Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » provodim malo vremena s porodicom » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

provodim malo vremena s porodicom Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Malo sam na forumu ali sam malo i sa porodicom.
Cesto radim i ne znam sta i kako da promjenim.
Moram ekstra da radim i dodijalo mi.
Evo teme i ja sada odo sa djecom i zenom.
Najmladi ide na trening karate pa cu s njim.
A onda ce mo u grad u setnju. 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane pasha dana 10-21-2004 u 17:19.

10-21-2004 17:18 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
hanka kafanka
carica, gaborka i prva nanulasica

Poruka: 1119

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

-

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-30-2006 u 12:10.

10-21-2004 19:24 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pasha, mogu ti reci da sam i sam bio duze vrijeme odsutan od familije,
i shto kaze Hanka zapad nas pojede....mora se milion stvari, a ne mozesh sve odjednom.
E onda sam povukao rucnu i napravio prioritete(listu) shta nam trenutno treba, shta
u doglednoj buducnosti i lagano krenuo da regulishem situaciju...
Moze se i bez cel. telefona, i bez extra tv kanala...(ovo su samo neki moji primjeri)i bez hiljadu neki malih stvari, a zauzvrat ne radim vishe extra i vikendom, i vishe vremena
imam za sebe i familiju...

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

10-21-2004 19:33 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hm..puno vremena sam snjima ali opet nisam

mislim kavo je to vrijeme

u kuci sam..a kao da nisam..jer oko 10 sati dnevno radim za ovim hebenim pc-om pa ih maltene nevidim

kad imam malo vremena one su u skoli,ili vec spavaju pa ja tad visim na netu

jedino vrijeme kad savki put razgovaramo to je vrijeme voznje relacija avenija pavaroti.pavaroti avenija

al zato ono nekad sat vremena kad se sastanemo da smo svi zajedno iskoristimo do maksimuma 10.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

10-21-2004 23:23 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

provodim sve svoje slobodno vrijeme sa familijom, i igram se sa bebom.

forum uglavnom zuljam sa posla, a ako ga ponekad zuljam od kuce onda je to iskljucivo kada beba i cura spavaju.

cak i kasnim na poso zbog bebe, kad mi sreca moja ujutro kaze: "haje mavo iga bebom"* 01.gif pojo bi je cojek, tako da tata onda zakasni na poso.



* hajde se malo igraj sa bebom

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-22-2004 16:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nazalost, mnogi od nas sticajem okolnosti nemaju mnogo vremena da provode sa djecom.


ali,

ne mozemo za sve kriviti, posao i obaveze. za djecu se MORA naci vrijeme. stvoriti ga. djeca odrastu ... i to se vise nikada ne moze nadomjestiti. nije da je izgubljeno vrijeme ... nego i medjusobni odnos.

iako radim, a djeca idu u skolu, samim time nisam puno sa djecom. ali mi je vazno i svim srcem se trudim, da ono sto smo zajedno, da nam je lijepo. vazniji su mi oni, od usisavanja, gostiju, hodanja, kupovine. najvazniji mi je njihov smijeh. uvijek pravim budalu od sebe, zezam se sa njima ... vazno mi je da nam je lijepo.

jer znam sta ja pamtim .... najmilije mi se sjetiti shala i smjeha sa roditeljima.


zato mi je najvaznije da se igram sa njima ... i da se sto vise kroz tu igru zblizimo. I uzivam u svakom trenutku.

___________________________________________________________________

    10-23-2004 02:19 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    da malo osvjezim jednu lijepu temu

    kakvi ste vi sa vremenom, ili bolje reci raspodjelom istog??

    mi pokusavamo da tokom sedmice svaki dan barem sat vremena provedemo zajedno, kuhamo, veceramo, igramo se

    imamo malo vremena jer od trenutka kada smo svi u kuci do kada dijete ide spavat je mozda 3 sata

    obavezno s njim provedemo 20-30 minuta pred spavanje

    citamo po knjigu dvije i pricamo

    vikendom, obisno nedelju odvojimo samo za nas

    ponekad ne uspjeva, trci tamo, trci vamo, ali se trudimo

    kako vi

    ___________________________________________________________________

      01-06-2007 22:08 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      nidze veze nidze veze is a Female
      miss foruma '05


      Poruka: 4765
      Location: na stolu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      u pravu si meggie


      sad procita i svoj stari post pa se sjeti kako sam malo vremena s njima.bila .a sad ...sad dodijemo jedne drugima

      sad me i izgone svaka iz svoje sobe 26.gif


      tita mi to me najvise sprecava da pocnem opet radit i odbijam ponude cekajuci nesto bolje ..ono trazim poso a molim boga da ga ne nadjem 04.gif

      ___________________________________________________________________

        Ljudi su, opcenito,
        nalik na pse koji pocnu lajati
        cim izdaleka zacuju
        lajanje drugih pasa.

      01-06-2007 22:24 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
      hercegovka84 hercegovka84 is a Female
      raja




      Poruka: 1874
      Location: planet earth

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      voljela bih da ima vise vremena u danu, jer sam od kuce odsutna od 6:30 ujutrno do 4:30 posljepodne...tako da ono vrijeme sto provedem sa porodicom nije meni licno dovoljno...al kako promjenuti kad se treba raditi?? 14.gif 18.gif

      ___________________________________________________________________

        girl.gif

        01-07-2007 06:33 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ja sam odprilike van kuce od 7:30 do 3:45

        mali ide sa mnom na posao (budi se u 6:30 ujutro), pa ga vodim u skolu u 8:15, kupim ga kad zavrsim s poslom ( u isto vrijeme zavrsavamo)

        kuci smo do eto, 3:45

        kafa, vecera, zadaca ( ko je vidio davat zadacu u kindergartenu), ja 4-5 puta sedmicno u gym, a on u krevet ide u 7:30 (tad se svjetlo gasi, od 7 ceitamo, spremamo se i sl.

        Muz dolazi kuci oko 4:30.

        Kad mali ode spavat mi imamo tonu vremena, ali me sva ona brzina do tada ubije.

        Sve u svemu nekako smo se organizovali i sto vise mozemo posvecujemo vremena jedno drugom, mada nekad, ali samo ponekad iskoristim recimo djetetovu obicnu nahladu da ga ostavim kuci, ja uzmem "personal day" i onda ja i on se valjamo po kuci vazdan.
        Knjige, filmovi, neki lagani rucak, tim danima nema ciscenja, ni suda ni usisavanja.

        Samo ja i on 02.gif

        ___________________________________________________________________

          01-07-2007 06:42 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          Nepoznata1
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nije bitno koliko vremena provedes s njima, vec kako ces to vrijeme iskoristiti...
          Mozes biti s njima citav dan sjedeci pored TV, taman bi bilo bolje da nisi tu nego da to gledaju...
          Mozes biti izuzetno okupiran poslom i svaki dan im posvetiti 2h, al posvetiti ih samo njima, puno vise ce cijeniti tih 2h nego bilo sta drugo...

          Kvalitet je bitniji od kvaniteta 10.gif

          01-07-2007 12:28
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja takodjer mislim da je bitniji kvalitet. Šta mi vrijedi da dane provodim s njima ako æe se igrati sami, ako neæe biti slobodni da me pitaju ama baš sve što ih zanima, i više od toga, što æe biti nestrpljivi da što prije nešto operem, skuham da bih bila s njima...Zato pretis radi non stop, kuæno radno vrijeme je iza 21.30, sve dotad kad s posla dodjem pripada njima.

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          01-07-2007 12:54 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Pipi Duga Carapa:

            Nije bitno koliko vremena provedes s njima, vec kako ces to vrijeme iskoristiti...
            Mozes biti s njima citav dan sjedeci pored TV, taman bi bilo bolje da nisi tu nego da to gledaju...
            Mozes biti izuzetno okupiran poslom i svaki dan im posvetiti 2h, al posvetiti ih samo njima, puno vise ce cijeniti tih 2h nego bilo sta drugo...

            Kvalitet je bitniji od kvaniteta 10.gif


          10.gif 10.gif

          01-07-2007 14:46 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Zadavalica Zadavalica is a Female
          bice nesto od mene




          Poruka: 1632
          Location: s dna kace

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Pipi Duga Carapa:

            Nije bitno koliko vremena provedes s njima, vec kako ces to vrijeme iskoristiti...
            Mozes biti s njima citav dan sjedeci pored TV, taman bi bilo bolje da nisi tu nego da to gledaju...
            Mozes biti izuzetno okupiran poslom i svaki dan im posvetiti 2h, al posvetiti ih samo njima, puno vise ce cijeniti tih 2h nego bilo sta drugo...

            Kvalitet je bitniji od kvaniteta 10.gif


          10.gif 10.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

          01-07-2007 14:58 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
          JABUKA JABUKA is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 134
          Location: Skandinavija

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja imam vremena(iako radim puno radno vrijeme), ali je moj problem sto oni nece sa mnom.Valjda su vec u nekom predpubertetu(10 i 12 god.), na pitanja odgovaraju samo sa DA ili NE.Ako ja progovorim jednu, oni hiljadu i jednu 21.gif

          Kino i bazen mogu proc, ali kucno druzenje slabo,to im nije interesantno!

          Zato imam jednu malenu od 4 god. ,sa njom je milina, igrramo se, citamo slikovnice...
          Neki dan ja otisla u radnju i ostavila sam je samu s bracom u kuci.Zadrzala sam se jedno pola sata, i dodjem ja kuci k,kad ona place i kaze"gdje si bila, mislila sam da si mi krepala" 24.gif 33.gif

          01-08-2007 15:06 JABUKA is offline Pregledaj poruke od JABUKA Dodaj JABUKA u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Blago vama sto radite do 3-4 h. Ovdje je, najcesce, kancelarijsko radno vrijeme od 9 - 18, pauza je od 12h do 14h. Moze varirati u pola sati, znaci ili poceti u 8i 30 ili smanjiti pauzu za rucak na sat i po, sto najcesce nije dovoljno da se ruca, osim ako ne nosis svoju zdjelu, sto malo ko praktikuje.

          Moja su djeca velika pa mi opet nedostaje vremena...njima mozda i nije 19.gif

          Kako roditelji s malom djecom deveraju 21.gif , ne bih voljela biti na njihovom mjestu.

          ___________________________________________________________________

            01-08-2007 20:33 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            a kod mene behar pauza od pola sata 02.gif

            ako planiram izaci iz zgrade imam oko 15 minuta da obavim sta trebam

            srecom imam flexibilan raspored, pa mogu malo kasniti ili ranije izaci bez ikakvih problema

            ali sjecam se davno nekad kad sam radila u fabrici, bila sam cura bez obaveza, pa i ako kasnis treba ti uvjerenje od doktora, da ne kazem da uzmes slobodan dan 21.gif
            minutu zakasnis - problem

            i sada kad imam dijete toliko puta mi padne na pamet kako bi da sam jos tamo 29.gif

            ___________________________________________________________________

              01-08-2007 20:40 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              behar behar is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1141

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ma ne znam sta bih ti rekla. Ovako svi - pali auto, pozuri jal' u restoran jal' kuci, ako imas srece da zivis u istom gradu u kome i radis...Obavi caskom i trci nazad.

              Ovdje ti ga samo drzava profitira od poreza na gorivo, ostalo je vodu vari - vodu hladi 07.gif


              Ne znam, da su mi djeca mala i da trebam s njima, kao sto sam radila kad su bile male, prepricavati dan i gradivo, ja stvarno ne znam kako bih.

              ___________________________________________________________________

                01-08-2007 21:01 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ja imam barem tu srecu da radim kad je on u skoli

                vikendom ne radim, za praznike sam kuci s njim

                i mnogo pomaze

                ___________________________________________________________________

                  01-08-2007 21:03 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  behar behar is a Female
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1141

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ne radim ni ja vikende ni praznike, tada sam mama 01.gif
                  a srecom imam prilicno slobode u radnom vremenu. Inace sam tip koji vise kasni vec sto stize na vrijeme na poso i kad mi je sef ugovor pravio i kao radno vrijeme kaze vi ga sami "samoupravljajte" 04.gif

                  kad je mene krenulo 19.gif

                  salim se, odradim ja posteno svoje, ali po mom bioritmu 01.gif

                  A kad su djeca bila mala, radila sam u vrticu, 5h dnevno 11.gif

                  Svaka zena, koja sebi moze priustiti da radi na pola vremna, dok su djeca mala, ucinila je dobar izbor, cak bih isla tako daleko da kazem obavila je dobru INVESTICIJU. ne mislim na materijalnu dobit, naravno.

                  ___________________________________________________________________

                    01-08-2007 22:32 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com