te konstrukciju organizma obzirom na raznorazne implante (korisne i beskorisne).



        nije ovo bez osnova 10.gif 10.gif kad pogledas iz "daljine" i clici na to 28.gif





        a evolucija draga refleksija otkud ti to zivota ti Pa do sada ima 1000 dokaza da je neodrziva ta teorija jer za mnoge vrste jednostavno ne "pije vode"

        jer kako je evolucija "kao tekla" zaneke vrste a neke su nastale prije 2 miliona god a ostale do danas iste (ajkule ,slijepi misevi a sisasri pa ptice itd)


        CAK I SAM DARVIN JE SUMJNJAO U SVOJU TEORIJU SPOMINJUCI KAO PRIMJER "ELKTRICNU RAZU" OTKUD NJOJ STRUJA KOJOM MOZE I COVJEKA UBITI ILI

        "LETECE RIBE" DJE ODLUTA NJIHOVA EVOLUCIJA" 14.gif


        ja nisam od onih koji konstantno spominju Boga,moze i neka teorija ali ova sadasnja svakako ne 10.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________

          10-21-2006 10:05 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com